Результати ЗНО з української мови оголосять 12 травня

Рішення про доцільність повторного встановлення відповідей на завдання тесту ухвалять до 7 травня

Результати ЗНО з української мови оголосять 12 травня

Український центр оцінювання якості освіти оголосить результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 12 травня. Відповідна дата оголошення результатів тестування визначена Планом УЦОЯО з обробки матеріалів і визначення результатів ЗНО з української мови і літератури.

Цього ж дня відбудеться засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються як державна підсумкова атестація, під час якого будуть ухвалені таблиці відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів.

Також 12 травня експертна комісія з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання, що використовуються під час прийому до навчальних закладів встановить поріг «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури та ухвалить таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 - 200 балів.

Перевірка завдань із розгорнутою відповіддю триватиме з 28 квітня до 6 травня. Обробка бланків відповідей усіх типів має бути завершена не пізніше 8 травня.

Також планом передбачено, що розгляд апеляційною комісією підсумків експрес-аналізу результатів обробки сертифікаційних робіт та прийняття рішення про доцільність чи недоцільність винесення питання про повторну експертну оцінку тестових завдань і встановлення правильних відповідей до них має відбутися до 7 травня.

До 15 травня загальноосвітнім навчальним закладам будуть надіслані відомості результатів державної підсумкової атестації випускників з української мови.

Як відомо, тестування з української мови і літератури відбулося 24 квітня, наступного дня відбулося оголошення правильних відповідей на завдання тесту, що були визначені відповідною Комісією Українського центру оцінювання якості освіти.

У неділю 26 квітня, зважаючи на велику кількість звернень та негативний суспільний резонанс, керівництвом УЦОЯО було прийнято рішення повернутися до розгляду питання про доцільність вилучення завдань № 29-33 із сертифікаційної роботи або про перегляд системи їхнього оцінювання.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що якщо за результатами експрес-аналізу буде встановлено, що дуже велика кількість абітурієнтів не змогла правильно виконати зазначені завдання, то УЦОЯО проситиме Комісію з визначення результатів повернутися до визначення правильних відповідей на завдання та ухвалити нове або підтвердити попереднє рішення.

Освіта.ua
27.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Діма М
Ми усі чекаємо результати . Коли будуть остаточно виявлені списки оцінок?
заї*ала криза
Викладіть результати ЗНО. Підари не понктуальні. ЗНО "знущання над одинадцятикласниками "
Влад
Правильно чи не правильно..текст був дуже абстрактним,такими ж були і питання.Оцінити всі питання в 1 бал,я гадаю,неправильно,навіть коли я відповів не на всі питання до тексту так,як задумав автор,то в мене було б більше ніж 1 бал за ті завдання.Якщо зарахують цей 1 бал тим,хто далекий від мови ,то він нічим їм не допоможе,тож хвилюватись нічого.Але обирати на ЗНО такий текст - злочин.
Учень
Лкарчук педрило довбане пропоную влаштувати мітинг і вимагати вдміни нових правил зно
сумнiви
Скiльки читаю новини про ЗНО, то дехто з поважних людей стверджують,що там теж уже е корупцiя,якииось способом знають вiдповiдi,завдання теж корупцiйнi.Не знаю,чи правда,чи нi?Якщо правда,то для чого ЗНО? Повертаймося до екзаменiв,непотрiбно витрачати кошти,яких на даний момент немае.А може,хтось просто на цьому заробляе,а учнi i батьки страждають.Найкраща реформа,коли немае корупцii...
совесть
ЗНО - система, которая задумывалась для торжества СПРАВЕДЛИВОСТИ при отборе абитуриентов в Вузы (теперь и для СПРАВЕДЛИВОГО определения уровня знаний, ДПА) . Надеюсь, никто и ничто не помешает случиться этому и в 2015 году. Ошибки, неточности и просчеты надо признавать. Только "стрелочник" в этой ситуации явно не филолог(и). Сработал бы этот вариант в доп. сессию и никто бы не узнал о таких проблемах теста... Так что уверенно ждем СПРАВЕДЛИВОГО решения разных Комиссий! А разобраться людям в статистике спорных заданий теста (надеюсь, их только 2) должен помочь доктор ф/м наук В. Бахрушин, внешний эксперт, который так жестко критиковал качество тестовых заданий ЗНО последние годы. ВСЕ БУДЕТ ХОРОШО! Да, заодно и уровень тестологической культуры повысим!!!
Елена Матолыга
Очень жестоко проводить над детьми такие эксперементы,каким оказался прошедший ЗНО по украинскому языку.Да и не только.Выпускникам этого года досталось по полной. Мониторинг в 8 классе,(стрессы,деньги на сборники,нервы...) Не успели сдать в 9 классе пять!!! ДПА, в начале 10-опять мониторинг знаний!!!! (Сборники,выброшенные на ветер деньги,нервы,стрессы..).Сколько можно?!Мой сын просидел над заданиями по тексту 40 мин,говорит,злился на себя страшно,почему не мог понять ,где в тексте правильные ответы???А оказалось их вообще там нет! На сочинение ушло в 2 раза меньше времени,чем он запланировал.А о том,чтобы проверить всё,вообще речи не шло. И так у большенства детей. Мы просим УЦОЯО, пересмотрите всё и сделайте по-справедливости! У наших детей впереди целая жизнь,не дайте им разочароваться ,докажите,что справедливость существует! Пожалуйста.
розум
Ще раз доказано,що все здавна мае свое мiсце: ДПА - у школi, ЗНО - при вступi!!! "ЯК НЕ МУДРУЙ,А ПРАВДИ НIДЕ ДIТИ..."
Ксюша
Нужно добавить баллы за 31-32 вопрос, в них ни логики ни здравого смысла нет.Общалась с друзьями, пару везунчиков угадали, остальные в пролете.
мама
верните, пока не поздно, ДПА в школе, а те, кто будет поступать в ВУЗы - пусть сдают ЗНО. ИЛи надо было в тестах отдельным блоком сделать ДПА. Намудрили, ждем черного вторника, моя дочь учила украинский язык, знает его, на ЗНО очень спешила занести ответы в клеточки, времени проверить не хватило. Не знаю, как мы переживем, если она сбилась. Обидно, что она знает его.
олена
Мій син з тих 5 запитань відповів правильно на 3 питання. Я не вважаю за розумне вилучати їх з тесту, краще додайте всім учням бали, зробить таку ласку, поверніться до дітей душею, життя важке і без цього. Якщо чесно, то це ваш ПРОКОЛ, панове високі експерти, а діти старалися та працювали, відповіли хто вже як зміг. Шановний пане Сергій Квіт! Прошу Вас подбати про наших дітей!!!!!
тетяна
Для олена: Справедливості ради, пан Квіт до зно не має ніякого відношення і в "проколах" найзначимішого зно з укр. мови не винний. Хай відповідають ті, хто складав ці завдання! Хто пересічних учнів нашої школи в очі не бачив. Може, засиділися вони на університетських кафедрах? припали пилом? потребують екскурсії до звичайної загальноосвітньої школи? поплутали звичайних учнів зі студентами вузу?, якщо на базовий рівень дають такі важкі завдання!
Коментувати
совесть
Проблема с целой частью тестовой тетради по укр.языку и литературе ("Чтение и анализ текста") в ЗНО случилась впервые в истории УЦОЯО. Конечно экспресс-анализ ПОСЛЕ ЗНО очень интересен, но мировая практика проведения тестов "высоких ставок" не допускает использования в них блока заданий без известной заранее статистики, заданий сомнительного качества. Не допускается использование НОВОГО ФОРМАТА ТЕСТА (2 уровня +ДПА) БЕЗ его АПРОБАЦИИ (один год - апробация и доработка формата, заданий, информирование и подготовка общества, детей к новациям; второй год - внедрение в практику). Польша яркий тому пример. Чего стоит УТВЕРЖДЕНИЕ ПОРЯДКА ОПРЕДЕЛЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ ЗНО за МЕСЯЦ до его проведения! Метод Ангофа, Беука? Спешим... А технология тестирования этого не прощает! Да и бравурные отчеты о высоком качестве измерения КРИВОЙ ЛИНЕЙКОЙ вряд ли могут впечатлить!
Жанна
Не вірю в ніякі експрес- аналізи, скажуть так як вигідно УЦОЯО. НА питання 31,32 можна тільки вгадати відповідь, а це ж не конкурс екстасенсів. Шановні, визнайте свою помилку і зарахуйте всім дітям 2 бали за ці питання.
Максим
Кто знает? Если 34 правильных ответа это 34 бала? А за сложность ничего не добавляеться? Переживаю.Вдруг проходной бал будет 35.У меня в классе половина учеников дали меньше 30 ответов.
Ірина
А почему все молчат, что в день ЗНО в 6 утра можно было купить ответы? В контакте эти ответы в открытую были уже в 12 дня.Кстати кто то уже про это писал. Все проигнорировали.Так что для знакомых ЗНО не страшен высокий бал.У моего друга знакомый купил ответы и зделал всего 3 ошибки. И на те 5 вопросов ответил правильно.А Ликарчук хочет проходной бал высокий.Это для тех кто купил ответы. У нас в классе написали половина меньше 30 правильных ответов. По друзим школам также.Так какой должен быть по чесноку проходной бал?
Сергей
Для Ірина: Я теж це знаю.У Львові теж погано написали. Сподіваємось прохідний не вище 30.Якщо буде вище ,то більше ніж пів класу не поступлять.Відповіді дійсно продавались о 6 ранку. Хотів скористатись, але думав раптом не те.А знайомі скористались і написали теж вірно на ті 5 питань.
Ольга
Хіба всі не розуміють, що лохи щось вчилися, думали знаннями набрати бали. А бізнес є бізнес. От вони і зробили, що правильно дадуть відповіді лише ті що ЗАПЛАТИЛИ, а не ті що знають! Тому і лікарчук та компанія так впирається, щоб не визнати очевидне. Не знаєте в якій країні живемо? Хочете щось говорити про чесність на ЗНО? Дійсно поступлять не ті, хто мають знання, а ті, хто вміють жити: мають гроші, вміють крутитися, не бояться ризикувати! А тим, що вчилися - дорога в ПТУ (якими тепер стали і технікуми та коледжі)
Ірина
Согласна.Я ходила к репетитору и дала 35 ответов.И что всё даром? Хотя мои профельные предтеты это мат. и физика.И теперь из -за укр. могу не поступить.
Коментувати
Арина Афинская
"зважаючи на велику кількість звернень та негативний суспільний резонанс, було прийнято рішення повернутися до розгляду питання про доцільність вилучення завдань № 29-33 із сертифікаційної роботи" - правильное решение, дети не были готовы к ним.. не стоит детскими судьбами оголять проблемы в образовании... ждем с нетерпением аннуляции этих зданий!!!!!!!!!!!!!!1
Иванка
Для Арина Афинская: А ви представляєте таку ситуацію: одна дитиа дала відповідь на усі 29-33 зпитання і потратила на це 30 хв., а хто і більше, а інша дитина-жодної правильної відповіді. І питання анулюють...Яка тоді справедливість....?
Коментувати
Вася
А ще 12 травня оголосять які непрофесіонали вчителі шкіл, не вміють оцінювати дітей, бо усі медалісти липові, адже не змогли виконати тестові завдання, скадені "високопрофесійними експертами". Жаль, що хотіли знівелювати вчителів, а пострадали діти. Та все ж учителям, думаю, ще дістанеться. Все ще попереду.....
mamamashi
Для Вася: На форуме моего города началась дискуссия по поводу того , что у учителей есть возможность поставить завышенный балл за ДПА по укр. языку в аттестат. Тем самым спасти липовых медалистов и тех кто заплатит. Кто будет проверять соответствие оценок? Ведь в сертификате учитывается язык и литература вместе. Проверить на этапе сдачи документов будет невозможно, а потом это уже никому не нужно.
Вася
Для mamamashi: ????????????????????
The big boss
Учителя ДПА по укр не выставляют. Читайте постанову миносвыти
Коментувати
мама2
для rio: ти хочеш нав’язати всім свою думку шляхом обвинувачення і натиску. Не старайся так сильно, бо штани тріснуть. А краще повчи граматику, лексикологію та інші розділи мовознавства, бо, на жаль, даремно згаяв час у школі.
mamamashi
Для мама2: Опять напишут что это мой фейк...
Коментувати
Alissa Zac Sereduk
Конечно никакой опасности для мамами, мами, шелетро и кто там ви ещё здесь.. Нет! В зно з української. Но как я понимаю у них есть проблеми по другим предметам з зно. Поэтому она и изошлась. Сейчас закроют доступ всем кто написал плохо зно звука. Мови. Но которые очень сильни по другим предметам. Вот где для мами и халяву. Дети вимагайте люстрації УЦОЯО якшо вони не хочуть визнавати что помилки, та виправляти їх. Так не можно, що зно з одного предмету закроєдоступ талановитим дітям, а пролізуть діти таких мами
111
Для Alissa Zac Sereduk: навіть висловитись не може, бідна!
Alissa Zac Sereduk
Я за рулём їду. Умные поймут. Мамамаши и дальше будет лаять
mamamashi
Для Alissa Zac Sereduk: К сожалению вы не только писать за рулем не можете , но и читать. Я не хочу чтобы дети не смогли дальше сдавать ЗНО, я предлагаю опустить порог, чтобы как можно больше детей получили проходной балл. Я против того, что-бы при этом пострадали дети , которые все же ответили на эти вопросы. Почему мой ребенок должен потерять 4 балла? В этом году очень много нововведений. Из-за приоритетов при поступлении нет надежды на волны. Аттестат своему ребенку я не покупала, так что вся надежда на ЗНО.
Коментувати
Мамапаші
Вельмишановна mamamashi. Ви пишете, що ваша дитина розумніша від усіх інших. Розумна дитина в творі мала б знайти думку автора, про що хотів сказати твором АВТОР (в даному разі п.Галина). Але ж Автор ПОВНІСТЮ не згодна з нібито правильними відповідями на запитання. Але чомусь ваша розумна дитина чомусь розуміє текст тільки так, як його розуміє УЦОЯО! Але, на жаль, УЦОЯО не є автором даного тексту! Якщо ж вона така розумна і так думає як високопосадавці з освіти, то нехай вже йде працювати в міністерство чи навіть міністром!
rio
Для Мамапаші: я так розумію що вона там й працює!під разними неймами запостила всі теми з зно.з банди Лікарчука.Бо діти ,які вконтакте зібрали групу , зробили онлайн тест- нема тіх,хто "вгадав"відповіді від УЦОЯО.Бо їх можливо було тількі або вгадати або скористатись проданими відповідями
Scheletro
Для Мамапаші: причем тут то как и кто понимает текст? Задания были не о философских рассуждениях, а на логику. Там ответы вполне конкретные. Головой думать надо было.
учителька
Якщо всі такі розумні. чому переживаєте з приводу якихось(нехай навіть 5 питань. Дайте відповіді правильні на інші- і все буде добре... Минулого року дочка зробили 4 помилки. але отримала 198. І твір, правда, на 19. Ще хочу сказати: не зациклюйтесь на цих тестах, життя показує, що тести і навчання у вузі(особливо медичному)- це зовсім різні речі. Хоча. погоджуюсь. тести- перепустка у вуз.
Коментувати