В Україні розпочався новий навчальний рік

Головною подією цього навчального року є старт реформи «Нова українська школа»

В Україні розпочався новий навчальний рік

У понеділок 3 вересня українські заклади освіти розпочали навчальний процес. Головною подією цього навчального року безперечно є старт реформи « Нова українська школа», метою якої є створення нового освітнього середовища та нового змісту освіти для учнів перших класів.

Цього року навчання у перших класах розпочнуть 448 тисяч дітей.

Новий зміст освіти закладено у новому Державному стандарті початкової освіти, який визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дитини, тобто, що саме вона має знати, вміти і розуміти після завершення чотирьох класів. Разом з Держстандартом було ухвалено 4 базові навчальні плани. Новий Держстандарт впродовж 2017/18 навчального року було пропілотовано в 100 школах по всій Україні. Ці результати були використані під час підготовки методик навчання для Нової української школи.

Упродовж 2018 року понад 22 тисяч вчителів, які цього року навчатимуть учнів перших класів Нової української школи, пройшли підвищення кваліфікації.

На обладнання початкової школи уряд виділив майже 1 млрд гривень.

Також усі перші класи в Україні безкоштовно отримують набори LEGO, що мають допомогти впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес.

Також зміни у шкільній освіті стосуватимуться базової і старшої школи. Зокрема, у базовій школі розпочнеться запровадження елементів компетентнісного підходу, а старша школа має отримати більше можливостей для профільного навчання.

Освіта.ua
03.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Браво! Проте знову поговоримо про подвійні стандарти ,які болісним анахронізмом можуть не тільки пригальмувати ,а й поступово звести нанівець набуті досягнення НУШ. 1. Законність. На превеликий жаль порушена у дотриманні вимог норм Трудового законодавства. Адже "якщо день виплати заробітної плати збігся зі святковим, неробочим або вихідним днем, заробітна плата виплачується напередодні." Коли ж педагогічні працівники отримають заробітну плату за ІІ половину серпня ? 2. НУШ у повноті забезпечення базових інтерактивних технологій успішно стартувала лише в обласних центрах та столиці. Хто "визначально програмував" зрив постачання меблів,підручників тощо? Хто визначав перевагу дітей з великих міст над дітьми з провінції - сільської місцевості? Відокремимо політику від педагогіки. З якою метою навіюється суспільству теза про непорушність удержавленого беззаконня та його виховання в умовах НУШ?
Михайло Чиж
"уряд виділив майже 1 млрд гривень", а до шкіл дійшло до 40%, решту - розікрали "усі перші класи в Україні безкоштовно отримують набори LEGO" - нехай ще отримають.. (одномісними партами, підручниками та методичною літературою вже , типу, забезпечили....) "у базовій школі розпочнеться запровадження елементів компетентнісного підходу" - а на ЗНО після 11-го класу перевіряють не компетентність з предмету, а саме знання. Від цієї освітньої "реформи" вже верне: чиновники на папері такого нагородили, що тепер не знають, як його втілити. І мені здається, що в міністерстві вже й самі не в захваті від від цієї "реформи"....