WISE: Перспективи шкільної освіти до 2030 року

Всесвітній саміт з інновацій у сфері освіти надав результати дослідження майбутнього шкіл

WISE: Перспективи шкільної освіти до 2030 року

Всесвітній саміт з інновацій у сфері освіти (WISE) оголосив результати дослідження щодо перспектив шкільної освіти до 2030 року. WISE – це провідна міжнародна платформа із впровадження інновацій і співробітництва в освітній сфері.

Ключові висновки дослідження показують, що освітня система зазнає серйозних змін. Школа перетвориться на інтерактивне середовище, де технологічні інновації та навчальні програми повністю трансформують роль вчителя та весь процес придбання знань.

Опитування показало одностайність експертів у тому, що інновації є невід'ємною частиною майбутньої освіти. 93% респондентів віддають перевагу школам, які застосовують нетрадиційні методи, засновані на нових підходах до навчання і творчих процесах.

Експерти спільноти WISE прогнозують, що школа еволюціонує до навчальної мережі. Інтернет-ресурси та технології забезпечать діалог і рівноправний обмін даними, що сприятиме переходу до спільного навчання. За даними опитування, майже половина експертів (43%) вважають, що інформація надаватиметься переважно через онлайн-ресурси, в той час, як тільки 29% називають традиційні школи основним джерелом знань.

При цьому респонденти підкреслюють, що інновації містяться не тільки у технологічних рішеннях.

75% опитаних експертів вважають, що найбільш цінними якостями у 2030 році стануть особистісні та міжособистісні навички. Тільки 42% вважають, що цінність академічних знань залишиться на колишньому рівні.

83% респондентів також зазначили, що зміст навчальних програм стане більш індивідуалізованим, відповідно до потреб кожного студента. Результати також підтверджують, що роль вчителя еволюціонує від викладача до координатора навчального процесу.

На думку опитуваних, фізична присутність і взаємодія залишаться обов'язковими в освіті майбутнього.

Думки експертів як і раніше розходяться у питанні тестування та оцінки знань; 39% вважають, що дипломи залишаться найважливішим методом оцінки, в той час, як інша третина (37%) стверджує, що професійні сертифікати, які оцінюють навички управління, співпраці або креативність, будуть відігравати більш важливу роль.

Дослідження «Школа 2030» було проведено у період з 3 по 30 червня 2014 року серед 645 експертів міжнародного співтовариства WISE, яке об'єднує більше 15 000 осіб.

Освіта.ua
12.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів