Необхідно ввести ліцензування вчителів, - Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання вважає, що учителі мають отримувати ліцензію

Необхідно ввести ліцензування вчителів, - Лікарчук

В Україні необхідно запровадити ліцензування педагогічної діяльності. Таку думку в статті для ZN.UA висловив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук.

"Тобто кожен, у кого є вища педагогічна освіта і бажання працювати в будь-якому навчальному закладі, повинен отримати ліцензію", - пояснює він свою ініціативу.

Видачею ліцензій, за його словами, повинні займатися незалежні атестаційні комісії, без будь-якої участі в них чиновництва або керівників навчальних закладів. Отримання ліцензії повинно супроводжуватися складанням фахових екзаменів та випробувальними тренінгами, які дали б підстави для об'єктивного оцінювання придатності тієї або іншої особи до педагогічної діяльності, наявності у неї необхідних знань, умінь і навичок.

Отримання ліцензії потрібно зробити обов'язковою умовою як для випускників вищих навчальних закладів, які не мають педагогічного стажу, так і для тих, хто працює вже не перший рік, вважає Лікарчук.

"Для останніх необхідно ввести практику підтвердження ліцензії кожні чотири-п'ять років, скасувавши нинішню атестацію. Якщо ліцензію не підтвердив, про продовження педагогічної діяльності не може бути й мови, незважаючи на будь-які заслуги, звання, нагороди тощо", - каже він.

"Чи можна вибудувати таку систему в Україні? Звичайно, можна. Такі системи успішно працюють у багатьох країнах світу. Було б бажання і політична воля", - резюмує директор УЦОЯО.

Освіта.ua
26.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
І про це ліцензування розповідає людина, яка стояла у корита, впевнено впроваджуючи корупцію в своєму горезвісному білоцерківському центрі. Його першого треба проліцензувати, незважаючи ні на які заслуги.
------------
ну советский чиновник,он до мозга костей советский чиновник. Всех проконтролировать, забыв о том, что учителю ВЫДАН ДИПЛОМ.Подобное да, способно некоторым людям принести определённую сумму денег. Но, кроме этой суммы - варианты коррупционых схем по типу институтов последипломного доучения,где ничего не делавшие в своей жизни девочки УЧАТ проработавших век учителей, ЧТО им делать с детьми. Это уже НЕ смешно.. Это - катастрофа...
Вчитель
Щоб виріс рівень довіри до роботи вчителя, пропоную після 6-8, 10 касів проводити онлайн тестування для учнів з декількох предметів, тоді батьки бачитимуть об’єктивний рівень знань учнів, бо схема 10 років байдикую, в 11 класі 3 репетитори заробляють немалі кошти, а винен учитель, постійно сприяє критиці роботи вчителів. Не треба говорити про стреси дітей, саме цього їм бракує, бо комп’ютерні ігри викликають не менші хвилювання, а синій кит вказував на те, що дітям нічим зайнятися, бо більшість до уроків не готується!
ПЕЛАГЕЯ
А судьи кто? Кто лицензировать будет? Девочки после аспирантуры (или кандидаты околовсяческих наук), никогда не работавшие с детьми? Так нам таких на курсах повышения квалификации хватает... КАК ВЫ ВСЕ НАДОЕЛИ своими новшествами, случайно вырванными из образования "багатьох країн світу" и тупыми пустословными рекомендациями!!!!!!!!!! Удивляюсь, как до сих пор образование выживает при такой нездоровой верхушке!!!!!!!
Світлана
Пане Лікарчук! Розпочніть ліцензування викладачів вузів, а тоді випускників, усі вчителі мають вищу освіту. Ви ставите під сумнів оцінювання студентів у вузах, які згодом стають вчителями? Вважаєте, що вони не відповідають займаним посадам? Але після ЗНО вчителів, якщо серед молодих випускників будуть такі, що склали незадовільно тоді,очевидно, треба буде звільняти тих викладачів, які необ’єктивно оцінювали випускників і забирати ліцензіїї у педвузів чи університетів, які випустили вчителів з низьким рівнем знань. У низькому рівні знань винен учитель, а хто винуватий у низькому рівні знань випускників вищих навчальних закладів? Проблема не у вчителях, задумайтесь!!!!
Успішний вчитель
Пане Лікарчук! Спробуйте провести 45 хвилин уроку межи 30 парами очей, які Вас ліцензують щоденно, щогодинно, щохвилинно. Слабо? Впевнена Ви перший претендент на не отримання ліцензії. Успіху!
ALICE
Ликарчук охренел. Что значит лицензию получить? А то, что опять нашим совковым и продажным методистам власть дать - хочу дам лицензию, хочу нет! Мало коррупции! Добавить..... Эта мысль "гениальная" пришла в голову Л после прокуратуры? Тогда понятно. У меня встречное предложение - аттестовать и лицензировать нашу власть по всем критериям.
Вот-вот
"Для останніх необхідно ввести практику підтвердження ліцензії кожні чотири-п’ять років, скасувавши нинішню атестацію. Якщо ліцензію не підтвердив, про продовження педагогічної діяльності не може бути й мови, незважаючи на будь-які заслуги, звання, нагороди тощо", - каже він. "Чи можна вибудувати таку систему в Україні? Звичайно, можна. Такі системи успішно працюють у багатьох країнах світу. Було б бажання і політична воля", - резюмує директор УЦОЯО." Для начала нужно перестать воровать, затем повысить зарплату до уровня европейского учителя, а уж потом заявлять про отъем диплома и лицензии!
123
Зарплата молодого учителя 1500 гривень, на проезд из пригорода он тратит 25 гривень в день. Зачем было 5 лет в институте учиться? И все кому не лень перекладывают на него свою работу: МАН, конкурсы. А врачи без денег не лечат. А доллар растет и превращает работу бюджетников в волонтерскую.
ALICE
Для 123: Мне тоже всё осточертело, но на наши вопросы у власти ответов нет. Надо идти на майдан, желательно до 1 сентября.
Коментувати
директор
Сподіваюсь, ліцензії надаватимуть лише ліцензовані фахівці. Дуже хотілося б, щоб процедура їх ліцензування була публічною і прозорою.
ALICE
Для директор: Мрійте, шановний, мрійте.
Коментувати
директор
Пане Лікарчук, в мене до Вас лише одне запитання: за що Ви так люто ненавидите вчителів?
ALICE
Для директор: А по шапке козлу надавали, а мы в едином порыве не пошли пана Л защищать. Вот теперь - мстя жестокая....... То ли ещё будет.
Коментувати
Лада
Отже, самої процедури атестації вже недостатньо? Курси, портфоліо, купа відвіданих адміністраторами іншого профілю уроків, позакласні заходи, рейтинги - це ще не все? Я згодна здавати ЗНО, якщо відміняться інші форми атестації.
Шиншилла
Сначала пусть министры и их замы получат лицензию. Лицензию на управление и вершение наших судеб.
розум
Я певна,що саме цi "пiдлизи" ,що за ЗНО у коментарях,хвальки,саме вони першi не здадуть ЗНО,а за ними чиновники(хоча вони не збираються здавати)! Треба добре знати школу,щоб плести дурницi!!!!!!!!!!!!!!!! Мають бути якiсь закони, а не те,що кому на голову прийде...думайте ,як перемогти у вiйнi,бо без миру не буде нашоi освiти............
сором
Для Шиншилла: Якщо знають,що пенсiонери погано працюють,то нехай iдуть спокiйно на пенсiю,для чого принижувати ЗНО?Щоб з плачем виганяти з роботи?А для цього все зробите...де ваша честь,поряднiсть,повага до старших?Чого вчити дiтей?
Шиншилла
Для сором: Вы на каком языке это все написали и кому столько вопросов позадавали, ась?))
Коментувати
fff
Ви вже з цим ЗНО для учителiв зовсiм з глузду з’i хали,для чого це ПРИНИЖЕННЯ,адже кожен вчитель здобував освiту,мае диплом, та не такi уже й поганi дають знання тим учням,якi хочуть вчитися. ВИ,ЧИНОВНИКИ,САМI. РОБИТЕ ПРАЦЮ ВЧИТЕЛЯ НЕ ПРИСТИЖНОЮ!!! Такого немае знущання нi в однiй професii. Скажiть чесно,що вам треба скорочення,завалити освiту,вас зрозумiють.Спокiйно працювати,вчити дiтей ви не дасте. Таке враження, що крiм учителiв ,у державi немае нiкого.Вчителi!!!Я думаю,що не вони загроза державi...
Шиншилла
Помню, как начиналось ЗНО. С каждым годом, если я не ошибаюсь, задания почти по всем предметам вынуждены были упрощать, потому что ожидаемый проходной балл не соответствовал желаемомому результату: не хватало абитуриентов, был недобор. Мягко говоря, были большие расхождения между уровнем заданий и уровнем программ большинства школ. Мне кажется, лицензирование учителей, если предъявлять завышенные требования, приведет к тому, что умные, опытные, продвинутые украинские учителя начнут заменять отсутствующих менее продвинутых, что повлечет за собой выгорание на работе, а отсутствие повышения з/п - еще и к голодным обморокам.
Михайло
Чому скільки галасу? Ідея нормальна - прийшов раз на 5 років - склав екзамен -отримав ліцензію і працюй. Добре було б - тести які перевірить спеціальна програма. В чому проблема? Все прозоро. Вам ,професіоналам в освіті , чого боятися?
Игорь
Для Михайло: Для Михайло: проблеми ніякої немає, просто постає питання це на це взяти кошти? на чому знову з економлять? і тоді навіщо інститути післядипломної освіти, як зними бути?
Игорь
Для Михайло: доречі тести не показують професійність, а тільки рівень знань, це трошки різні поняття
123
ну а какой нормальный молодой специалист пойдет получать лицензию, чтобы потом работать на 1500 грн., чтобы получить нынче корочку адвоката для юриста - 5000 дол.
Коментувати
Натэл
Это очередное маразматическое "нововведение" говорит только о том, что умные учителя стране не нужны: те, кто действительно школе необходим( образованные, начитанные, способные), в школу не идут из-за маленькой зарплаты, административного идиотизма и вот таких "нововведений ". В школу поэтому не идут мужчины, что тоже не очень хорошо для воспитания. А у тех, кто шел "по зову сердца", желание работать методично отбивают( или уже отбили). Любимое выражение учителей при очередной "креативной" выходке наших "науковцев" - " Господи, что это за очередной идиотизм?" А кто вам выдает лицензии на ваши действия? Явно, не народ, судя по высказываниям коллег. Не знаю, на какие вы страны смотрите, посмотрите на свою, в конце концов, и очнитесь, наконец.
123
Для Натэл: если введут лицензирование, половина учителей разбежится, многие школы закроются, такая дуремария молодым специалистам и подавно не нужна, а пенсионеры уйдут на заслуженный отдых, некому учить будет, классы будут по 50 чел. как в Малайзии или 100 чел., как в Кот-д’Ивуаре.
Коментувати
salka
На жаль в системі освіта все більше не підходящих людей . Подумайте самі - в Україні таке велике кількість ВНЗ , що неможливо якісний відбір абітурієнтів. Про корупцію навіть не говорю ... . Значить дипломи отримують люди , які на хороший атестат в середньої школи не потягнули б, років 20 тому. А куди вони йдуть своїми дипломами ? Мало чого знають, працювати не вміють , та й роботи немає. Єдина можливість , державна або комунальна сфера . В першу чергу школи. Для вступу на роботу, як правило. треба платити. Хто має можливість , і хто згоден платити? Найздібніші, або найідейніші ? Питання звичайно риторичне. Відповіді знаємо ... . В результаті в школи приходять неуки та підлабузники, які не можуть , та й не хочуть працювати . Зв’язку з цим рівень випускників шкіл опускається , ВНЗ заповнюються більш слабкими студентами. Після отримання диплома вони йдуть в школи ... і т.д.