Послаблення карантину не стосуватиметься закладів освіти

Ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень

Послаблення карантину не стосуватиметься закладів освіти

Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час позачергового засідання Кабінету Міністрів у понеділок.

За його словами, уряд в першу чергу зацікавлений, аби якомога швидше запустити всі сфери економіки, які призупинилися через епідемію.

«У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів. За їх розрахунками, передчасне зняття карантину – означає тисячі нових хворих. Не можна цього допустити», – наголосив Шмигаль.

Він повідомив, що уряд з 11 травня дозволить роботу закладів громадського харчування на виніс. Роботу літніх майданчиків кафе і ресторанів просто неба у закладах. Також, за його словами, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ.

Окрім того, буде дозволено працювати салонам краси, перукарням, але за певних умов, які вже розроблені і будуть представлені Міністерством охорони здоров’я України.

«Дозвіл працювати при певних умовах отримають заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями. Музеї, бібліотеки, тренування спортсменів національних збірних команд, індивідуальні тренування (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю). Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіс побутової техніки. Все це буде прийнято. Постанова буде опублікована і бізнес зможе бачити чітко, в яких сферах ми плануємо пом’якшення карантинних заходів з 11 травня», – повідомив очільник уряду.

Робота закладів освіти поки відновлена не буде.

Освіта.ua
04.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Ох, читаю коменти, всі твердять що зно це єдиний шанс поступити у вузи дітям з "бідних" сімей. Ви хоч на секунду задумались, скільки бабла "бідні" сім’ї віддають на репетиторів? Як на мене, набагато дешевше занести при вступі
мама студента
Для Віталій: А ви хоч на хвилинку задумувались, що діти з бідних сіменй не винаймають репетиторів і готуються до ЗНО самостійно? І успішно вступають на бюджет зі стипендією в престижні виші! Мій син без репетиторів вступив до КПІ зі стипендією. А на хабарі грошей в нас немає. Його шкільний друг також готувався самостійно (теж не було коштів на репетиторів) і вступив в простіший виш, але також на бюджет. А ось донька керівнички (яку вона водила показувати перед вступом для чогось декану) готувалась з репетиторами і завалила ЗНО. Якщо є мізки, то репетитори не обов’язкові, а якщо їх немає, то й репетитори не допоможуть.
Віталій
Надіюсь він закінче КПІ на червоний диплом і не піде кудась на завод або в Макдональдс. Я опираюсь на свій досвід і рівно 100% 11 класників нашою школи(оскільки ми дружимо з іншими школами, там цифри теж подібні) готуються з репетиторами. З урахуванням того що моя школа "елітна" і з 2009 року вона в топ 100 по зно(вже 10 років підряд)
мама студента
Для Віталій: Ви не турбуйтесь, мій син червоний диплом не отримає, бо вже без відриву від навчання працює за спеціальністю в хорошій компанії, де можна працювати б вудь-який зручний для роботи час хоч пізно ввечері, хоч у вихідні, а відпрацьований час контролюється чіпованим браслетом. А якщо рапто захоче все покинути і піти працювати у Макдональдс або двірником, то це буде його рішення, бо все що він має виключно його заслуга: я не вкладала в його освіту ні грошей ні зусиль, а отже не можу йому висувати ультиматуми на зразок: "знаєш скільки мені обійшлись твої репетитори? Ти зобов’язаний вступити, і отримати диплом". Мій син точно має право власного вибору, і власних помилок.
Коментувати
Алла
Діти всіі, які проходили навчання в школі, мають пройти атестацію, щоб отримати атестат, а тому має складати ЗНО. І якщо результат його не допустить надалі до вищої освіти, то це його проблеми. ЗНО - це добре. Я - старший інструктор на ЗНО і , повірте, зсередиги знаю проходження і нічого там страшного і жахливого нема. Єдине - держава має подбати аби убеспечити дітей, щоб не відбулось зараження.
Невідомий
Для Алла: ви інструктор на ЗНО, а робите такі граматичне помилки, як учень у 5 класі.
Коментувати
Валентина
Як на мою думку, то ЗНО, все-таки, нехай би складали лише ті, кому це потрібно. По селах більшість відмовиться від цих іспитів, вони нікуди не підуть далі. Не хоче, то навіщо його туди везти, створювати натовпи і проблеми? Більшість у школу ходить лише з примусу, що він там є, що ні - один результат! Лише мучили вчителів та ту частину однокласників, які ще притомні. Тоді відпало б багато проблем.Після ЗНО вони мудрішими не стануть. Наше суспільство, як було тупе в своїй більшості, так і буде. Після того масового звозу на ЗНО воно мудрішим не стане, бо проблема не в складанні іспитів, а у тому, що в корені з мізками слабеньких роблять!
Давід
Для Валентина: Виабчте, але це в корені знищує концепцію демократії та права на освіту, так як без ЗНО її отримати не можна.
Drake
Для Валентина: ЗНО є хорошою перевіркою якості освіти, яку учень здобув за роки школи. Завдяки ЗНО можна перевірити чим займався всі ці роки вчитель.
Олександр
Для Drake: а Ви впевнені, що перевіряєте вчителя, а не репетитора? А вчителям "незношних" ця перевірка не потрібна? Де можна глянути результати такої перевірки за минулі роки?
Коментувати
Олекса Позняк
Упевнений що будуть на ЗНО хворі діти, деякі хворіють безсимптомно, деякі приймуть таблеточку щоб збити температуру. Не сумніваюсь що буде новий спалах як після паски. Чи вартує життя хоча б однієї дитини чи учителя бажання чинуш набити кишені?Невже не можна поставити заслон корупціїї у Вишах, як це роблять цивілізовані країни? А ЗНО вже обходять , деякі мої учні які не тягнуть фізику здають її на відмінно. Питаю - а як? Та повезло - відповідають і відводять очі
Ігор
Для Олекса Позняк: Заслон корупції у Вишах поставити нереально, ЗНО єдиний шанс для розумних дітей вступити в омріяний ВУЗ. А про обходження зно повна дурниця.
Олекса Позняк
Для Ігор: Поляки з чехами , британці можуть а ми тупі?
Віталій
Ігор, якщо порахувати скільки бабла йде на репетиторів, мені здається що при вступі дешевше заплатити, а повних дебілів відсіяти на першій сесії
Коментувати
МАМА
Доброго дня! Я мама випускниці (11 клас) і ще я викладач-медик. Дуже прошу звернути увагу на проведення ЗНО. Полекшити ви його не хочете, скасовувати також, я розумію, прошу відтермінуйте його хоч до серпня-вересня, щоб мінімум без масок.З досвіду: пережила ЗНО в 2017році, руки мокрі, свідомість втрачає від стресу, а тут ще й маски. Від довготривалого носіння болить дуже голова в меншої. Дітей запускають до 10 приблизно 4-5 годин . ДОРОСЛОМУ ВАЖКО,А НЕ ДІТЯМ.
Лола
Для МАМА: оздоровлюй дітей, а не на сайті ошиваєшся.
Масло
Для МАМА: Понимаешь мама, иногда нужно пострадывать. Таков путь.
Олекса Позняк
Ви абсолютно праві . Упевнений що будуть на ЗНО хворі діти, деякі хворіють безсимптомно, деякі приймуть таблеточку щоб збити температуру. Не сумніваюсь що буде новий спалах як після паски. Чи вартує життя хоча б однієї дитини чи учителя бажання чинуш набити кишені?Невже не можна поставити заслон корупціїї у Вишах, як це роблять цивілізовані країни? А ЗНО вже обходять , деякі мої учні які не тягнуть фізику здають її на відмінно. Питаю - а як? Та повезло - відповідають і відводять очі
Коментувати
Drake
Ну слава Богу. Я вже думав знову потрібно буде ходити до школи, щоб там просиджувати штани. Не знаю, як в інших школах але у нашій це просто повна дурня. У нас нема інтернету( є тільки щось типу 2G) тому прості вчителі просто збираються по підсопках обговорюючи домашнє господарство, хто як часник посадив і так далі. Дирекція зачиняється у вчительській і розпиває алкогольні напої. Я собі просто сиджу, дивлюсь завантажені на смартфон наукові відео чи просто якийсь серіал. І найбільше мене дратує те, що я цей час міг використати набагато якісніше. Я розумі, якби була якась робота з журналами чи перевірка зошиті. Це той момент, коли дирекції плювати на вчителів. Як сказав один з представників дирекції "Головне не результат, а форма. Ти головне роби вигляд і веди документацію а батьки самі хай вчать своїх дибілів".( От таке працює директорами школи)
Я - веду дистанційне
Для Drake: пане, Ви маєте бути дома. І не можете бачити, що робиться в школі
Тимошко
Для Drake: отак узяв чоловік і всіх позакладав, включаючи директора. Якийсь Павлік Морозов нарисувався....
Гость
Шановний , повідомте будь ласка місце знаходження вашого навчального закладу (для перевірки відповідних органів).
Коментувати
Олександр
Сподіваюся пані тво міністра сьогодні на засіданні Уряду ПОЧУЛА міністра охорони здоров’я та міністра внутрішніх справ, які наголосили на тому, що " ослаблення карантину в Україні є ризикованим кроком". І заплановане послаблення робиться виключно з метою пожвавлення економіки. А ще - слова тво міністра культури, яка, хоч і дипломатично-бюракратично, заперечила проти відкриття бібліотек, де працюють люди переважно 60 +. Ну і - слова міністра охорони здоров’я і мера м.Києва про адаптивний карантин, який має враховувати безліч факторів на місцях ( про вплив рівня захворюваності на відкриття об’єктів одного типу, закритий транспорт і т.д.). Сподіваюся пані Мандзій зрозуміє, що все сказане потрібно поширити і на найближчі освітні процеси (наприклад ДПА), які неможливо провести не ризикуючи здоров’ям понад 350 тисяч дітей (+ як мінімум 700 тисяч батьків та інших контактних осіб).