МОН закликає не закривати позашкільні заклади

Обладміністрації просять взяти під контроль ситуацію з ліквідацією позашкільних закладів

МОН закликає не закривати позашкільні заклади

Міністерство освіти і науки України стурбоване ситуацією, що склалася з фінансуванням позашкільних навчальних закладів у 2015 році та закликає обласні державні адміністрації не допустити їх безпідставної ліквідації або реорганізації. Про це йдеться у листі МОН щодо збереження мережі позашкільних навчальних закладів.

У Міносвіти зазначають, що з метою економії коштів місцевою владою приймаються рішення щодо ліквідації, першочергово, позашкільних навчальних закладів, що не відповідає основним засадам державної політики, визначеним у Законі "Про позашкільну освіту". Такі рішення нерідко приймаються без урахування освітніх потреб і соціальних запитів населення, необхідності забезпечення змістовним дозвіллям дітей, які вимушено переселені із зони антитерористичної операції.

"При цьому місцевими органами влади не розглядаються можливості додаткових джерел фінансування, співпраці з недержавним сектором, бізнесом, структурами, які зацікавлені в підтримці талановитих і обдарованих дітей, не запроваджуються альтернативні форми охоплення дітей позашкільною освітою. Тому рішення про закриття навчальних закладів створюють соціальну напругу в суспільстві, формують відповідну громадську думку щодо освітньої політики", - наголошують у міністерстві.

У Міносвіти звертають увагу обласних державних адміністрацій на тому, що сьогодні позашкільні навчальні заклади здійснюють належне патріотичне виховання дітей та молоді, є організаторами масових національно-патріотичних заходів, військово-патріотичних ігор, естафет, змагань, конкурсів, фестивалів  тощо.

"Цей напрям виховної роботи визначений пріоритетним в державній політиці", - йдеться у листі МОН.

З урахуванням викладеного, у Міністерстві освіти і науки просять голів обласних державних адміністрацій взяти під контроль ситуацію стосовно функціонування позашкільних навчальних закладів та не допустити їх безпідставної ліквідації або реорганізації в умовах обмеженого фінансування галузі освіти.

Освіта.ua
03.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів