Субвенція на НУШ є серцем шкільної реформи, - Стадний

У Міносвіти наголошують, що є деякі бюджетні програми, якими держава не може пожертвувати

Субвенція на НУШ є серцем шкільної реформи, - Стадний

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що є деякі бюджетні програми, якими держава не може пожертвувати. Про це у своєму Facebook написав заступник міністра освіти Єгор Стадний.

За його словами, однією з таких програм є освітня субвенція на Нову українську школу.

«Ми розуміємо усю складність ситуації в країні, Міністерство освіти та науки готове перенести на майбутнє окремі видатки, як би це не було болісно. Але є бюджетні програми, якими ми не можемо пожертвувати з багатьох причин. По-перше, це освітня субвенція на НУШ, яка є серцем шкільної реформи, якщо воно перестане битись, реформа помре», - наголошує заступник міністра.

Він також повідомив, що МОН змогло переконати Мінфін залишити на субвенцію НУШ хоча б частину грошей.

«Під ударом залишаються кошти на будівництво спроможних шкіл та доплати молодим вчителям», - зазначив Єгор Стадний.

Як відомо, Міністерство фінансів у зв'язку із необхідністю створення Стабілізаційного фонду для боротьби з наслідками поширення вірусу COVID-19, пропонує зменшити загальний обсяг фінансування освіти і науки на майже 6 млрд грн. Ця сума включає усі розвиткові програми освіти і науки, серед яких освітня субвенція НУШ.

Проти зазначеної ініціативи виступили Міністерство освіти і науки, парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій та ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
28.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бідна Україна
В перший клас йти потрібно знати:букви,рахувати до 100,в першому класі-бавимося-це ви називаєте реформами,ще й 12 років,для чого?-вас в міністерстві половину потрібно вигнати,що ви таке на користь освіти-вирішили?Немає в держави грошей,щоб вам за такі "реформи",ще й гроші платили!Через те і бідна держава,що неї керують такі керівники.
Апрель
В мене запитання- якого біса оце Чмо Стидний вже проблеми школи коментує, він же за виші відповідає ніби? Який широкопрофільний кадр, всезнайка наша,за що не візьмиться- всьому каюк.
Стас
Для Апрель: А скільки хоч років цьому недорослю? У нас же модно міністрами освіти ставити тих, хто не лише не працював у школі,а й своїх власних дітей ще не має. Тільки тих, хто дітей лише на малюнках бачтив, і то не на українських, а грантовських, яких дядечка Сорос покаже. Ще вимоги до українського міністра освіти-щоб Могилянку закінчив,був західноукраїнцем, був будь-яким, але не учителем,і щоб двох слів зв’язати не міг. Ну що, підходить цей недоросль у міністри?
Коментувати
Lorka Ferents
Біда в тому, що здебільшого наші чиновники звикли на когось рівнятися, впроваджувани чужий іноземний досвід, який не може працювати у наших реаліях. І ніколи нічого не доводять до кінця. От і дореформувалися... Слід своє берегти, цінувати і вдосконалювати, щоб нас брали за зразок.
Лісніченко
Нуш-це дурня.Гратись на килимку.Смішно.Для дошкільників нічого не поміняли.Ми продовжуємо робити звуковий аналіз слова,складати схему речення.Розв’язувати задачі,складати задачі.Я теж хочу лего на килимку складати.Чому си повинні так пахати?Бо нам ще не провели реформу і зарплати не підняли?!Атя думала за більшу зарплпту потрібно більше працювати.А тут навпаки.Задовбали ці реформи.
Олена
Для Лісніченко: Прикольно, у дитсадку схеми речень і задачі складають,а приходять у нуш-по килимкам повзають і забувають все, що їх навчили докладаючи великих зусиль у дитячому садку вихователі і вдома -батьки. Приходить дитина з нуш наче дичавіє. Все виховання коту під хвіст. Вседозволеність повна, того вона не буде робити,того -не хоче. Знань- 0 .Оце вся нуш.
Лісніченко
Для Олена.Ви повністю праві.Це ж саме мені розповідають батьки моїх минулорічних випускників при зустрічі.Вони шоковані.
Коментувати
Леся
Кошти, які виділялися для НУШ треба передати на медицину для закупівлі ліків і апаратів штучного дихання. НУШ зараз не потрібно і взагалі воно може і не потрібно. На килимі з дітками гратися у конструктор лего у школі і бути вчителеві партнером для дітей це дурниці. На це гроші не треба давати. Діти з НУШ взагалі отупіють не будуть ні читати, ні писати і вчителя будуть зневажати, вилізуть на голову і не буде поваги і порядку. Не будуть поважати старших. НУШ це дурниця і відмивання коштів.
На кипело!
Нахрен НУШ и с ними инклюзию! А то мой ребенок уже сам как инклюзия станет! Дома роботаем-работаем, воспитываем, а после школы приходит, наберется от этих непонятных, просто с ума можно сойти, сочуствую учителям, которые с этим дело имеют!
)))
Для ***: Круто же, правда?!).
Іван
Завдання соросят - знищити освіту. А тут - щось не виходить, красти не буде з чого... та й , бачте, школа без ЛЕГО залишиться, ще тисячі всяких "реформаторів" звільнять... ТА ЧИ НЕ КРАЩЕ ЛЮДЕЙ СПАСАТИ??? ЛІКАРІ, МЕДИЦИНА НА НУЛЮ! Чи це теж не за планом соросят????
Соросятам- позор!
Эти стадные типа как супруны,- как пиявки. Со своими нушами - пока не догробят образование( как медицину), - не успокоятся. Едьте в свою Америку или к дяде Соросу! А мы тут будем строить всё по примеру Белоруссии.
Учитель
Ми,учителі,цінуємо працю лікарів,як ніхто інший, бо знаємо,що таке реформи в Україні і для чого вони проводяться. Розуміємо,як їм важко зараз. Але певні сили намагаються маніпулювати нами. Учителі і МОH- це далеко не одне і теж. Позиція Стадного-позиція ворогів України і її народу, мета яких звільнити країну від її населення.
***
Врачам, по закону в случае пандемии, зарплату положено поднять на 300%. А власти подняли на 200% - радуйтесь! Зато учителя в тепле, в чистоте сидят, кофеек попивают - и об ответственности родителей перед детьми рассуждают!
Петрович
Про що ти мелеш, дитя? Про яке сердце нуш? Лікарі ризикують своїм життям кожного дня. Люди помирають. Немає масок, халатів,тестів. У світі пандемія, а воно щось мямлить. Лікарям давайте можливість хоча б засоби захисту якісні собі придбати. Грошей немає. Понабирають у міністерства дітей-яничар,яким крім свого сороса нічого не треба,а тоді голови чухають.