МОН і Комітет ВР виступили проти ініціатив Мінфіну

Міністерство фінансів пропонує повністю згорнути усі розвиткові програми освіти і науки

МОН і Комітет ВР виступили проти ініціатив Мінфіну

Міністерство освіти і науки та Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій виступають проти пропозицій Міністерства фінансів, які передбачають повне згортання розвиткових програм освіти і науки. Про це йдеться у спільному листі освітнього відомства та профільного парламентського комітету, що спрямований Міністерству фінансів.

За інформацією авторів листа, Міністерство фінансів пропонує зменшити загальний обсяг фінансування освіти і науки на майже 5 млдрд 847 млн грн. Ця сума включає усі розвиткові програми освіти і науки, серед яких субвенція НУШ, кошти на грантове фінансування науки через Національний фонд досліджень, базове фінансування науки в університетах та інші напрями підтримки трансформацій освіти і науки.

МОН та Комітет ВР вимагають зберегти на розвиток бодай програми загальним обсягом в 1,7 млрд грн.

З-поміж них – програма грантового фінансування наукових досліджень через Національний фонд досліджень. Загалом її обсяг складає 525 млн 533,3 тис грн, з яких Мінфін пропонує забрати 500 млн 338,7 тис грн. Позиція Комітету ВРУ та МОН – повністю зберегти програму.

«Забрати ці кошти – означає забрати будь-яке фінансування наукових досліджень в Україні. Це також означатиме неможливість української науки протидіяти пандемії коронавірусу COVID-19. Саме на грантовому фінансуванні розробки методів діагностики та виробництва тест-систем для детектування короновірусу COVID-19, молекулярного дизайну та синтезі нових лікарських засобів, санітарно-епідеміологічному аналізі особливостей поширення короновірусу COVID-19 та інших напрямках протидії пандемії коронавірусу керівництво Національного фонду досліджень готове зосередити грантове фінансування науки в 2020 році», – йдеться у спільному листі МОН Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій.

Не менш важливою для розвитку науки є програма базового фінансування науки в університетах, на яку було заплановано 400 млн грн. Важливо, щоб на цей напрям було збережено бодай 220 млн грн, щоб забезпечити кращих науковців мінімально потрібним обладнанням.

Ще одна принципова позиція – бодай часткове збереження субвенції для розвитку Нової української школи.

Так, Мінфін пропонував зменшити її з 1,4 млрд грн до 361 тис грн. Позиція МОН та профільного комітету ВРУ – зберегти хоча б 1 млрд 60 млн грн, що спрямовані на обладнання шкіл до нового навчального року.

«Відсутність цих коштів поглибить нерівність серед учнів шкіл та завдасть серйозної шкоди впровадженню реформи НУШ», – наголошують автори листа.

Зберегти хоча б частково просять також програму «Спроможна школа для кращих результатів», яка передбачена для обладнання опорних та великих шкіл. Загалом в загальному фонді бюджету було передбачено 1,5 млрд грн на цю програму, просять зберегти бодай 500 млн грн.

Принциповим також є розвиток закладів професійної освіти – програму розвитку навчально-практичних центрів в них пропонували прибрати повністю. МОН та профільний Комітет наполягають, що варто зберегти хоча б 100 млн грн з 259 млн грн, що були заплановані.

Хоча б 3 млн грн з 7,3 млн грн, що були заплановані, важливо зберегти для проведення сертифікації вчителів – нового механізму, який дозволяє кращим педагогам отримати 20% надбавки до зарплати. Процедура сертифікації педагогів цьогоріч вже розпочалася – наразі триває другий етап, в якому беруть участь 1045 педагогів. Ці кошти необхідні для завершення процесу сертифікації у 2020 році.

Також автори звернення просять Міністерство фінансів зберегти кошти на пільгові довгострокові кредити для здобуття вищої освіти, принаймні на ті, що вже встигли дати, бодай часткову надбавку для молодих вчителів та технічні роботи, зокрема для УЦОЯО, якому потрібне друкарське обладнання для проведення ЗНО цьогоріч.

«Ми виступаємо проти пропозицій Міністерства фінансів України, які позбавляють освіту та науку будь-яких шансів на розвиток та завдають непоправної шкоди майбутньому нашої країни. Саме від рівня освіти та науки залежить те, якою буде Україна в майбутньому, наскільки міцно вона буде стояти на ногах та чи витримає усі наступні виклики», – йдеться в повідомленні МОН та Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.

Освіта.ua
27.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
чому не переглянути заробітну плату міністрів? Перевести їх на середню по Україні. Дуже багато будемо мати вільних коштів на забезпечення шкіл, лікарень,ЖКГ. Безболісно для усіх ,окрім невеликої кучки з числа обраних. Ви були на звичайній пошті? Після війни такого убожества не було. Зарплата міністра ліквідувала б оцю срамоту!!! Отямтесь, ні школа ні лікарні не спасуть, ви закрийте їх і отримаєте повну загибель наці!
Любава
Хватить жить по старой системе, это рынок , вы не чего не производите,нет товара - нет денег Минфин поступает правильно .Учитесь зарабатывать дармоеды
Додо
Для Любава: Что производят врачи? Тоже дармоеды? Что производят продавцы и водители? Тут вот какое дело, деньги можно еще получать за оказание услуг. Не обязательно что-то производить.
Коментувати
зоряна
Я поддерживаю позицию Минфина,сколько модно было сосать как пиявки бюджет? где нац продукт? что вы дали стране? я буду поддерживать Минфин и просить урезать вам бюджет еще больше
Olga
МОН и комитет против, потому что не из чего будет кормиться.
ОТГ сократить
Можно упразднить 80% работников ОТГ, в том числе отделы иобразования при ОТГ. А также проверить все закупки ( явно по завышенным ценам).
Василь Данько
6985 грн на сертифікцію одного вчителя так це доплата 20% за рік ? А чому б не зняти фінансування відділів(управлінь) освіти взагалі їх скасувати нема таких структур в тій самій Польщі Фінляндії США і освіта не гірша...