Третина вчителів не вміє включати комп’ютер

У Міністерстві освіти визнали, що понад 28 % учителів не оволоділи ІКТ

Третина вчителів не вміє включати комп’ютер

Після кількарічних заяв щодо вдалої роботи Міністерства освіти у напрямі подолання тотальної комп’ютерної безграмотності вчителів та 100 % охвату педагогів навичками оволодіння ІКТ, заступник міністра освіти Борис Жебровський несподівано заявив про те, що майже третина педагогів навіть не вміє включати комп’ютер.

Про це освітній чиновник заявив під час громадських слухань з питань профільного навчання, що відбулися у Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 23 липня, повідомляє управління по зв'язках з громадскістю Житомирської міської ради.

За словами Жебровського, проект концепції впровадження профільного навчання передбачає можливість самостійно обирати старшокласниками той напрямок і ті предмети, які для них є цікавими та необхідними у подальшому навчанні і роботі. Це дасть змогу зменшити надмірне навантаження на учнів, а також допоможе визначити професійне спрямування старшокласників.

"Ми маємо активніше впроваджувати новітні технології, вносити новий зміст у систему освіти. Наш обов’язок - перенавчити вчителів, тому що наразі понад 28 % педагогів не вміють навіть включити комп’ютер. Учителі ж повинні розуміти, що за профільним навчанням майбутнє", - зазначив Жебровський.

Як відомо, заступник міністра освіти Борис Жебровський упродовж декількох попередніх років неодноразово переконував громадськість в успішному подоланні проблеми оволодіння вчителями ІКТ.

Ще у грудні 2011 року Жебровський заявив про ліквідацію комп’ютерної безграмотності серед учителів.

"На початок 2011 року лише 40% вчителів уміли користуватися комп’ютером. За попередньою інформацією на кінець 2011 року 100% вчителів оволоділи комп’ютерними технологіями. Цей рік став роком ліквідації комп’ютерної неграмотності вчителів", - заявляв Жебровський.

Освіта.ua
23.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Евгений Прохоров
Наши деды и отцы, с помощью логарифмической линейки, человека в космос запустили, а в наш компьютерный век "запускают" одних "МАНАГЕРОВ". Компьютеризация школ - замыливание других проблем: за двадцать лет кабинеты физики, химии, биологии и т.д. не получали оборудования, расходных материалов. Предлагают делать всё в "виртуальных лабораториях", вот дети и становяться - "виртуальными специалистами" - "МАНАГЕРАМИ".
Наталка
Проте наші вчителі вчать дітей, білять клас, школу, форбують підлоги, ходять по спонсорах за меблями, садять квітники, доглядають за благоустроєм території школи, збирають з дітками папірці, сміття (дуже різне і неприємне).
Ирина Шульгина
Для Наталка: подпишусь под каждым словом. Главное не владение техническими новинками, что надо мы поможем, а знания и желание донести их детям. Мы забываем про главное. Педагог должен работать с детьми, а не отбиваться от постоянных заданий горно
Коментувати
Наталя
Комп’ютер не включають, а вмикають. До речі, у сільській школі, де довелося працювати, усі вчителі (навіть пенсіонери) користувалися комп’ютером.
Надія
Ну забьрехалося Міністерство - та чи востаннє? А щодо ІКТ - припиніть робіть з них якусь панацею, яка вилікує нашу освіту від усі бід. ІКТ не самоціль, не панацея - вони просто один із інструментів педагога, і що саме обрати для конкретного уроку - вирішувати вчителю. Головне, щоб потреба і можливості співпали
Олекса Позняк
Ворюги пагані перестаньте розкрадати освіту!!!!Папіроскін присосавсь до книгодруку, переставляє в програмі розділи -підручники вмакулатуру і давай нові аби побільше друкувать. А на компи, дошки немає.
Александр
У Києві не в усіх компютерних кабінетах є інтернет.Я сам зібрав комп для кабінету, але отримати доступ до інтернету не можу - він так як і у всіх школах лише у секретаря. На відпускні купляю прінтер і буду своїм коштом заправляти а бидлокиївскеначальство квіточки садить - кіріл приїзджає.Розкрали скоти усе.В метроо вай фай а у школі коли буде?
Учитель
Учителя, мы не должны отставать от учеников в области информационных технологий. Зарплаты очень низкие, да, согласна, но было бы желание купить компьютер и овладеть им. Смешно читать ваши гордые комментарии, которыми вы оправдываете свою компьютерную безграмотность. Мы к чему стремимся в век высоких технологий?
Вероника Татаренко
Для Учитель: І що це за заклик?Я, наприклад, володію комп"ютером прекрасно. А ось в нашій школі є пенсіонери, яким він уже не до снаги. І цього не зміниш,бо через злиденну зарплату молоді і креативні педагоги в школу не підуть. Ось така сумна казочка. Та й на вчительську зарплатню купити комп, принтер і сканер - а це елементарне - рік складати треба.
Ірина
А ще потрібні : папір,фарби,щоб принтер заправляти,диски ,флешки і т.і.А ще дуже бажано доступ до інтернету.І це все потрібно оплачувати. Я теж володію комп"ютером,але виникає інше питання: а чи в кожному кабінеті,де я буду проводити урок є комп"ютер? І ,не в образу нашим учням буде сказано ( серед них багато розумних і талановитих),не завжди вони ,маючи комп"ютер,використовують його для здобуття нових знань.
Irina
==родители все купят...
Коментувати
Владимир Крицкий
В мене комп’ютер не вимикається 24 години на добу. Коли я не працюю на ньому, то він допомагає в пошуках метеоритів, чи в розрахунку космологічних моделей в мережі BOINC.
Евгений Прохоров
Для Владимир Крицкий: Жениться Вам надо.
Коментувати
V.L.
Я б на посаду завучів та працівників відділів освіти брав лише тих, хто не вміє вмикати комп’ютер. Яка користь була для освіти! Учителі нарешті змогли б відкривати дітям захоплюючий світ навчання, а не вбивати свій час за комп’ютером на складання всіляких звітів.
Вероника Татаренко
Для V.L.: Да. в нашої завучки на солику збоку стоїть комп. а на ньому - косячком салфеточка припала пилюкою і два кактуси по боках, бо ж радіація!!! Отаких не брати, а гнати треба. Сторінки вимагає скріншотити і на ппапері друкувати, бо невміє прцювати в жодніцй Офісній програмі.
Коментувати
Маша
Боря, не учи нас жить, а лучше помоги материально. Где деньги, Борь?
Владимир
Третина не вміє включати, половина не вміє вимикати, відсотків 40 щось роблять і тільки 25-30 % працюють за комп’ютером свідомо.
Максим Белецкий
Що хотів сказати Борис Михайлович словами «не вміють навіть включити комп’ютер»? В українській мові в такому разі було слід сказати «увімкнути комп’ютер» (див. Великий тлумачний словник сучасної української мови). А скільки відсотків не вміють навіть висловлюватися?
DR
Для Максим Белецкий: Згідно останніх норм треба казати "умикнути" )
Коментувати
Пилип
В багатьох школах, особливо сільських малокомплектних, вся робота з компютером звалена на вчителя інформатики, або іншого одного вчителя. ВІн і почтою електронною відає, він друкує папери, готує презентації всім учителям на семінари і багато іншого. Пан директор до компа не підходять - не царська справа. Сорокарічні вчительки , дивлячись на керівника і його (цит): компютер ума не добавить, теж нічому не учаться. Хоча посвідчення intel, як і високі категорії мають. А чому я, вчитель, не можу зайти на сайт свого відділу освіти, чи методкабінету? Тому що таких сайтів не існує. Мабуть там теж проблеми з умінням включати компютер.
Алла
Для Пилип: вы абсолютно правы, в нашей школе (сельской) этим занимаюсь я, но не потому, что все такие ленивые учителя, а потому, что интернета в школе нет!!!! А на нем сейчас зациклена практически вся работа ОУЗ!!!
Коментувати
Игорь
Платитет людям адекватную зарплату,чтобы учитель смого купить себе нормальную,современную технику. А так у ученика в семье пару ноутов современных,планшеты,а учитель о таком даже не мечтает,как бы одеться и семью прокормить.А насчет отсутствия мест в школе и занятости их пенсионерами,очередная глупость.Где та молодежь,которая в школу стремится,не лукавьте.
natali
этим летом пыталась устроиться на работу в школу обошла все районо и большинство школ мест нет сидят по виду древние бабушки на должностях зав. отделом кадров и хотя бы для приличия взяли телефон или меил, а в школах мой предмет преподают пенсионеры дети рассказывают вот так... Для Игорь:
Коментувати
V.L.
Серед тих вчителів, які не вміють включати комп’ютер, є немало справжніх фахівців.
ІВАН
Ця цифра занижена.мінімум 50% цього не вміють робити,адже у школах дуже значна чатка глибоких пенсіонерів,навіть у містах.Молодь же,зі знанням ПК,не може працевлаштуватись.
Сірожка
Нафіґа вміти вмикати комп’ютер, якщо він в режимі очкування?
DR
Для Сірожка: Коли наш учитель біля компа - комп "очкує"!
Коментувати
Petrov Ka
Саме страшне, що чиновники міністерства вводять в оману людей у всіх сферах освітньої діяльності. То в них безглузді 100 відсотків ІКТ, то вступна кампанія проходить на найвищому рівні, то найдешевші за всю історію України підручники... Постійна брехня яка виходить з них вже схоже автоматично.
luke
Для Petrov Ka:все як на конвейєрі працює...
Коментувати
Petrov Ka
Жебровський це унікальна людина, дуже цікаво чи вміє він сам включати комп’ютер. Йому вже пора відпочити на пенсії.
Нік
Деточка, зайди на абитпошук и посмотри с какими баллами "молодь" поступает в педвузы. Я бы не хотела, чтобы они и близко к школе подходили. Подумай!!!
Елена
Всегда в педвузы шла малая часть романтиков по призванию, а остальные потому, что больше никуда не смогут поступить. А если мальчик шёл в пед, так его с радостью принимали, хоть и знания нулевые.
Юлія Козачук
Ви всі так прискіпливо ставитесь до вчителів, але повірте, поганий вчитель це не так страшно, як поганий і за гроші вивчений лікар!!!
Ах!
Хотела бы предостеречь Елену от употребления слова "всегда" и в связи с этим от некорректных обобщений. В 1985 году, когда я поступала в педучилище (сейчас - колледж), конкурс был 8 человек на место. И это в то время, когда документы на поступление принимали только в одно учебное заведение, а не в несколько, как сейчас. В нашей группе из 33-х человек 23 имели свидетельство с отличием об окончании 8-ми классов, а остальные получили минимум 9 баллов из 10-ти по двум вступительным экзаменам. Группа была реально очень сильная, и примерно такие же ещё 4 группы курса. Во время учёбы оценки никому не дарили и не продавали. Только вот по специальности работает, в лучшем случае, хорошо если четверть. Лихие 90-е годы разбросали многих. А дальше профессия резко стала терять престиж. Что касается утверждения Юлии по поводу того, что плохой учитель лучше чем плохой врач, то я не согласна, хотя бы потому, что плохого врача в профессию выпустили плохие учителя
Коментувати