У Міносвіти пишаються подоланням комп’ютерної безграмотності вчителів

У профільному відомстві вкотре заявили про "тотальну" ліквідацію комп’ютерної безграмотності серед учителів та оголосили мету – забезпечити школи високошвидкісним Інтернетом

У Міносвіти пишаються подоланням комп’ютерної безграмотності вчителів

Заступник міністра освіти Борис Жебровський провів нараду з директорами українських шкіл, під час якої було обговорено питання реалізації Державної цільової програми "Сто відсотків".

Жебровський висловив думку, що темп виконання програми є задовільним.

"Згідно з даними проведених досліджень, я можу з гордістю повідомити, що в Україні майже у повному обсязі ліквідовано тотальну комп’ютерну безграмотність. На сьогодні, хоча б на мінімально необхідному рівні, але вміють користуватися комп’ютерною технікою близько 98% освітян. Наступний крок – зробити так, щоб педагоги та учні усіх навчальних закладів України були забезпечені не лише усією необхідною для навчання технікою, а й високошвидкісним Інтернетом", - заявив Жебровський.

У міністерстві також зазначили, що повною мірою реалізовуються й інші заходи, передбачені програмою "Сто відсотків".

Варто зазначити, що заяви про успішну ліквідацію комп’ютерної неграмотності вчителів є традиційними для освітнього міністерства. Так, ще у грудні 2011 року, показник оволодіння ІКТ учителями, за інформацією відомства, складав 100 %.

Зокрема, наприкінці минулого року, під час зустрічі з представниками Європейської Комісії з питань освіти та культури Жебровський заявив наступне: "На початок 2011 року лише 40% вчителів уміли користуватися комп’ютером. За попередньою інформацією на кінець 2011 року 100% вчителів оволоділи комп’ютерними технологіями. Цей рік став роком ліквідації комп’ютерної неграмотності вчителів".

Як повідомлялося раніше, начальник столичного управління освіти і науки Оксана Добровольська висловила думку, що більш широке впровадження інформаційних технологій можливе тільки після підключення шкіл до Інтернету, зазначивши, що близько третини київських шкіл не підключені до мережі.

"Треба провести у всі наші навчальні заклади Інтернет, тому що сьогодні не всі школи забезпечені доступом до всесвітньої мережі. Це дуже соромно, і так не повинно бути", - сказала Добровольська.

"Я думаю, що насамперед нам треба підключити до Інтернету всі навчальні заклади. Лише тоді ми будемо глобально робити інформаційну програму, і готуватися до більш широкого і впевненого кроку в упроваджені сучасних інформаційних технологій", - констатувала начальник управління столичної освіти.

Освіта.ua
14.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вася
Пане заступник спустіться до людей. Вийдіть з кабінета і проїдьте по школам і все побачите
Вчитель
А чому прозвітували не про, наприклад, 120% ?
Учитель, Харківщина
Хіба тільки ЦИМ "пишається" наше міністерство? А 100% забезпечнення підручниками, а висока зарплата вчителів, а проведенння ремонтів у всіх школах України, а високий рівень освіти... Слава табачнікам і жебровським!!!
Ok_sana
Ха - ха - ха. Фантазери!!!
VV
Спасибо за правду. Поддерживаю.
освітянин
При отсутствии обеспечения компьютерами толку от подключения интернета нет. На школу 1200 детей и 86 учителей - 12 компьютеров в классе информатики, 4- администрация. В этом году получили 10 китайских монстров. Переустановить китайскую операционную систему на винду не разрешили (?!). Те учителя, которым нужен компьютер на уроке, кланяются родителям, - покупаются за их деньги в класс ноутбук и мультимедийное оборудование. Или носит учитель собственный ноутбук в школу. Но таких далеко не 98%. Максимум 40%. А отчитаться о 100% заставили все школы. Так что грош цена отчетам министерства о компьютеризации и "ліквідації комп’ютерної безграмотності вчителів".
fla
Для освітянин: Все правильно. Порада щодо китайців: ставите вінду паралельно їхнім лінуксом і ніхто не прикопається. Між іншим, зовсім не монстри. нормальні компи на сьогоднішній день.
завуч
в 10% можна повірити...
Ніна
Чому 10%? Не все так песимістично, я думаю. У нас, наприклад, відсотків 20 володіють комп’ютерною технікою. Правда, всі інші не знають навіть з якої сторони до цієї техники підійти...
Коментувати