Освітня профспілка стурбована діями уряду

ЦК Профспілки працівників освіти і науки глибоко стурбований заходами виконання Програми діяльності уряду

Освітня профспілка стурбована діями уряду

Профспілка працівників освіти і науки України висловила глибоку стурбованість окремими заходами для виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Про це йдеться у листі профспілки до в.о. президента України Олександра Турчинова з приводу необхідності забезпечення гарантованих державою трудових, соціально-економічних прав освітян попри політико-економічну ситуацію в державі.

У профспілці зазначають, що реалізація пропозицій про збільшення педагогічного навантаження вчителів та керівників гуртків до 24 годин на тиждень призведе до скорочення 127 тисяч осіб, а також до зменшення заробітної плати тих, які залишаться працювати, та погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації.

Також у профспілці вважають, що підвищення нормативів кількості студентів на одного викладача у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації до 18 осіб спричинить скорочення майже 67 тисяч науково-педагогічних працівників.

"Загалом такі нововведення викличуть загрозу звільнення близько 200 тисяч педагогічних та науково-педагогічних працівників, що в умовах соціальної, демократичної, правової держави недопустимо. Внаслідок цього чисельність безробітних поповниться однією з найбільш освічених та інтелектуально розвинених категорій громадян суспільства", - переконують у профспілці.

"Зважаючи, що освіта є основою інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави, наполягаємо на недопущенні зменшення обсягів видатків на освіту, які впродовж дії Закону України «Про освіту» навіть з урахуванням коштів спеціального фонду бюджету не перевищували 7,2 відсотка валового внутрішнього продукту проти гарантованих статтею 61 не менше 10 відсотків національного доходу", - йдеться у заяві.

У профспілці розраховують на підтримку в. о. президента Турчинова щодо підвищення впродовж поточного року розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки при подальшому перегляді Державного бюджету України на 2014 рік.

Також у ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликали Олександра Турчинова забезпечити дотримання трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, не допустити порушення вимог статті 22 Конституції України, а при внесенні змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" максимально наблизити обсяги видатків на освітню галузь до законодавчо гарантованих, що сприятиме реальному визнанню освіти основою економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах.

Освіта.ua
01.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Читайте постанову Кабміну від 01.03.2014 р.
Лариса
Не нервуйтесь самі, не нервуйте інших, читайте постанову Кабміну від 01.03.2014 р.
Anna Bevz
я теж педагог і мене теж багато що лякає, але і я зараз звертаюсь до молодих спеціалістів, які працюють на мінімальній погодинній ставці або і ще менше, лише тому, що цілу когорту пенсіонерів (з різних причин) не звільняють з роботи у зв’язку з настанням пенсійного віку...можливо такі дії уряду єдина можливість відправити пенсіонерів на чесно зароблені пенсії. Це звичайно утопічний сценарій, але я дуже сподіваюсь у те, що він збудеться...
Yury Drogomiretsky
Надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек, які були встановлені до цього часу у розмірі до 20% та 50% відповідно, не скасовуються. Зазначені виплати у 2014 році при внесенні змін до бюджету скорочені не були, – зазначається у роз’яснення Міністерства фінансів України. Так, педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування буде виплачуватися надбавка у розмірі до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати). Працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність, надбавка виплачуватиметься у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати). Також на засіданні Уряду 25 березня прийнято рішення про збереження в 2014 році обсягу педагогічного навантаження 18 годин на тиждень.
учитель
Для Yury Drogomiretsky: Cпасибо, благодетели ви наші...
Коментувати
завуч
Сьогодні наш завідувач відділу освіти був в області з приводу скорочення штатів, реформа починається. А на кому ж ще економити.
Надія
були голі і босі. і тим не менше хоч потроху, але зростала зарплатня. а тепер варто молитися, аби не сильно зменшилася... мрію знайти того прибічника "майдану", який розхповідав мені про те що погана влада дурила педагогів щодо єдиної тарифної сітки. і спиатати: ну що, хороша влада вас не дурить?
еке
Пані чи пане! А ви особисто за 25 років хоч щось затребувати від свого голови профкому? Чи запитали у нього щось? І чи власне САМІ щось зробили для поліпшення соцеконом стану??? А просто так говорити усі можуть, язик же не болить....
?!!!
Для еке: а чи відомо вам, що голова ПК такий самий "бідний безправний бюджетник", якому директор рекомендує не висуватись з ініціативами або міняти місце роботи?
Серж
А ви в курсі, що відповідно до статті 45 КЗпП на вимогу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір з керівником підприємства, установи, організації, якщо він порушує законодавство про працю, про колективні договори і угоди, Закон України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"?
Нас не чують!
І сам піти з роботи? Голова ПК теж працює у директора школи!
Коментувати
Валентина
Нашій державі не потрібні грамотні, високоосвічені громадяни! Людей безграмотних легше обманювати та обкрадати. Тому дбати про вчителя, його педнавантаження, умови роботи та зарплатню ніхто не буде! Нам тільки обіцяли "покращення" перед черговими виборами, а зараз вже й цього не обіцяють!
Олена
І не тільки... А скільки ми платимо за ці профспілки??? Ніхто не здогадувався? У нас директор кодного року в санаторії відпочиває по елітним путівкам!
освітянка
Цікаво, а чи можна заощадити на районних, міських і т.д. відділах освіти ? У Грузії якось навчилися без них обходитись.
Надія
Для освітянка: і не кажіть. в 90-х у штаті равйо було 3 особи + бухгалтерія, сьогодні 17. Нащо?
я
Повністю згідна з Вами. Методичні кабінети по 18-20 чоловік не допомагають працювати, а заважають нікому не потрібною паперотворчістю. Вони всі вчителі за освітою, нехай ідуть працювати з дітьми. І вчителі без них матимуть більше часу на підготовку до уроків, а не до нікому не потрібних семінарів та конкурсів, ШПМ, МК і іншого мотлоху.
Коментувати
?!!!
О-о, у нас ще є профспілка? А де ж вона була до цього часу? Чи ті, що біля профспілкового корита раптом зрозуміли, що вчителям надоїло, що їх на кожному кроці обзивають "бідними безправними бюджетниками" і вирішили масово покинути "оний орган", покращивши бодай на 1% власний бюджет? За 25 років я так і не зрозуміла, в чому місія профспілки, крім того, що час від часу "висловлюють стурбованість"...
Елена
Уважаемый в.о. президента України Олександр Турчинов! Уберите категории и звания учителям, тогда в Стране будет Мир и демократия, деньги сэкономите. Все учителя работают одинаково, а "награды" директорами (категории, звания) раздаются по преданности оному, т.е. кто не умничает, тот и хорош. Сделайте это , уравняйте учительство в правах, пожалуйста. Самодурство доведет Страну до отупления всех и каждого - в этом вопросе. Запорожье.
***
Для Елена: Хотите - верьте, хотите - нет, а в нашей школе всё по заслугам! Из 25 учителей - 15 с высшей категорией, 3 - имеют звание "Старший учитель", 1 - "учитель-методист". Наша школа - лучшая!
Натлали
Та крім люстрації влади, потрібно провести ще і "люстрацію" керівництва в освіті, може тоді в школі буде легше жити
светлана
ув.Елена.вы несёте такой бред,такое впечатление,что вы оооооочень далеки от образования.написать такое может только тот человек,кто не компетентен и ему безразлично наше образование.
Коментувати
***
Щиро дякуємо профспілці за піклування про вчителів! АЛЕ... школи повідомили про те, що кількість класів потрібно скоротити, до того ж обєднати українські класи з російськими. І нікого не хвилює, що у звязку із зменшенням кількості класів потрібно буде скоротити певну кількість учителів. А де зараз знайти іншу роботу?.. На кому ж влада вирішили заощадити? На дітях, у першу чергу, а ще на людях, які віддають їм душу... Ганьба!!! А хто знає, як важко у сучасних умовах викладати у класах, де навчається близько 40 учнів!? Хоча у "Законі про освіту" зазначено, що наповнюваність класів - 30 учнів. Шановні високопосадовці! Спустіться з небес на грішну землю та спробуйте забезпечити виконання законів на місцевому рівні. А то ви тільки даєте вказівки з економії коштів, а яким чином це робиться на місцях, вас не хвилює. І чим відрізняється нова влада від попередньої?... До "майдану" була школа і вчителі голі й босі, а зараз ще гірше. "За що боролись, на те й напоролись"? Так виходить?