Підсумки 2018 року в освіті: головні події

Перелік подій, що відбулись в українській освіті та впливатимуть на її розвиток в 2019 році

Підсумки 2018 року в освіті: головні події

Незважаючи на зміни, що відбувались в усіх сферах освіти і науки, 2018 рік, перш за все, запам'ятається більшості освітян як рік запуску реформи «Нова українська школа». Саме навколо шкільної реформи точаться дискусії, її активно обговорюють освітяни, представники громадськості та експерти.

Разом з тим, чимало змін відбулось у сфері вищої школи та інших освітніх напрямах.

Публікуємо перелік 10 найважливіших подій, що відбулись в українській освіті, і, безперечно, впливатимуть на розвиток освіти у 2019 році.

Старт реформи «Нова українська школа». Головною подією року в освіті, безперечно, можна назвати старт реформи «Нова українська школа», метою якої є створення нового освітнього середовища та змісту освіти. 1 вересня навчання у перших класах НУШ розпочали 448 тисяч дітей.

Уряд затвердив Положення про сертифікацію вчителів. Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Уряд ухвалив новий держстандарт початкової освіти. Стандарт визначає, чому навчатимуть дітей у початковій ланці, зокрема, документ містить вимоги до обов’язкових результатів навчання і компетентностей здобувачів початкової освіти.

Все більше вступників у магістратуру складають ЗНО. Для вступу в магістратуру після закінчення ступеня бакалавра збільшено перелік спеціальностей, на які необхідно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО.

Підвищення прохідного бала для медичних спеціальностей. При вступі до вишів на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» вперше були застосовані мінімальні значення кількості балів з профільних предметів на рівні 150.

В Україні відбулось тестування PISA. Україна вперше долучилась до програми міжнародного оцінювання учнів PISA. Участь у тестуванні взяли майже понад 6 тисяч п’ятнадцятирічних українських учнів. Дослідження проводиться кожні три роки з метою моніторингу прогресу в досягненні навчальних результатів.

В Україні штрафуватимуть за цькування у школах. Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Відтепер відповідальність за булінг або приховування його випадків каратиметься у вигляді штрафів.

Учні коледжів і училищ склали ДПА у формі ЗНО. Учні коледжів та профтехучилищ вперше склали державну підсумкову атестацію з української мови у формі ЗНО. У 2019 році ця норма буде поширена на два навчальні предмета - українську мову, а також математику або історію України за вибором.

До мовних тестів ЗНО з іноземної додали аудіювання. Новацією проведення зовнішнього оцінювання з іноземних мов в 2018 році стало впровадження в тест частини «Розуміння мови на слух», яка передбачала прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Кабінет Міністрів затвердив склад НАЗЯВО. До складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти увійшли 22 особи. Планується, що агентство візьме на себе більшу частину регуляторних та контрольних функцій із забезпечення якості вищої освіти.

Освіта.ua
29.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мудрий
Вітаю українських освітян з прийдешнім Новим роком!! Не плачемо , а борімося і поборемо!! Не піддаємося впливу грантоідів! Щастя і успіхів!!! Миру і злагоди!
Tet-a-tet
Хочу подякувати міністру освіти України, що не дивлячись на критику з боку дописувачів, Вона відважно відписувала нам на сторінках сайту і витримувала той шквал негативу, який виливали на неї. Хто нічого не робить- той не помиляється. Хочу побажати п.Гриневич робити у наступному році якомога менше помилок і швидше виправляти ті, що виникають у процесі роботи. А головне, уважніше аналізувати думки дописувачів, бо навіть у самих агресивних є доля правди. І настирливіше відстоювати ідеали чесної освіти, аби не зникала віра у справедливість в молодого покоління. А міністру міцного здоров’я, людського щастя, наснаги до роботи та успіхів у досягненні поставленої мети. З Новим роком і Різдвом христовим найвідкритіший сайт України!
Хмм
Для Tet-a-tet: Ліля, то ти?
Лисий
А хто ж!
Алла
Повністю підтримую Tet-a-tet. менше критики при плвільному плаванні.
Коментувати