Секвестр бюджету: частину освітніх програм збережено

Верховна Рада ухвалила зміни до Держбюджету. За законопроект проголосували 249 депутатів

Секвестр бюджету: частину освітніх програм збережено

13 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила зміни до Державного бюджету. За законопроект проголосували 249 народних депутатів.

Коментуючи рішення парламенту, у Міністерстві освіти і науки повідомляють, що завдяки зусиллям освітнього відомства та парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій у бюджеті вдалось зберегти фінансування на ключові програми МОН.

У відомстві зазначають, що у бюджеті вдалось зберегти 1 млрд грн субвенції на Нову українську школу.

«Це означає, що першокласники у вересні 2020 року зайдуть у належно обладнані класи. У початковому варіанті скорочення бюджету передбачалось повне зняття цієї субвенції, що поставило б під загрозу продовження реформи початкової школи», - кажуть у МОН.

У бюджеті також збережено норму про виділення 500 млн грн субвенції місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Ці кошти підуть на завершення будівництва, закупівлю обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях.

Окрім того, вдалось зберегти 100 млн грн на створення навчально-практичних центрів професійної освіти. Гроші необхідні для оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти.

Майже 300 млн грн отримає Національний фонд досліджень. Саме цього року фонд має оголосити перші конкурси наукових проектів, за результатами яких кращі українські вчені, незалежно від відомчого підпорядкування, отримають гранти на дослідження.

Буде виділено кошти, необхідні для закупівлі нового друкарського обладнання для виготовлення тестових зошитів на ЗНО.

«Наголошуємо, що у Держбюджеті 2020 року збережені кошти на заробітні плати викладачів університетів та коледжів, комунальні послуги та виплату стипендій студентам. Окрім цього, повністю збережене конкурсне фінансування наукових проектів у закладах вищої освіти МОН», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
13.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Невідомий
10 прожиткових мінімумів, для вчителів до 10 років стажувідмінили? Якось не зовсім зрозуміло.
Олександр
Краще б МОН вказав, які програми не вдалося відстояти. Чому б не прозвітувати про мінус 1,5 млрд на молодих вчителів? Чи про те, що забрали 59 млн з підготовки кадрів у закладах вищої освіти, у НАЗЯВО – 3,2 млн, у ДСЯО – 10 млн, 11,5 млн – з наукової діяльності вишів і 5 млн – з методичного і аналітичного забезпечення закладів освіти, більше половини грошей на олімпіади і конкурс Вчитель року. А з новини виходить, що МОН хвалиться тим, що зрізали не всю програму, а лише 70%. Сумнівне досягнення...
CDC
На борьбу с короной решили взять денег у самых богатых - оли... учителей. Если честно, то в 20к никогда и не верилось.