Кабінет Міністрів затвердив склад НАЗЯВО

У МОН зазначають, що рішення дозволить розпочати роботу агентства найближчим часом

Кабінет Міністрів затвердив склад НАЗЯВО

Уряд затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Відповідне рішення ухвалено під час засідання Кабінету Міністрів.

Коментуючи ухвалене рішення, у Міністерстві освіти і науки наголошують, що затвердження персонального складу агентства дозволить найближчим часом почати його роботу.

До складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти увійшли 22 особи, які раніше були обрані конкурсною комісією.

Загалом у склад Агентства мають увійти 23 члени, однак одне місце залишилось вакантним за квотою Національної академії медичних наук. На цю вакансію буде оголошено додатковий конкурс з 1 лютого 2019 року.

За словами заступника міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, структура візьме на себе більшу частину регуляторних та контрольних функцій із забезпечення якості вищої освіти.

«Це, наприклад, акредитація закладів освіти та освітніх програм, атестація наукових кадрів, акредитація спеціалізованих вчених рад тощо. Як і планували, ми змогли оперативно і відкрито провести всі необхідні процедури, щоб агентство стартувало вже на початку 2019-го. Далі його члени мають обрати голову та заступників агентства, після чого формуватиметься Секретаріат, визначатимуться пріоритетні напрями роботи», – зазначив Рашкевич.

Він додав, що уряд також ухвалив зміни до Статуту агентства, надавши йому більшу автономність, уточнивши низку процедур та прибравши певні корупційні ризики.

Зокрема, змінено статус керівника Секретаріату – відтепер він призначатиметься головою агентства на підставі рішення Агентства. Раніше ж його кандидатуру мав затверджувати Кабінет Міністрів. Також знято деталізацію внутрішньої структури комітетів агентства для того, щоб його члени самостійно вирішували, які комітети та за якими напрямами їм потрібні.

«Важливою зміною також стала заборона членам агентства працювати в його секретаріаті. Таким чином було прибрано конфлікт інтересів», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

Склад національного агентства

Освіта.ua
27.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Феофаній
Склад різношерстний, незрозумілий, але Квіт - голова- це нонсенс. Теоретик- руйнатор, організатор - zero! Знаю по Нукма.
PTAha
Шановні автори списку! Узгодьте відмінок слова "кафедри": у Алькеми - "кафедрою", у Медведєва - "кафедри" та слова "відділ": у Авшенюка "відділом", у Прішни "відділу". "...завідувач — це іменник, а неузгоджене означення при іменниках ставиться в формі родового відмінка (сам родовий відмінок для того й існує). Інші відмінки при йменнику є результатом упливу дієслівного керування..."
Тесаме
Для PTAha: бракуэ їм коректорів. Економлять чортяки....
Коментувати