Конкурс "Вчитель року" пропонують зробити прозорим

Формат конкурсу буде змінений, аби вибір кращих вчителів відбувався максимально відрито

Конкурс "Вчитель року" пропонують зробити прозорим

Кожен етап конкурсу "Вчитель року" повинен бути відкритим для громадськості. На цьому наголосив заступник міністра освіти Павло Полянський під час засідання центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2015".

За словами Павла Полянського, формат конкурсу "Вчитель року" буде змінений, аби вибір кращих вчителів країни відбувався максимально відрито і за участі громадськості.

Він повідомив, що через забюрократизованість і формалізм у підготовці матеріалів конкурсантів та інформаційну закритість конкурсу виникає певна недовіра до його результатів, тому сьогоденний формат себе вичерпав.

"Відтепер усі кроки журі мають бути відкритими – громадськість повинна знати, якою кількістю балів і за що оцінює учасника кожен із членів журі. У мережі Інтернет мають розміщуватися відеоматеріали про всі етапи конкурсу, уроки конкурсантів тощо", - додав заступник міністра.

Під час засідання, першочерговими завданнями центрального оргкомітету конкурсу було визначено окреслення чітких критеріїв оцінювання учасників, щоб уникнути суб’єктивізму журі у виборі переможців.

Також вирішено залучити громадськість до відбору кращих вчителів для участі в конкурсі, організувати інформаційну підтримку та "інтернетизацію" всього перебігу конкурсу "Вчитель року", зокрема – висвітлення фінального етапу на телебаченні, а також сформувати склад журі здебільшого з фахових та авторитетних вчителів, а не чиновників чи вчених.

Окрім того, учасники засідання розглянули можливість залучення громадських організацій до відбору вчителів на першому етапі Конкурсу, обговорили питання посилення мотивації вчителів для участі, а також – оцінювання блогу вчителя як одного із нових критеріїв.

Відповідно до наказу міністерства МОН № 1053 до 15 грудня буде запропонований склад журі фінального туру конкурсу, а до 10 лютого 2015 року регіональні департаменти освіти і науки мають надіслати інформацію щодо учасників фіналу Конкурсу "Вчитель року-2015".

Освіта.ua
19.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Дивне бажання: «сам не гам і другому не дам». Для чого забороняти тим, хто хоче і може? Ви ще й Олімпійські ігри забороніть! Потрібно домагатись, щоб конкурс був прозорим і мотивуючим, щоб піднімав престиж вчителя. Ніхто не може змусити брати участь у конкурсі, якщо людина дійсно НЕ хоче! А то може «і хочеться і колеться»?
Інна
Судячи потому, що конкурс активно продовжує жити, можу сказати одне, що хто працює в міністерстві освіти, це люди які далекі від освіти і практики педагогічної вони не мають, адже не знають справжнього життя педагога який працює в рядовій школі чи пту. і кожен день виконує функції педагога, вихователя, психолога, прибиральниці, методиста, адже рівень методичного забезпечення, забезпечення підручниками чи ікт значно відрізняється від того що подають у міністерство..... та що говорити.... скажу одне щоб ваші діти, шановні чиновники, все життя працювали в таких закладах, і кожен рік брали участь в придуманих вами конкурсах, і кожен день думали купити ковбаси чи масла зі сметаною....
оксана
Ми повинні жити та працювати на майбутнє.
Таня
Всё больше убеждаюсь,что в нашем МОН живут альтернативной действительностью люди с альтернативным интеллектом:в стране война,хоронем наших мужчин каждый день,родные и близкие мобилизированы, а им давай конкурс!Учителей снимают с уроков, заменяют их как-нибудь и кто-небудь.Ученики лишены возможности получить качественно знания.Потом как-нибудь поставь им оценки, нагони пробеллы в их знаниях,которые у них появились из-за"желания"учителя стать суперучителемгода.Так нет,нашим МОНстрикам этого мало,додумались уроки учителя,который всю ночь не спал,готовил открытый урок,наглядность... снять и разместить в интернете!Чтобы весь мир увидел и оценил,как полусонный, измождённый,работающий"на автопилоте"учитель пытается провести урок!Это уже не конкурс,а экстрим-шоу!Идиоты!А сколько учителей угробили своё здоровье из-за этого конкурса?А сколько учителей слышит:если вы такие больные,не хочете принять участие в конкурсе,то увольняйтесь,на ваше место есть желающие!А на ваши места ещё боольше...
Олена
Цей конкурс просто рудимент радянського віку! Конкурс аж ніяк не є мотивацією до удосконалення педагогічної майстерності! Як правило, в школах знаходять "жертви" для участі ! Ганьба!!!! Прибрати цю непотрібну інсталяцію)))))
Ольга
Для Олена: Пiдтримую! Окрiм втраченого здоров`я бiльш нiчого!
Коментувати
Родион
Сумно робиться: вимушені канікули, в школі холодно, відпустки за свій рахунок, рівень життя вчителя знизився в два рази. В містах і селах безробіття, хоронять загиблих. Війна. А їм давай "Учитель року" та різні Кенгуру-Совеня-Левеня та ввесь зоопарк. І все це за рахунок вчителя, батьків, учнів. Замість того щоб раз і назавжди покінчити з цими витворами корупції, міністерство їх припудрює, надаючи ще більшої потворності.
Геннадий
Для Родион: вас должен греть ваш патриотизм.
Олекса Позняк
Геннадій(сепаратюга поганий) , ми критикуємо недоліки а ти антиукраїнський тип усе грязюкою поливаєш шуруй у лугандонію там якраз мій племяш тебе чекає з "дегтярьом"
Коментувати
indigo
Придумали змагання. Хто більше непотрібної документації здасть на макулатуру.
Ольга
ВВажаю,що такий конкурс вже давно себе віджив. Затрачений час, нерви, гроші ... Це того не варте. Мені також "світить перспектива" брати учать у номінації "Правознавство"
Вчитель
Для Ольга: 100%. Після нервів на цьому конкурсі я втратила зір. (на одне око зовсім осліпла).
Коментувати
Ероріст-коректор
ERROR: помилка в заголовку. правильна назва: Конкурс "Вчитель року пропонують зробити платним". Це ідповідає духу й цього "конкурсу" та й ще дечому.
indigo
Для Ероріст-коректор: Придумали змагання. Хто більше непотрібної документації здасть на макулатуру.
Коментувати
Ольга
Сама брала участь у конкурсі в 200.... році. Через ГОДИНУ спілкування з колегами назвала 5 ФІНАЛІСТІВ. НЕ ПОМИЛИЛАСЬ. Ввечері назвала 12, які пройдуть ... помилилась на одному. Все було дуже ПРОЗОРО. Ті, хто елементарно знають психологію, вміють спостерігати, а для вчителя це дуже важливо, все зрозуміли ще до початку основної частини конкурсу. Але це все було дуже бридко.
Учитель
Конкурс справді потрібно змінити. Переможцем має стати той, хто є справжнім учителем. Не потрібні папки, на які працює вся школа, крім учителя-конкурсанта, бо він не вміє, а на конкурс іде, бо є протиже начальника управління або завметодкабінету. Визначати треба учителя року, даючи такі завдання, які б учитель готував у присутності членів журі, відповідав на питання, створював презентації. А це за вчителя все зробили, створили йому сайт, написали уроки або скачали з інтернету. А він, може, й не проводив уроку в своєму житті з інтерактивними вправами і презентацією. Коли останній раз була номінація "Українська мова і література", то переможцем став представник з Донецької області, де знання української низькі, а вчитель говорить з акценктом російської, бо, за його словами, думає російською, а намагаєтьмя сказати українською. Цей конкурс справді віджив своє. Він проводиться нечесно. І ніякої прозорості годі сподіватися.
Олекса Позняк
Для Учитель: Ну і добре що з донецької, нехай і з акцентом-----невже ви ніколи не ставили дитині доброї оцінки якщо бачили що вона старається хоча і не вседобре виходить. А конкурс точно віджив, але в районо є за нього відповідальний, і що йому робити - в ато іти?
Учитель
Для Учитель: Хочу заперечити, щодо вашого зауваження стосовно переможця з Донбасу. Це дивовижна жінка ,яка досконало володіє українською мовою, її уроки захоплюють та надихають. У мене склалося враження, що Ви з тієї кагорти вчителів, які можуть лише заздрити і цькувати інших вчителів.
Коментувати
Надія
Панове "працелюби" - горе -новатори від Міносвіти, обласних, міських та районних відділів освіти! Пропоную вам кожному пройти отой недоумкуватий конкурс "Вчитель року". Що буде ??? Загнетесть, не дійшовши до фінішу!!! Ледацюги, дайте нам спокій!Дайте нам вчити дітей!
Ольга
Для Надія: Працювала методистом, пройшла конкурс (переможець обласного етапу). Не міряйте всіх...
Олекса Позняк
Ну працювала, ну пройшла ну не міряєм..... А що від цього змінилось в освіті????Гора марно вираченого часу.Створена куча ідіотських папок у які ніхто ніколи не загляне, дебільних презентацій у стилі моє портфоліо. В минулому році адміністрація примусила взяти участь у всеукраїнському конкурсі. Ну переміг тяжкою працею з використанням супер пупер 3д оформлення. І шо? Вийшов я після перемоги і подумав: а скільки я міг дати учням я кщоб не займався цим всеукраїнським дебілізмом
Коментувати
ВЧИТЕЛЬ
Не розумію я, що мене могло б мотивувати на участь у конкурсі. Для кого і для чого отой "випендрьож" і показуха? У мене, як вчителя, є моє ім"я, у мене є випускники, які через роки приходять сказати слова подяки: хтось за знання, хтось за цікаві уроки, хтось за якісь слова чи історії, які вплинули на їх формування (а я слів тих то вже й не пам"ятаю). І все це для мене дорожче, ніж якісь грамоти, подяки, перемоги в олімпіадах (вони теж є). І не раз чула від старшокласників, які досить добре все розуміють і оцінюють:"А що, у нас у школі немає кращих вчителів, ніж отой, кого назвали вчителем року". І розумієш, що діти праві, і не знаєш, як їм пояснити, не будеш же на колегу щось не те говорити, етика не дозволяє.
Олекса Позняк
Для ВЧИТЕЛЬ: мотивує одне : визиває директор в кабінет і каже - я уже зареєструвалась для участі в конкурсі, я в вас вірю я знаю щови найкращий вперед!!!!
ВЧИТЕЛЬ
Зі мною такий номер не проходить. Я кажу, що ще не готова брати участь в такому "престижному" конкурсі, ну як колись - Я не готова вступити до лав КПРС
Олекса Позняк
У мене директор зараз дуже хороша, порядна людина яка дуже багато робить для школи, мені соромно відмовити
Коментувати
Bibikodet
Вони, ж ці реформатори, такі прогресивні, по закордонам шастають, хіба не можуть підглянути - є там такі конкурси "Вчитель року"? Ні, немає. Проте є багато конкурсів на отримання грантів - ось це запропонуйте, підключивши бізнес, ІТ компанії, міжнародні фонди. А так на такому "ручному" конкурсі ще щось капне? Хгоден, краще провести конкурс "Бюрократ від освіти року", "Корупціонер року"
Олекса Позняк
Громадськість для якої відрили конкурс "Учитель року" вимагає закрити його навіки і не відволікати дурнею педагогічні кадри. Заснувати конкурс "Корупціонер року" і запросити до активної участі вньому усіх чинуш від районо до МОНу
Светлана Иванова
Для Олекса Позняк: Підтримую на 100%
Таня
Абсолютно согласна! Закрыть это экстрим-шоу "учитель года" и не вспоминать про него. Работу учителя могут оценивать только его выпускники после окончания школы. Их слова благодарности за наш труд и есть признание нашей работы. А чинушам в МОНе хочу сказать: дайте учителю спокойно работать! Выпустите нормальные учебные программы, не перегружайте их научными терминами, детям должно быть интересно по ним учиться. Займитесь нормальным делом,а не показущиной. А то получается,что если учитель не победил в вашем конкурсе, то он плохой учитель и давайте все в него "плюнем" на каждом совещании? Плохие учителя не идут работать по специальности .... они стают чиновниками
Коментувати
За освіту
Знаю такого одного "вчителя року" - лауреата обласного, який два місяці уроки не проводив, діти у класі на голові ходили. Вчитель "готуваЛИся" до конкурсу. Потім учням намалюваЛИСЯ оціночки , ще й повчаЛОСЯ інших "дурників", як треба працювати. Дирекція сиділа тихо: за лауреатів більше хвалять, ніж за "дурників". Цікаво, а в Європі є такі конкурси?
Алла Капля
Особливо зацікавило..." питання посилення мотивації вчителів для участі"
Людмила
Це все чудово. А чи на часі він цього року? Коли світло відключають, уроки ущільнюють. Та і не конкурсів, відльний час хочеться бути корисним в даній ситуації державі. Чи в міністерства зайві кошти є, щоб тріпати вчителям нерви?
НАДІЯ Дворак
Для Людмила - Ви зробите велику ласку і користь державі творчо працюючи вчителем. Усі війни світу вигравали саме вчителі. Інша справа, що для достойного проведення І етапу конкурсу грошей і раніше не вистачало, міська або районна влади у проведенні конкурсу не дуже й зацікавлені, не кажучи вже про мотивацію. За всі роки участі у проведенні конкурсів "Учитель року" можу зазначити, що майстерність кожного учасника конкурсу від етапу до етапу зримо зростала, а у половини з конкурсантів зросли і кар’єрні перспективи. Часом за буденністю не помічаємо справжню майстерність і професіоналізм. :
учительпозаминулого року
пані Надіє! а ви не рахували, скільки обходиться вчителю підготовка та участь? Скільки нервів, грошей. А ЧАСУ????? Нам ось наказали написати опис досвіду до 10 сторінок, а крім того, іще додатково - на 24 сторінки. Це час, папір, роздруківка (кольорова, 1 аркуш - 3 гривні), папки, файли, які зараз виходять ой-ой-ой!!! навіть відгук на себе пишеш сам - керівництву немає коли! а того року учителям, які посіли призові місця в області, подарували аж.... ЕНЦИКЛОПЕДІЇ!!!. На який хрін (вибачте) вона їм потрібна, ота енциклопія??? Передарувати рідній школі. Це таке приниження...Тепер іще примусять усі матеріали викласти в Інтернет, долучити батьків, учнів до перегляду, мовляв, їм ДУЖЕ цікаво, а якщо не цікаво - ти поганий учитель. Вкотре принижуватися. Да, а ще СВІЙ САЙТ треба відкрити, на конкурсі будуть дивитися, у кого він кращий - будемо змагатися у веб-дизайні. КЛАС КОНКУРС?
Наталя
Як я вас розумію! І співчуваю нам всім. Але схоже ніхто нас не розуміє, крім своїх колег.
Коментувати