Завдання тесту ЗНО №№ 29-31 будуть оцінені в 1 бал

Фахова предметна та апеляційна комісії УЦОЯО ухвалили рішення щодо спірних питань тесту ЗНО

Завдання тесту ЗНО №№ 29-31 будуть оцінені в 1 бал

Усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури буде зараховано 1 (один) бал за виконання завдань № 29, 31, 32 тесту. Завдання № 30 та № 33 будуть оцінені за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови.

Про це йдеться у повідомленні УЦОЯО за результатами засідання фахової предметної комісії з української мови та апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти, що відбулося у п’ятницю 8 травня.

У Центрі зазначають, що всі експерти-члени фахової предметної комісії повторно підтвердили правильність відповідей до всіх завдань тесту з української мови, які були ухвалені на засіданні комісії 24 квітня 2015 року. Також вони ухвалили рішення вважати інші варіанти відповідей до завдань №29-33, що їх дали учасники зовнішнього незалежного оцінювання, неправильними, "оскільки вони не випливають зі змісту тексту Г. Пагутяк "Маленький шлях – не для людей…".

"Експерти, проаналізувавши психометричні характеристики завдань № 29-33 до тексту Г. Пагутяк "Маленький шлях – не для людей…", також ухвалили визнати можливим, крім правильного, оцінити в 1 (один) бал варіант відповіді до завдання №31 та до завдання №32, які за своїми психометричними показниками мають найвищу частотність вибору; визнати доцільним урахувати результати виконання завдань 29-33 для державної підсумкової атестації з української мови", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, погоджуючись із висновками фахової предметної комісії, але беручи до уваги, що ці завдання мають незадовільні психометричні характеристики, апеляційна комісія прийняла такі рішення:

Завдання до тексту Г. Пагутяк "Маленький шлях – не для людей…" не враховувати під час визначення результатів державної підсумкової атестації.

За виконання завдань № 29, 31, 32 усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання зарахувати 1 (один) бал.

Завдання №30, 33 оцінювати за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови.

Як відомо, результати тестування випускників з української мови і літератури будуть оголошені 12 травня.

Освіта.ua
08.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
можливо
Для Ольги Хомут: Для Ну и - подпишут люди петицию и что? Дальше то что? Вы сегодня на свет родились? Или в какой стране живёте? ЧТо за мания - писать петиции, писать письма. Кому? Президенту?Министру?ЧТО ЭТО способно дать?Ну написали.Ну послали.Вам ответили.Или нет. Неужели Вы, взрослый человек,серьёзно думаете,что какие-то послания способны сдвинуть что-то с места.Детский сад, ей Богу.Даже пресса сегодня НЕ является той силой, которой она была два десятка лет назад.Вроде в Европу собираетесь.Так в Европе всё не через петиции добивается.Там люди каким-то образом способны к объединению. Но у нас это объединение до прошлого года шло через пересчёт десятками, когда и пожилых людей строили как пионеров, чтобы пересчитать. Для чего? А писание в комсомольскую (партийную) организацию - это советская практика.
Світлана
Якщо є діти,які дали правильні відповіді ,то рішення комісії- НЕПРАВИЛЬНЕ!!!
Olya Homut
Не розумію, чому в коментарях багато людей засуджують рішення апеляційної комісії, а проголосувати за петицію складену Іваном Федоруком до Президента України та Міністра освіти України на сайті avaaz.org не хочуть.
Олеся
Рішення комісії є цілком справедливим.Адже ніхто не винен що питання до тексту були необдуманими.
333
Для Олеся: Винні є - укладачі тестів і ті, хто мав їх апробувати. А от справедливість у чому? Підтвердити, що визначені відповіді є правильними, а всі інші - ні, за неправильні відповіді дати по 1 балу - це справедливо? Хіба не можна було знайти якесь компромісне рішення, яке пішло б на користь всім абітурієнтам, наприклад, визначити порговий бал, а потім до нього додати ці 3 бали, або зробити "м’якші" шкали переведення тестових балів у рейтингові та оцінки? Що маємо у підсумку? Значну частину дітей, які не справились з поблемними завданнями і отримали "на халяву" 3 бали, в силу своєї кількості фактично залишаємо на попередніх рейтингових позиціях, а от ту незначну частину (переконана - розумніших!), які дали правильні відповіді, просто потопимо у загальній масі. СПРАВЕДЛИВІСТЬ...
555
для 333: повністю з вами згідна. Це кричуща несправедливість по відношенню до розумних дітей, до тих, що вміють мислити неординарно, серед них є багато майбутніх математиків, фізиків, філософів. Наприклад, мій син має математичні здібності і виконав 4 тести тексту правильно, то, може, він вивів якусь нову формулу вгадування?
Що робити?
Але і інша частина абітурієнтів теж права. Що робити в такій ситуації тяжко сказати, бо якщо обділили розумних, то скандал вони піднімають самі, а якщо обділять "тупіших" - вони також мовчати не будуть.
Коментувати
Мах
Шановні не ламайте списи практика підказує чим більше крику тим краща таблиця приклади:англійська-2010.біологія-2012 і частково 2010,а коли всі виходять і кажуть тести легкі всі справились чекай таблиці жесть.Говорю це як практик і батько дитини,яка в 2010 при 4 помилках з біології мала 200,Такщо 2 питання для тих хто на веру таблиці мало,що вирішує,А краще зно ніхто нічого не придумав .Чи ви хочете повернення хабарів при вступі?
Maryna Fomenko
Питання до керівництва УЦОЯО. Що за таємниці щодо складу апеляційної та фахової комісій? Чому на сайті УЦОЯО лише повідомлення від імені "Відділ інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО" про результати засідання комісій? Чому не опубліковано скан-копії протоколів рішень комісій з печатками, прізвищами та підписами голови та членів комісій? Взагалі, якесь відчуття від діяльності цих комісії, ніби люди щось роблять собі тишком-нишком і щось ховають. Цікаво, що? Маю право знати прізвища , посади та фаховий рівень людей, які дозволили собі змінювати правила складання тесту ЗНО.
222
Для 111: Дійсно відповіді гуляли не по селах, а по Інтернету, по ціні від 500грн! Ваш си переможець олімпіад це оевидь знав і скористався. Молодець. А мій син, переможець ОБЛАСНИХ олімпіад це знав і не ризикнув скористатись. У тексті зробив 4 ніби-то "помилки". Хоча у всіх текстах онлайн за попередні роки і цьогорічне пробне тестування не зробив ЖОДНОЇ помилки у аналізі різноманітних текстів! Щось не те з тим текстом!
333
Для 222: Аж сльози навертаються, так шкода вашого переможця! Якщо знаєте де і за скільки, то купіть вже готовий сертифікат. Хочете вірити, що коли Ваша дитина не справилась із завданнями, то ніхто інший цього в принципі не міг зробити - вірте! Але досить вже дискредитивати саму систему ЗНО, яка і так добре підмочила свою репутацію.
111
Для 222: не хочу вихвалятися, але мій син - переможець всеукраїнських олімпіад і МАНу, був на міжнародних турнірах, навчається за підручниками Вузів, готувався до Міжнару і не втрачав час у пошуку відповідей ЗНО в інтернеті. Сприйміть нарешті думку, що є люди, які справилися з завданнями чесно!!!
Коментувати
DiX
За наші бали, ще й нас є бали... Чого розмінюватись на дрібниці? Зарахувати всім учасникам по 200 балів і баста. Раз в центрі оцінювання... одні імпотенти сидять.
Дарія
Вважаю це все бунтом двієчників. Якщо третина учнів справилася із завданнями, то це і є нормальний результат. Я працюю в школі 40 років і точно знаю, що це і є якість знань нашої школи. Тести пишуть не лише медалісти, а й учні середнього рівня знань. А їх зараз дуже багато, хоч оцінки в атестаті набагато вищі.
Недвієчниця
Для Дарія: Вважаєте автора тексту п. Галину також двієчницею, бо вона теж не відповіла б так на запитання до її тексту, як того хоче УЦОЯО! Скоріше на даний час бунт тих, хто не розуміючи тексту вгадав відповіді такі, як хотів Лікарчук, чи знав їх заздалегідь. Звичайно, шкода витрачених коштів на куплені відповіді. І ще, пані Даріє, якщо взяти 20 тис "правильних" відповідей із 270 тис і це буде третина?!! Хтось тут у нас двієчниця з математики!
DiX
Ви праві. В трах-бах конторі під назвою "Лікарчук і Ко" одні двієчники сидять.
111
Для Недвієчниця: до нашого села продавці з відповідями не доїхали! Проте мій син, переможець олімпіад з фізики, побачив однозначність вибору відповідей і помилився лише 1 раз через неуважність. Як що говорити про "вгадав", так є діти, які ставлять хрестики навмання, так треба всім дати по балу за кожне завдання!
Коментувати
Maryna Fomenko
Друзі, приєднуйтеся до сторінки у ФБ "Вимагаємо справедливого рішення для випускників, які правильно відповіли на питання 29-33 тесту ЗНО з української мови!" тут https://www.facebook.com/ganbazno. Ставте лайк!
правда
Для Maryna Fomenko: підтримую повністю! Зараз ті діти, які правильно виконали завдання тексту, страшно розчаровані, бо можуть втратити медаль через недолуге рішення апеляційної комісії. Могли б зарахувати всім ті питання, але не забирати іх із ДПА. Як показує мій аналіз, багато медалістів правильно виконали завдання тексту, а помилилися у деяких питаннях з мови. У мене виникло таке враження, що комісія це проаналізувала по результатах і зробила так навмисно, щоб угодити Лікарчукові. А може, навіть і в комісії були зацікавлені сторони, проаналізувавши все зі своєї вигоди.
правда
Учора я написала свій коментар і його ВИДАЛИЛИ!!! Йшлося про те, що наших дітей обікрали, тобто тих, хто правильно відповів на питання тексту. Наприклад, моя дитина у мові зробила 5 помилок, а у тексті жодної, то у неї забрали і подарували тим, хто з текстом не справився, а у мові не зробив помилок. Моя дитина через це втратить медаль, бо будуть рахувати не максимальний бал 48, а 43. Тобто, грубо говорячи, від моєї дитини вкрали, а іншій подарували! Чому про це ніхто не говорить, ну це ж очевидна річ!!!
Коментувати
Maryna Fomenko
Рішення апеляційної комісії незаконне. Згідно приписів Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, (затверджений Наказом Міністерства освіти і науки України від 16.03.2015р. № 300) та Положення про апеляційні комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, (затверджене Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2014 року №152), апеляційна комісія вправі вирішувати питання: - до оголошення результатів тестування - тільки з приводу процедурних питань(порушення регламенту); - після оголошення результатів – за індивідуальними заявами (апеляціями) учасників ЗНО. Нормативно-правовими актами, що регулюють порядок проведення ЗНО, ДПА не передбачено можливості УЦОЯО і його органами зміни правил оцінювання. Предметно-фахова комісія вправі тільки підтвердити чи не підтвердити правильність відповідей до завдань тесту. Рішення апеляційної комісії від 08.05.2015 року прийняте з перевищенням повноважень, є незаконним і не підлягає до застосування.
Олег
Ось така демократія. Бездарям подарували на халяву 3 бали. Дякую за рівний доступ до освіти!
DiX
Мораль української революції: гинуть люди і міняються ПРавителі. Білбше нічого не міняється. Навіть проффесіанали і підрахуї залишаються ті самі!!!
Коментувати
Ольга
Я вообще против решения апеляционной комиссии. Почему не засчитали 29 вопрос. Ничего там сложного нет. Надо прислушиваться к решениям экспертов.
Виктория
Глупо не учитывать в ДПА, например у меня все ответы правильные....
mamamashi
Я неделю назад говорила, что надо просто опустить порог сдалне сдал, и большинство протестующих было бы довольно. Ведь пострадали от решения УЦОУО именно умненькие дети, а остальным порога и не включения в ДПА хватило бы. Да, бояться скоты министерские потерять свои теплые места.
Иванка
Для mamamashi: да.....боятся!!!! Сами виноваты, а дети страдают...Впрочем, как всегда!
Коментувати
Валя
"Ми не можемо допустити, щоб абітурієнти знаходились в нерівних умовах. Подібні рішення перевішують ідею зовнішнього незалежного оцінювання, яка була створена для максимально чесного, прозорого і зрозумілого вступу до ВНЗ", - підкреслив міністр. Але зараз ми маємо абсолютно нерівні умови. Якщо для прикладу у дитини було 7 помилок, 5 з яких ці спірні питання. Тому в дитини залишається 2 помилки. Так це гарний варіант та щаслива дитина. А якщо у іншої дитини також 7 помилок, але спірні питання ця дитина виконала та й затратила час на те щоб зрозуміти зміст тексту та питань. Ця дитина отримає свої 7 помилок, але на меншу кількість запитань. Автоматично на деклька балів зменшується оцінка. А якщо йде замість ДПА, відповідно перша дитина - щаслива-золота медаль, а друга - вийде "при своїх інтересах". Можливо мені важко зрозуміти.
Ivan Fedoruk
Для Валя: Дайте, будь-ласка птсилання, де це сказано і коли. Дякую.
Валя
Для Ivan Fedoruk: http://osvita.ua/vnz/consultations/46662/ Будуть ідеї пишіть. Буду підтримувати обов"язково. Зараз шукаю адвоката
Світлана Білик
Для Ivan Fedoruk: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/04/01/sergij-kvit-sistema-zovnishnogo/
Коментувати
ВФ
Я все розумію, завдання справді були дивними, відповісти на них було складно. Але третина (у окремих випадках - трохи менше) абітурієнтів з цими завданнями впоралась. У мене теж є одна помилка в цих завданнях, але я знаю тих, у кого їх 4 - 5. І що тепер: у них буде та ж кількість зароблених балів, що і у мене? Вибачайте, але це вже несправедливо у відношенні до тих, хто написав все правильно. Як так? То давайте вже всі завдання зарахуємо правильно, навіщо стримуватись? Креще вже б подавали апеляції. Тоді розумію: усе чесно. Хочеш оскаржити завдання - пишеш тільки від свого імені, а не вирішуєш за всіх. Я проти прийнятого рішення. Це рішення аж ніяк не є справедливим!!!
Наталі
Для ВФ: 23000 з 250000 це третина????? Сподіваюсь, що Ви не реєструвалися на зно з математики.
Коментувати
Ivan Fedoruk
Адресуйте, будь-ласка, питання до влади. Тобто тим, хто реально може все повернути в законне русло ще до 12.05.2015. Адреса гарячої лінії для онлайн-звернень на сайті "Урядового контактного центру" : http://ukc.gov.ua/
Ivan Fedoruk
Моє звернення: Реєстраційний №: ФЕ-3459503 Надіслано: 9 травня 2015 р. Текст: Доброго дня! Скаржусь на порушення правил визначення результатів ЗНО 2015 з української мови. Апеляційна комісія УЦОЯО(інформаційне повідомлення від 08.05.2015р. на сайті http://testportal.gov.ua/: ... На засіданні апеляційної комісії уважно проаналізовано ухвалу фахової предметної комісії та психометричні характеристики завдань, про які йде мова. Погоджуючись із висновками фахової предметної комісії, але беручи до уваги, що ці завдання мають незадовільні психометричні характеристики, апеляційна комісія прийняла такі рішення: завдання до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…» не враховувати під час визначення результатів державної підсумкової атестації; за виконання завдань №29, 31, 32 усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання зарахувати 1 (один) бал; завдання №30, 33 оцінювати за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови) ПЕРЕВИЩИЛА надані законодавством повноваження.
Ivan Fedoruk
Продовження тексту : ...ПЕРЕВИЩИЛА надані законодавством повноваження. Дискреційні повноваження апеляційної комісії обмежуються вирішеннями питань порушення регламенту до 12.05.2015р. і прийняттям рішень по персональних апеляціях після 12.05.2015р. Оприлюднена позиція, яка принципово змінює правила оцінювання, які діяли станом на 24 квітня 2015р., може призвести до повних втрат бюджету внаслідок скасування упередженого незаконного, передчасного і з перевищенням повноважень, рішення Апеляційної комісії при УЦОЯО. Скасування в судовому порядку незаконного рішення призведе до визнання недійсними результатів ЗНО 2015 в цілому та може зірвати вступну кампанію 2015р. Ще можна відновити законність. Прошу це зробити якомога швидше. Дякую. З повагою, І.Федорук
совесть
Для Ivan Fedoruk: "МОЖЕ призвести..." - це круто! Оце проблема... Отримайте результат і апелюйте, якщо буде потрібно.
Коментувати
111
Хто вважає сьогоднішнє рішення несправедливим-прошу підписати петицію. "Президенту України! Міністру освіти України!: ЗНО 2015 Не змінюйте правила після початку тестування! " https://secure.avaaz.org/ru/petition/Prezidentu_Ukrayini_Ministru_osviti_Ukrayini_ZNO_2015_Ne_zminyuyte_pravila_pislya_pochatku_testuvannya/?cSLbgjb
МЕТОДИСТ РМК
Для 111: Дійсно несправедливість є. Але система ЗНО рейтингова, якщо усі абітурієнти матимуть однакові бали за це завдання, то на рейтинг інших він не вплине. Завдання є складними і заплутами, тому повертатися з такими завданнями до перших умов екзамену не можна. Якщо ви доб’єтеся того, що ці завдання вилучать, то нічого також не зміниться. Тому абсотне вилучення завдань, або ж абсолютне зарахування рівноцінні. Справедливості хочуть усі, як і ті хто написав правильно, як і ті хто написав неправильно. Краще б було знайти правильну відповідь на вищезгадані запитання і зарахувати не усі букви відповіді (А, Б...), а лише визначену експертами спочатку, та ту, яку знайшли потім. А текст варто зняти для ДПА. Я думаю, щоб виявити фальшивих медалістів допоможе не тільки текст.
АБІТУРІЄНТ
Для 111: Усім зараховано по три бала, а не один. Про це було у роз’ясненні УЦОЯО.
Ivan Fedoruk
потрібно шукати рішення в межах діючих до початку тесту правил. Виключно. Може розглянути варіант зниження прохідної межі здав/не здав чи ще якийсь варіант. Але точно не змінювати правила.
Коментувати
абитуриент
Это только первый экзамен, а люди уже сошли с ума. В прошлом году не было таких придирчивых критиков и все было нормально! Может хватит? Уже всё закончено! Дайте дожить до 12.05 спокойно!!! Дальше результаты и считайте ваши балы! Я живу без медали и не умер пока что. Искусственная золотая игрушка, которая нигде не нужна. Главное, что в голове и доказать это на экзаменах! Неугомонные люди просто! Никогда в этой жизни нечего не будет для Вас! Вы должны доказывать, что достойны чего-то! Никогда у меня не было такой чокнутой сессии. Спасибо Вам! С поклоном!