Профспілка закликає не скорочувати видатки на освіту

Запропоновані Мінфіном зміни щодо скорочення видатків, призведуть до руйнівних наслідків

Профспілка закликає не скорочувати видатки на освіту

Профспілка працівників освіти і науки звернулась до органів державної влади з проханням не скасовувати фінансування низки бюджетних програм у сфері освіти і науки в умовах боротьби з поширенням вірусу COVID-19.

Відповідні звернення направлені до прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та президента України з приводу запланованих змін до Державного бюджету України на 2020 рік.

У профспілці висловили розуміння необхідності скорочення бюджетних видатків Державного бюджету, але наголошують, що вони можуть бути зменшені за менш важливими бюджетними програмами.

«Запропоновані Міністерством фінансів України пропозиції щодо внесення змін щодо фінансування програм у галузі освіти і науки, внаслідок чого буде зменшено обсяги видатків на суму близько 5 млрд. гривень, призведуть до негативних, руйнівних наслідків», - повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.

Зокрема, неприпустимим є скасування фінансування за низкою бюджетних програм:

  • «Здійснення сертифікації педагогічних працівників, експертизи освітніх програм у сфері забезпечення якості освіти»;
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти»;
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів»;
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти»;
  • «Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти»;
  • «Фонд розвитку закладів вищої освіти» та інших не менш важливих державних програм.

Також пропонується зменшити видатки за низкою інших важливих та необхідних освітніх та наукових програм, що спричинить згортання нових механізмів фінансування науки, модернізацію закладів освіти, підвищення кваліфікації педагогів, що ставить під загрозу належне функціонування освітньої та наукової сфер.

«Розуміючи необхідність перегляду бюджету у зв’язку з цією епідемією, Профспілка працівників освіти і науки України розраховує на Ваші дії в напрямку недопущення руйнації освітньої галузі та призупинення розвитку науки й пошуку оптимального рішення і прийняття виважених рішень, не допустивши закриття цих програм і значного скорочення їх видатків», - наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.

Як відомо, у Комітеті освіти, науки та інновацій Верховної ради України також засудили наміри Міністерства фінансів щодо значного скорочення державного фінансування освіти і науки через необхідність створення Стабілізаційного фонду для боротьби з наслідками поширення вірусу COVID-19.

У зв'язку з чим, члени профільного парламентського комітету виступили з заявою, в який закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля не допустити гуманітарної катастрофи в державі.

Освіта.ua
27.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валерьян Осиповский
В скрутний час все правильно. Усі експериментальні новації в школах слід припинити. На шквал олімпіад про дивізію СС "Галичина", підтримку скаутських дитячих військових таборів....Кошти направити в стабілізаційний фонд.
Антифашист
Для Валерьян Осиповский: Ви про галичанку Мандзій? Вона це любить.
Дайте настоящего министра!
Мандзий с её галичиной- назад во Львов. Пусть там " промывает мозг"! Надоели эти умственно ограниченные!
Коментувати
Олег
Профспілка,не істери .Ти завжди була на обслузі у соросівців. Ти ніколи не думала про учителя. Тобі завжди доставались крихти з панського столу і ти вірно їм служила. Лише коли появилась реальна загроза твого зникнення,то стала на захист себе улюбленої. За чим ти плачеш,за нуш,за цією величезною аферою століття, чи за тим,що тисячі новоспечених перевіряльників -дармоїдів,чиїхось повій не отримають грошового забезпечення,чи за те,що десяток молодих учителів не отримають омріяні 25тисяч?Aле ми всі люди,переживали різні часи і ніхто ніколи такого свинства не чинив: Ти старший,то тобі треба зі шкури вилізти, пройти сім кіл пекла,щоб отримати свою зарплату, а молодий -падають з неба 25000? Всі розуміють,що на першому місці зараз мають бути лікарні і лікарі,що будуть обмеження, і це,нормально.Але ж ти переживаєш що ж ти ,бідна пристосуванка ,будеш робити,коли не виконаш плани соросят,куди ж ти подінешся?
Василь Данько
Пропоную проф внески за березень квітень травень липень серпень вересень жовтень литопад грудень 2020-2021-2022-2023-2024-2025-2026 перерахувати в стабілізаційний фонд всеодно від профспілки толку як з козла молока
Выйти из профспилки
Для Василь Данько: Не, пропоную выйти всем из профспилки. Это с их молчаливого согласия в том числе позакрывали многие сельские школы. Ганьба!
Коментувати