МОН хоче змінити норми використання техніки у школах

У Міністерстві освіти наголошують, що діючі Державні санітарні правила та норми є застарілими

МОН хоче змінити норми використання техніки у школах

Міністерство освіти звернулося до Кабінету Міністрів з проханням переглянути державні санітарні правила та норми щодо влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах.

Необхідність прийняття відповідного рішення у Міністерстві освіти пояснюють тим, що діючі Державні санітарні правила та норми "Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах" ДСанПіН 5.5.6.009-98 у зв'язку з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій та впровадження їх в освітній процес є застарілими.

Зокрема, у них не передбачено використання в навчальних закладах бездротових телекомунікаційних стандартів Wi-Fi, Bluetooth, WiMax, GSM, EDGE, CDMA, UMTS, LTE тощо, не враховано зміни в понятійно-термінологічному апараті інформаційно-комунікаційних технологій та можливості використання відеомоніторів на основі технологій зі зниженим рівнем опромінення (LCD, LED, OLED, PDP, E-ink), тривимірних (3D) відеомоніторів; застосування пристроїв із сенсорним безклавіатурним управлінням та маніпуляторами типу "тачпад".

У Міністерстві освіти також вважають за необхідне переглянути норми безперервної роботи з екраном персонального комп'ютера для учнів різного віку, переглянути норми площі на одного учня, який працює з персональним обчислювальним пристроєм, ураховуючи ергономічні особливості та актуальні рівні опромінення, що створюється сучасними типами таких пристроїв.

"Просимо доручити Міністерству охорони здоров'я, Державній санітарно-епідеміологічній службі, спільно з Міністерством освіти і науки розробити нові Державні санітарні правила та норми "Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах", - йдеться у листі освітнього відомства до уряду.

Освіта.ua
26.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
Интересно а хоть кто нибудь из МОНа или других организаций читает эти коменты ? Хоть кому нибудь интересно мнение народа?
вважаю
малыш на фотографии. Ребята, а вам не приходило в голову, что это преступление - деткам в таком возрасте вводить ИТ? Им рисовать-играть-лепить, создавая руками и пальцами, а не картинки рассматривать... Вчерась довелось познакомиться с учебником информатики для 3 класса. ЗАЧЕМ детям всё это? Чтобы читать с инета? Так пусть бы они библиотечные книги читали... Взрослые люди не способны понять написанное...
Андрей
Их все равно никто не будет выполнять. Разве что показательные школы пере проверками. Все остальное бумаготворчество... Как не крути, а реформы целлюлозорасходные у нас... А древисина - это деревья. Не убивайте зря живое товарищи реформаторы.
Наталя
У кабінеті інформатики температура 8-10 градусів, бо потрібно економити газ, елементарно мерзнуть діти!!!! а ми про що?
Игорь
Для Наталя: ахахах, у мене теж 8-10 зимою було минулого року, а що цього року буде(
Коментувати
Студент
Може я чогось не розумію, але як співвідносяться Wi-Fi, Bluetooth, WiMax, GSM, EDGE, CDMA, UMTS, LTE технологіі і санітарні норми? Наприклад, EDGE - технологія передачі данних в мережі, підкреслю, мобільного зв’язку. Хтось хоче заборонити чи обмежити мобільні мережі в школі? Це смішно і прикро. Зайнялися б краще чимось корисним. Наприклад, реформуванням освіти.
Игорь
прокинтесь реформатори...які нові стандарти...комп*ютерів у більшої половини шкіл нормальних не має...
guest
Давно уже пора було. Старі - то "брєд сумасшедшего"
Олекса Позняк
Меня терзают смутные сомнения что с пересмотром норм площади на 1 ученика поставят ещё десяток компов и перестанут делить информатику. От этих дебилов всего можна ожидать
тю
Для Олекса Позняк: Держсанпін це інший жанр документа, при чому тут поділ дітей на вивчення окремих предметів, аби коментувати?
Коментувати
Родион
Ну створять нові правила використання комп"ютерної техніки в школах. А сама техніка де?
valis
Я уже вижу, как мы собираем деньги на взятку для санстанции или подобных, что бы разрешили использовать технику. Родители купили и еще плати потом за разрешение. А если б министерство само обеспечило школы техникой, то и резрешений не нужно.
Микола
Та тим комп’ютерам по 8-10 років. Ледве ноги тягнуть, весь час летить як не одне то інше. А ремонт - за свій кошт. То це якими нормами передбачено??? Що ця влада вклала в освіту, щоб економить на ній??? Дауни, які відірвані від життя!
Надежда Сараева
Для Микола:Та вам ще пощастили, техніка ж майже "нова". У мене техніці 13 років, і працює 4-5 машин (ми вже 2-й рік чекаємо новий комп’ютерний клас)... І думаю із змінами норми використання техніки нічого не зміниться.
Коментувати
Сергей
Як би вони ще зупинили свавілля санстанцій, які через підставні підприємства вимагають від шкіл до 6 тис. грн. за оформлення санітарних паспортів кабінетів інформатики...
Valko
Норми змінити можна аби як, діти це другорядне, а от напевно головне - забрати доплату за комп’ютери. Економія є ? Є і премія.
Олександр
Для Valko: А у вас є доплата за комп’ютери? За 13 років, що викладаю інформатику у нас її ніколи не було
Valko
Для Олександр: Один рік, була потім не було, потім не зрозуміло була чи ні? Чиновники, як хочуть так і роблять, але ці доплати вважаються обов’язковими.
Вчитель
Та що ви говорите, отримували бешені гроші: я цілих 3 роки отримував 6,5 грн/міс. за обслуговвування компютерного класу, правда 5 років тому зняли і це...
Коментувати