У 2011 році вдалося ліквідувати комп’ютерну неграмотність вчителів

Заступник міністра освіти Борис Жебровський заявив, що 2011 рік став роком ліквідації комп’ютерної неграмотності вчителів

У 2011 році вдалося ліквідувати комп’ютерну неграмотність вчителів

Про це заступник міністра сказав під час зустрічі з чиновниками Європейської Комісії з питань освіти та культури, метою якої було обговорення проекту "ETwinning" в рамках програми Східного партнерства.

За словами політичного офіцеру Генерального Директорату Європейської Комісії з питань освіти та культури Хелен Скікос, суттю проекту "ETwinning" є створення спільних класів в Україні та інших країнах, у яких учні та вчителі спілкуватимуться та навчатимуться однією мовою.

Хелен Скікос зазначила, що реалізація проекту передбачає спілкування між школами, учнями та вчителями та має допомогти дітям пізнати один одного.

Вона підкреслила, що важливу роль у виборі шкіл для проекту "ETwinning" відіграватиме технічне оснащення та уміння вчителів користуватися комп’ютером.

У свою чергу заступник міністра Борис Жебровський заявив, що уряд України затвердив програму "100 відсотків", що має на меті навчання вчителів комп’ютерним технологіям та підключення шкіл до Інтернету.

"На початок 2011 року лише 40% вчителів уміли користуватися комп’ютером. За попередньою інформацією на кінець 2011 року 100% вчителів оволоділи комп’ютерними технологіями. Цей рік став роком ліквідації комп’ютерної неграмотності вчителів. Тому, ми готові до проекту", - заявив заступник міністра освіти.

Нагадаємо, що з метою стовідсоткового оволодіння вчителями шкіл основами ІКТ до кінця 2011 року, Міністерством освіти було надано відповідні методичні рекомендації.

Навчання вчителів мало відбуватися, як із застосуванням традиційних форм навчання, так і використовуючи інноваційні форми "вчитель – вчитель", "школа – школа" та "учень – вчитель".

У відповідності з планами міністерства кожен вчитель, незалежно від рівня своєї кваліфікації, до кінця цього року має орієнтуватися в інформаційному просторі, повинен вміти отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства.

Зокрема вчителі мають створювати текстові документи, таблиці, малюнки, діаграми, презентації; використовувати локальні мережі та бази даних; здійснювати анкетування, діагностування, тестування, а також розробляти власні електронні продукти (розробки уроків, демонстраційний матеріал) та поєднувати готові електронні продукти у своїй професійній діяльності.

Зазначимо, що на початок 2009/10 навчального року на 32 учня шкіл припадав один персональний комп’ютер (аналогічний показник у Європі від 3 до 5), 40% комп’ютерної техніки шкіл потребувало оновлення, що становило понад 5 тисяч навчальних комп’ютерних комплексів, спостерігався незадовільний стан підключення шкіл до Інтернету, більшість яких використовували технологію комутованого з’єднання, що унеможливлювало ефективність використання інформаційних ресурсів тощо.

У зв’язку з необхідністю розв’язання наявних проблем, навесні цього року, урядом була затверджена Державна програма "Сто відсотків", метою якої є поетапний перехід до нового рівня освіти на основі інформаційно-комунікаційних технологій. Програма реалізовуватиметься до 2015 року.

Освіта.ua
06.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Serg
Два дні назад почув про диво-тест. Які каральні свнкції тим, хто не пройшов. Не подарують комп?
Лариса
Браво Міносвіти!!! Навчили вчителя користуватись комп"ютером. Залишилось забезпечити школи ( маю на увазі міські) і комп"ютерами, і проекторами, і інтерактивними дошками. Учитель у всі часи намагається йти в ногу з часом, а чи підтримує його держава?
Шестопалов
Одержали матеріали з конкурсу підручників для 2-го класу. Більшість експертиз НАПИСАНІ ВРУЧНУ провідними спеціалистами МОН і вчителями-методистами.
Людмила
Досить уже плакатися. Все залежить від нас самих. Хочемо бути гарними вчителями - стараймося іти в ногу з часом. Не хочемо - "не умееш летать - не мучай метлу". Діти не винні, що у нас не все гаразд. А де гаразд? Жити і все життя паплюжити когось? чекати милостині?. Я комп*ютер освоїла сама. Мене було призначено завучем в школу, там 24 вчителя. За три роки компютер освоїли усі. Документація - хоч на виставку. Перевели в елітну школу, тут 65 вчителів, грамотність компютерна - 1,5%. Всі дуже розумні, у них чоловіки в начальстві, про який комп*ютер може йти мова. Часто створюю презентації, так як історію на пальцях не покажеш. Займає часу багато. Але ж і результат є. Кожен повинен займатися мвоєю справою. Згодна, що не кожен має можливість придбати власний комп. Згодна з тим, що державі пофіг все. Але можна подумати, що ВОНИ нам колись...
вчитель
вчителям потрібно навчитися користуватись ІКТ. Це дуже добре, але чи забезпечили їх цим навчанням. Невже вчитель сам повинен купити собі компютер , за свою зарплату???А ще одне питання: Чи вміють користуватися ІКТ наші міністри?
UG
Мене сьогодні учень(семикласник) в школі питає: а ви пройшли тест (той самий, відомий). Кажу: пройшла, а ти чого питаєш? А він: бо я чотирьом маминими подругам пройшов.
DR
Мій тесть працює у школі. На днях я йому віддав свій старий комп’ютер, показав як користуватись мишею, та що таке Інтернет. Потім розказав цю новину, про 100%. Всі довго сміялись. В школі в них тести не проводились, або проце лише чули, тобто скоріш за все проводились лише на бумазі. Мені подякували, що завдяки таким як я міністерство може звітувати нічого для цього не зробивши...
Наталія
Для DR: Ау нас все серйозно. Ми ще з жовтня місяця готуємося до здачі тестів по програмі 100%. З нами проводяться завдання згідно програми, ми всі забезпечені навчальними дисками, в відділі освти проводять консультації. Ніякого ні ажіотажу, ні відписок, ні насмішок. Навіть пожилі вчителі ( про яких тут іноді звучать саркастичні коментарі) і ті навчилися хоча б азам. В кінці грудня буде проведено тестування, і ми до цього готові. А ще в нас радісна новина, всі школи району підключили до мережі Інтернет.
DR
Для Наталія: Повірте, багато вчителів вам заздрять. Насправді, далеко не всі вчителі мають доступ до комп’ютера, не кажучи вже про якісні курси.
Коментувати
Вася
"На початок 2011 року лише 40% вчителів уміли користуватися комп’ютером. За попередньою інформацією на кінець 2011 року 100% вчителів оволоділи комп’ютерними технологіями." - Борис Жебровський 100% -ковий ІДІОТИЗМ!!!!!!!!
55555
На самом деле - 15-20%, а в селе и того меньше. Это же легко проверить. Интересно: на этот раз министр получит за враньё от Азарова?
гость
Для начала пустите молодежь в городские школы. В ВНЗ Украины готовят отличных молодых педагогов, которые готовы за достойную зарплату (!) идти работать в школы. Многие студенты после педагогической практики смело говорят что им понравилось. А это контингент который владеет и работой с ПК, знает (хотя бы на начальном уровне) один из иностранных языков, и самое главное - они смотрят на развитую западную цивилизацию. Если поэтапно менять контингент результат, думаю, будет ощутим.
Світлана
Смішно до сліз! Навіть 50 % вчителів не володіють комп’ютерними технологіями, бо не мають вдома власних комп"ютерів, а в школі вони стоять , як музейні експонати.Та й молоді у школі не видно, а вона ой як потрібна, щоб наша освіта розвивалась, а не доживала.( пишу як наймолодший вчитель у нашій школі з 20 річним стажемроботи)Чекаю, сподіваюся, вірю...
volvh
В каждом коллективе могут быть трения. Но "трения" в учительском коллективе в отношении всех (училка: IP: 193.151.105.; kto-to: IP: 109.87.212.; Olena: IP: 178.92.13.1), так откровенно поливать грязью своих колег. И только для чего? Показать себя-вот мол какая, Я, белая и пушистая? Я умная а вы - д....? Понятно,что современные дети из-за компьютера уже страдают дислексией и дисграфией - ну а Вы?
Информатик
Для volvh: А они правы! К сожалению, дела обстоят именно так.
volvh
Для Информатик: Если в критике министерства, то с Вами полностью согласен. Но в отношении к своим колегам -....
училка
Для volvh: Где я учителей грязью поливала?! Вы случаем не Табачник? Я не понимаю для чего проводить формально курсы, рапортовать о 100%? А делала я за своих коллег этот идиотизм не потому что их не уважаю, а потому что я учила их хотя бы просто создать документ и сохранить его. Если бы школа была обеспечена техникой люди бы научились быстро. В чём я не права, что я не хочу заниматься этим бесплатно,т.е. даром в своё свободное время?!!!
Коментувати
вчитель
всіх вчителів примусили пройти тести, але більшість не змогла це зробити, за них це робили інші люди (учні, батьки, хто завгодно) А вони рапортують, ні гроша не виділили на цю програму. Країни маразматиків
Ха-ха
Интересно, а из министерства образования читают мнение народа по поводу всего этого безобразия?!!
Учитель
А сертификат о том, что прошли 100% можно купить всего за 20 гривен
Львів
Зате депутати з ноутбуками ... по 11 тис. кожний. А нащо вчителю...для роботи свій з дому принесе, і нехай спробує не впроваджує іноваційних методів на уроці !!! не атестують!
Computer Science Teacher :(
У меня тоже один кабинет с 10 компами и 128 мб оперативки (2003 года) и мне тоже стыдно ... :(
I
Для Computer Science Teacher :(: А чого Вам стидно??? Нехай соромно буде тим, хто все написане в статті придумав, а потім написав!!! Відомо з історії стародавнього світу: "Папір не червоніє", так що витримає ще й не таку писанину... А до всіляких "дивних" ідей можна було б вже звикнути... І не дивуватись: у них своя освіта, у всіх інших - теж своя, тільки це різеі освіти...
Коментувати
Максим Борисович
Аффтар жжот!!!
Наталя
Это типа ария из оперы о том, что "школы обеспечены интернетом на 100%"... не смешите мои копыта :)))
училка
у меня один кабинет с 10 компами на 128 оперативки(!!!!!) 2005 года на 900 учеников, мне уроки стыдно вести, а у них ликвидация безграмотности.... не ту страну гондурасом назвали