Уряд ухвалив новий держстандарт початкової освіти

Документ визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року

Уряд ухвалив новий держстандарт початкової освіти

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про прийняття державного стандарту початкової школи, який визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року.

Документ містить вимоги до обов’язкових результатів навчання і компетентностей здобувачів початкової освіти.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, у державному стандарті закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів.

Міністр повідомила, що при розробці стандарту було використано досвід Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі, а також найкращі практики української школи.

Загалом, у стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями: мовно-літературною, математичною, природничою, технологічною, інформатичною, соціальною і здоров’язбережувальною, фізкультурною, громадянською та історичною, а також мистецькою.

У Міносвіти зазначають, що обов’язкові результати нового стандарту початкової освіти показують, що дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з двох циклів навчання в початковій школі. Тобто після 2-го та 4-го класу. Світовий досвід свідчить, що дитина в ранньому віці розвивається стрибкоподібно, з огляду на це й передбачено окремі вимоги саме після таких циклів навчання. Адже дитина під час навчання на першому циклі початкової школи та другому має різні особливості розвиту, сприйняття інформації тощо.

Щоб показати різницю між загальними та обов‘язковими результатами навчання, Лілія Гриневич продемонструвала закладені в стандарт положення, що мають розвивати академічну доброчесність у дітей.

«Зараз ми нарікаємо на проблеми з академічною доброчесністю у вищій освіті. Однак, якщо ми не закладатимемо основи поваги до інтелектуальної власності в школі, вирішити це питання у вищій освіті не вдасться. Якщо ми пропагуємо в школі сприйняття списування як допомоги, а не крадіжки, ми не можемо очікувати інших результатів. Тому погляньте, в цьому стандарті закладено загальний результат навчання «Дотримується норм правової взаємодії». В обов‘язкових результатах навчання це розшивається у конкретніші вимоги. Так, після 2-го класу дитина має «визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб». А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів», – повідомила Гриневич.

Вона пояснила, що докладніше реалізація обов‘язкових результатів навчання буде виписана в типовій навчальній програмі.

Окремо міністр зауважила, що разом із стандартом приймаються 4 базові навчальні плани. Зокрема, в них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

«Також дуже важливо розуміти послідовність запровадження державних стандартів. За державним стандартом початкової освіти першокласники почнуть навчатись з 1 вересня 2018 року. Стандарт базової школи має стартувати з 1 вересня 2022 року, а стандарт старшої школи – з 1 вересня 2027 року», – сказала міністр.

Освіта.ua
21.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pensionerka
"який визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року". Реформа в дії... В українській мові навчають чогось, а чому - це вже яку мотивацію кожен собі надумає. Але ж це сайт освіти. Уявляєте, що буде далі?
Віктор
Для pensionerka: Ото ж і я такої думки! Ми з Вами, дякувати Богові, отримали непогану освіту! Пам"ятаю, за одну орфографічну помилку в газеті чергового редактора звільняли з роботи. А у нас зараз 99% в ефірі ЗМІ кажуть випАдок, у тому числі і журналісти, і байдуже. Більшість еародних дкпутатів не знають, що був урок читАння, а не чИтання. Головне - оголосити компетентнісний підхід некомпетентних фахівців!!!
Коментувати
pensionerka
який визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року.
Валентина
Было бы хорошо, если "наши" из МОН Украины читали эти комментарии и делали бы соответствующие выводы.
о
А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів», – повідомила Гриневич. Правильно, але прикро, що це повідомила людина, дисертація якої містить чимало плагіату.
Євген
Де можна ознайомитися з новим держстандартом початкової освіти? Вкажіть посилання на цей документ.
Ольга
Для Євген: постанова Кабінету Мінстрів України від 21.02.2018 р. № 87. Урядовий портал. https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-derzhavnogo-standartu-pochatkovoyi-osviti
Коментувати
122
Когда это закончится : 90 % учителей не могут купить квартиру.100%учителей постоянно ищут подработку или работают на 1,5 ставки,или на двух, ато и 3 работах включая и репетиторство. 90% учителей имеют уже растройство психики (антидеприсанты многим уже не по карману). 70% учителей пережили за последние 26 лет штук так 10 министров образования со своими новыми реформами,и с каждым реформированием школа все хуже и хуже,зарплаты меньше и меньше,нагрузки все больше и больше.......
ого!
Для 122: ого! квартиру!!! Тут хоч би якось в хаті нагрітися! Вмикаєш той газ лише на 3-4 години на добу, бо дорогий. 16-17 градусів тепла - за щастя! Щодня з дровами, в сажі руки. Років 40 тому так топили наші батки. Скоро лісів не залишиться.
Местный
Для 122: никогда не закончиться, потому что учителя - это рабы системы и редко кто-то из них готов снять с себя цепи. На днях приезжала Гриневич с рабочим визитом и выступала перед всеми пед.работниками области. Большая часть зала аплодировала и улюлюкала каждой её фразе, хотя несла министр такую чушь, показав себя некомпетентной в многих вопросах.
Коментувати
колега
Сьогодні адміністрація школи повідомила, що 23-24 лютого для вчителів 1 класу розпочинаються навчання, які будуть проходити в сусідньому районі. Щоб туди дібратися, потрібно на дорогу 100 грн в один бік, 100 грн пообідати, канцелярського приладдя придбала на 70грн. Усього на два дні навчння потрібно із сімейного бюджету забрати 670 грн!!! Потім продовжуться навчання у березні (3 дні) та у червні (5 днів). Колеги, ви також будете кататися туди - сюди на навчання?
любов
Для колега: УЖЕ ПОКАТАЛИСЯ так само 16-17 лютого курси дуже хороші але катання витрати погоджуюся з вами
Наталія
Нам також дали такий графік. ДОЇЖДЖАЙ до району чим хочеш, і назад повертайся, як хочеш, маршрутки немає.
Коментувати
Т.Т.
цікаво, а інженери, лікарі,...десь вимагають більшу зарплату?
Лара Ф.
Для Т.Т.: Лікарям самі носимо.
Коментувати
Анна
Скажіть будь ласка, де глянути ті чотири навчальні плани?
Тетяна
наведіть порядок з тарифною сіткою, щоб вона починалася з мінімалки. І тоді буде нормальна заробітна плата, а не у вчителя вищої категорії 4242, а мінімал 3762. Порахуйте де справедливість. А молоді взагалі дістають на рівні прибиральниці.
$
Учителю: согласна на 100%. Сейчас многие учителя думают как выжить-субсидии многим не положены( вот такие законы, хотя знаю тех,кто официально не работает и субсидии получает 100%), а учителя отчисляют 20% налогов,минус оплата коммунальных,в результате остаются копейки на жизнь! Может, конечно, " в верхах" сидят одни слепые,или, чего хуже с неправильными мозгами...
Вчитель
А новітню зарплату уряд не пробував затвердити? Так щоб учитель вмотивований думав про роботу а не за кусок хліба??..Чи знов як завжди пообіцяти..........
Виталий
Для Вчитель: Вас вообще нужно выгнать с работы, а то как выучить что то новое-так они в штыки это принимают, только сидят и зарплату им подавай. Выучили в СССР слово "Дайте" и все, хотите больше денег - идите работать в другое место
122
Виталий ты дурак??? 90 % учителей не могут купить квартиру.100%учителей постоянно ищут подработку или работают на 1,5 ставки,или на двух, ато и 3 работах включая и репетиторство. 90% учителей имеют уже растройство психики (антидеприсанты многим уже не по карману). 70% учителей пережили за последние 26 лет штук так 10 министров образования со своими новыми реформами,и с каждым реформированием школа все хуже и хуже,зарплаты меньше и меньше,нагрузки все больше и больше........
Сергей
Это ж Виталий из сериала "Виталька", не узнали, что на него обижаться?
Коментувати