В Україні хочуть створити екзаменаційні центри для вчителів

Члени Колегії МОН внесли пропозиції щодо кроків, з яких можна розпочати реформування системи ЗНО

В Україні хочуть створити екзаменаційні центри для вчителів

Під час засідання Колегії Міністерства освіти і науки, на якому, зокрема було розглянуте питання рівня навчальних досягнень випускників шкіл за результатами тестування та основні напрямки реформування системи ЗНО, учасниками засідання було внесено пропозиції щодо створення навчальних екзаменаційних центрів для вчителів.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що за даними Українського центру якості освіти, у 2014 році результати абітурієнтів були невисокими, що, на думку директора УЦОЯО, свідчить і про невисокий рівень знань випускників шкіл.

В освітньому відомстві зазначають, що сьогодні для покращення якості освіти потрібні комплексні заходи, у тому числі – й реформування системи ЗНО. Зокрема, директор УЦОЯО запропонував три основні напрямки змін: розширення використання системи ЗНО, запровадження нових технологічних засад проведення ЗНО, а також удосконалення змісту ЗНО.

"Після спільного обговорення учасники засідання внесли пропозиції щодо стратегічних кроків, з яких уже можна розпочинати реформування системи ЗНО: зокрема, включити до тестів творчі завдання, які б виявляли креативні здібності та вміння учнів, запровадити тести на загальну навчальну компетентність, а також – розпочати створення навчальних екзаменаційних центрів для вчителів", - йдеться у повідомленні освітнього відомства за результатами проведення Колегії Міносвіти.

Освіта.ua
02.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Оленич Землякова
а давайте устроим экзамен всем! И начнем с Президента, какой должен быть для него экзамен? А потом с ВР и кабинета министров. Давайте проверим, как они справляются со своими задачами? Что хорошего делают для своих "детей" - для народа то есть? Можно придумать экзамены например для дворников. Нет. это не интересно. У нас отвратительные дороги. Значит нужно придумать экзамены для тех. кто их укладывает. Создать комиссию из каких-то дармоедов, они придумают тесты, практические задания. и потом не дай Бог, кто-то посмеет сказать. что те. кто прошел экзамен. плохо укладывают дороги! Или экзамен для продавцов: дадим им тесты по математике, чтобы не обсчитывали нас. Посудомойкам - по химии. Бред, правда.... Почему? Вот почему именно для нашей профессии нужно придумывать каждый год какие-то экзамены, реформы. конкурсы и т.п., которые абсолютно ничего не меняют? Оставьте учителя в покое. дайте ему заниматься своим делом: учить детей.
Алина
Неуж-то этими центрами будут институты последипломного образования? Так я вам расскажу как там проходят курсы! В Одессе, например, 1000 гривен и корочка в кармане! Нет не у простого учителя, у директоров школ. А помогают директорам "повысить квалификацию" начальники отделов образования. И всем хорошо!!!
галина
В Німеччині вчителі живуть БЕЗ АТЕСТАЦІЇ!!! Як вони, бідолахи там виживають на свої нещасні 48000 (це в гривнях) на місяць? Уроки заборонено відвідувати Законом про захист авторських прав (на конспект, методи, прийоми, педвпливи, способи та засоби навчання).
Ольга Оленич Землякова
Для галина: шикарно, аж захотелось работать в Германии. Думаю, нужно в первую очередь, создать условия для учителя, а потом уже и спрашивать с него. И создавать эти условия должно государство. а не родители учеников или сам учитель. Лично мне стыдно просить деньги на "благотворительную помощь школе" и очень накладно давать ее самой, как маме двоих детей.
Коментувати
комент
Центри для перевірки рівня знань вчителів...А що держава зробила для того, щоб учні мали високий рівень знань???Коли останній раз поповнювалися навчальні кабінети реактивами чи обладнаням для проведення практичних чи лабораторних робіт????? Коли виділялися кошти для поновлення наочності????Я розумію, важткий час, війна, але вчителі теж не СВОЛОЧІ!!!!!Якщо вже ми хочемо у Європу - то поводитися потрібно по-європейські. В Європі у школах найновіше обладнання і ГУМАННЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВЧИТЕЛЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Гелена
Складається дивна ситуація. Рейтинг школи і вчителя оцінюють по результатам ЗНО. Не секрет, що на сьогодні успішно здати ЗНО можливо за умови додаткових занять з репетитором. Якщо до ЗНО готує шкільний вчитель, то високий результат учня дійсно є доказом високого професіоналізму вчителя, а якщо дитину готує вчитель із сусідньої школи, то такий результат є "дутим". Але звіт уже пішов "наверх"...
Анна
Для Гелена: з репетитором здають лише невдахи та ледарі. Я самостійно підготувалась і у свій час здала ЗНО на 742 бали з 800, спокійнесенько поступила на бюджет і зараз навчаюсь на магістратурі також на бюджеті. Все залежить від учнів та студентів. Не потрібно перебільшувати роль репетиторів, бо їх багато, а рівень знань у студентів дійсно катастрофічно низький.
Гелена
Для Анна: якщо готувались і здавали ЗНО декілька років тому, то я з Вами цілком згодна, можна було підготуватись самотужки. А останні роки завдання досить важкі, тому середньому учню розраховувати на високий результат не варто. І вони необовязково ледарі та невдахи. Я вже не один рік готую учнів до ЗНО, можу порівняти. А олімпіадні учні дійсно самотужки готувались і успішно ставали студентами.
Коментувати
Ірина
Класно! вчителям на зарплати нема, а на центри є. Нехай голодний вчитель іде доводить свою фаховість. Логіка залізна. Псевдоєвропейська.
елена
Школа не должна нести ответственность за результаты знаний выпускников , как здесь многие пишут. Тогда врач не должен нести никакой ответственности за лечение? И т.д. далеко зайдем...
Ірина
Для елена: Уявіть собі лікаря, який приписує хворому лікування, а той ліки не п"є, не ходить на процедури . Як Ви думаєте, чи виздоровіє хворий? До чого це? А до того, що якщо учень не вважає за потрібне вчитися, то його не вилікує... тобто не навчить жоден вчитель.
В'ячеслав Зражевський
Примітивна логіка. Давайте тоді навчати 3% дітей, бо саме така кількість ХОЧЕ навчатись і то, не всі предмети цікаво цим відсоткам вивчати. Одна із функцій вчителя зацікавити учня у навчанні, якщо він не здатен це зробити, то це не фахівець взагалі, а так, живий підручник.
Коментувати
Патріот
Спочатку подумайте як підняти престиж професії вчителя, в тому числі зарплату. Адже за такі зарплати скоро будуть вчителів ще із свічкою у руках шукати. А як буде європейська зарплата тоді і перевіряйте на здоров’я...
В'ячеслав Зражевський
Для Патріот: Престиж піднімати треба, зарплату також, але не варто вважати, що коли зарплати будуть европейськими, то рівень вчителів підніметься. Фахівець, професіонал не буде визначати, що мені платят недостатньо, тому замість 45 хвилин уроку я буду працювати гарно 30 звилин, а 15 хвилин погано. Рівень зарплат треба піднімати лище заради підвищення конкуренції на професію вчитель, що дозволить вибирати школі серед кращих вчителів, ане "хто прийде". Доречі, в Европі у вчителів дуже низькі зарплати, але непоганий соціальний пакет.
Коментувати
indigo
Давно пора :B. Тільки починати порібно згори. Так сказать хороший приклад :D
Той же Nike
І взагалі, школа НЕ має нести відповідальність за результати ЗНО. Одна з найбільших бід освіти - це рейтинги, в тому числі за результатами ЗНО. Вдумайтесь, ЗНО - зовнішнє НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання. Які рейтинги?
indigo
Для Той же Nike: Відповідальність за ЗНО несе персонально випускник, бо він навчається для себе, а не для учителя. Учитель лише "куратор".
Коментувати
Nike
Для того, щоб вимагати результати від вчителя (під одну гребінку всіх), створіть спочатку умови для всіх вчителів однакові. Не рівняйте елітні гімназії, ліцеї і звичайну провінційну школу. Створіть умови, а тоді вимагайте.
Учитель
Що там центри? Краще концтабори!!! Коеги, ох і дбають про нас!!!
галина
Для Учитель: Подумайте, шановні, до якого рівня нас опустили - 100 доларів складає зарплата вчителя!!! Вихочете якості освіти? Та в таких умовах вчитель буде займатися репетиторством, аж гай буде шуміти, особливо в початковій і середній ланці. А до ЗНО поки дійде, то ще трохи встигне нашкрябати на хліб з маслом. СОРОМ державі за таке ПРИНИЖЕННЯ ПЕДАГОГА!!!
Коментувати
!!!!!
Для Євпраксія: Ви не зовсiм правильно говорите про вчителiв.Щодо коррупцii,то в школi ii немае.А так судять лише тi батьки,якi переоцiнюють своiх дiтей,заздрять iншим.Скажу вам таке:учнi,якi старанно вчать предмет на кожний урок,то у них е знання,а тi,що не хочуть - вибачте...I ще одне:на вивчення украiнськоi мови та лiт.видiлено мало годин у старших класах, а програма насичена.На один урок е по двi теми,а учнi з рiзними здiбностями та бажаннями.Отже, не треба звинувачувати вчителiв. Головне-бажання вчитися. Вчителi нi вiд кого не вимагають грошi!!! Виживають, як можуть.Особисто про себе:зарплата невiдома, дiлять на мiсяць 3 рази,у вереснi зняли-750грн ( у серпнi змусили писати безплатну вiдпустку),у жовтнi здавали для школи-600грн.(ремонт, адже нiхто кошти не видiляе),листопад- виписка фаховоi преси, а третю частину ще не дали. Тому не треба вчителiв робити мiльярдерами.На репетиторство теж нiхто нiкого не примушуе,адже декому,щоб вступити пiсля 9 кл., - знання непотрiбнi, батьки пiвроку вперед до екзаменiв вже купляють мiсця в...
НЕ приклад
Покажу на прикладі, як це може бути. Створили в одному ВНЗ комісію по анкетуванню студентів. Питання: а) якості викладання б) корупційності в) моральних норм і справедливості. В комісії - довірені особи ректора-реформатора. Проводять опитування, у диво - усі хоч трохи незалежні викладачі отримують якісь "чорні" кулі. Ректор здивовано, "як так, як ви могли, ми ж вам довіряли" і не продовжує контракт, або продовжує але з умовою а) оплати послуги б) тихої поведінки надалі. Так що любі мої малята - не з того кінця починаєте. Ви лише даєте в руки без того знахабнілим чинушам і "рєшалам" інструменти для а) корупції б) затикання рота в) просування сірої маси
Євпраксія
Для всіх хто коментував. По-перше - я не чиновник і дійсно далека від школи, як тільки може бути далека людина в якої діти навчаються. По-друге - якщо в мене якась помилка була в написанні, прошу вказати на неї, а не коментувати мою "безграмотність"(аналізуйте що я пишу, а не як). По-третє, шановне панство, чого Ви так різко реагуєте на зауваження в Ваш бік : - чи не з Вашої подачі, мовчазної згоди і безпосередньої участі процвітає в школі та ВНЗ хабарництво, побори. - чи не за Вашої участі діти виходять зі школи напівосвідчені. Вам же ж треба жити - займаєтеся репетиторством, інакше зі знаннями, які "даруєте" на уроках - не вступити в жоден ВНЗ. - що конкретно кожен із Вас зробив для поліпшення навчальної програми (мовчки проходите програму, знаючи, що реальних знань не буде - тоді мовчіть до кінця).
Геннадий
Для Євпраксія: вы все написали правильно. Какую реакцию можно ожидать от недалеких людишек, думающих, что они безгрешные, всё знающие учителя?
Сонце
Для Євпраксія: А Ви звикли що вчителі мовчать і роблять свою роботу. Що ви порівнюєте? Школу і ВНЗ? Багато хабарів у школу наносили? Чи може вчителю на нову шубу чи до машинки не вистачило, то ви збиралися? Як Вам, пані не соромно це писати? Краще займіться вихованням своїх дітей у сімї. А туди де ваша компетенція нижче плінтуса носа не пхайте!
Євпраксія
В школу, шановна, в школу і носили, і носять - і не для того, щоб завищували оцінки. 1. Фонд школи - деруть з батьків (на що ? ніхто не каже, не звітує - чеків немає, підзвітності немає) 2. Фонд класу - хоч деяка прозорість використання - на меблі для класу, на парти, стільці, дошку (те чим повинна забезпечити школа). 3. Вчителям і адміністрації на свята(завуч дуже полюбляє прикраси) - примусово (1 вересня, 4 жовтня, новий рік, день народження, 8 березня, випускний) + до цього ще треба купити квіти на всі ці свята. 4. Вчителя навязують купівлю книжок, причому не передбачених програмою і тільки через них: інакше ваша дитина не здасть (це мені в очі сказала одна з учительок і не соромно їй було ж) 5. Занижують оцінки по математиці "за каліграфію" і на питання: Що це означає ? - одразу пропонують відвідати додаткові заняття у них і т.д. Отже, шановні, не треба мене "лікувати", що всі такі милі й гожі - мало отримуєте, хабарів не берете. І "пані" виділяється комами, розумнице.
Коментувати
саме так
Для ?????: Депутати-чиновники до цього становища країну довели. Тепер їм потрібно на когось свою вину скинути. На кого?
галина
Для саме так: Потрібно дітей ПОВЕРНУТИ батькам. Саме для себе, а не для школи батьки дітей народжують. От вони і мають стимулювати дітей до навчання для свого і їх блага. Вчитель має стати надавачем освітніх послуг. БО ЗА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЗА РІВЕНЬ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ знову потягнеться (як є зараз) відповідальність за рівень виховання. Бо відношення до навчання - показник вихованості. Коли батьки будуть контролювати як навчається ВЛАСНА дитина, тоді все стане на місце. Адже, якщо у класі 30 дітей, з них 20 мають нормальні психологічні показники до навчання, а 10 середній рівень і в такому класі 29 учнів засвоюють стандарт освіти (не має значення на якому рівні), а один через свої психологічні особливості (низький рівень розвиненості вольової сфери, безконтрольність зі сторони батьків і т.д.), то за його рівень навчальних досягнень вчитель має відповідати??? Я перепрошую, але це - викривлене уявлення про виховання. ДИТИНУ МАЮТЬ ВИХОВУВАТИ БАТЬКИ, а НАВЧАТИ _ ВЧИТЕЛІ. Заставляння (чи ба - заохочення) до навчан
галина
Для саме так:Заставляння (чи ба - заохочення) до навчання мають стимулювати БАТЬКИ, бо їм потім зцією дитиною старості треба чекати, тому і стимулювати потрібно батькам.
Коментувати
Олекса Позняк
Идея такова: в нашей столовой невкусный суп. А как ему быть вкусным. если на мясо зелень специи денег не дают и повару столько платят что впору ноги протянуть?Нашли в бюджете денежки на суп----тут наши совсуны бегут-мясо не покупайте зарплату повару не добавляйте дайте денежку нам с ликарчуком мы за неё ему ЗНО устроим по правильной нарезке мяса, мы его лицензируем и суп без мяса станет вкусным и наваристым.МОН-министерство оголтелых напёрсточников
?????
Для Олекса Позняк:А як зрозуміти те, що написав Полянський : не чіплятися до вчителів...?
Ірина
То дядя або не втемі, або "шутіт"
Коментувати
украiнець
Для зно для всіх: Що ж Ви так строго ставитесь до депутатiв, чиновникiв: здавати украiнську мову...?Бiльшiсть з них живе на Украiнi, але розмовляе росiйською,а наша мова для них заважка,а вчити не хочуть,розмовляють,як "попередники". Зате реформи у них кращi, як у ЕС!
давня вчителька
А ще знаєте , як буде? Видадуть моніторингові матеріали до атестації ( варіантів зі 100), а потім ще й розв’язник до них. Вчителі (відсотків 90) куплять. Це буде гривень по 80-90. А потім за "екзамен" запропонують заплатити грн. по 50 (офіційно). Аякже- це папір, друк і т.д. а там ще якісь "непередбачувані затрати"... Уловлюєте головну мету цих так званих екзаменів? У нас уже був подібний моніторинг для учнів. І що? Двисновки? Де результати? Чиїсь гаманці потовщали!
?????
Для Тортилла: Скажiть,а скiльки раз треба здавати екзаменiв учителевi,щоб вже доказати МО, що вчителi не випадково потрапили до школи? Особисто я здавала пiсля школи, педучилища, унiверситету, кожнi 5 роки при Iнститутi пiслядипломноi освiти...,що ця професiя-недовiра вимагае все життя екзаменiв,а кому вона буде потрiбна у майбутньому? А депутати,чиновники теж будуть здавати? А хто iх вчив у школi,що так високо пiднялися? Думаю,що теж вчителi...