Osvita.ua Законодавство Інше Щодо оприлюднення окремих питань діяльності

Щодо оприлюднення окремих питань діяльності

Лист МОН № 1/59 від 09.02.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/59 від 09 лютого 2015 року

Органам управління освітою обласних,
районних, міських (районних у містах)
державних адміністрацій

Щодо оприлюднення окремих питань діяльності

З метою дебюрократизації управлінської діяльності у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти Міністерством було вжито низку заходів, зокрема:

1) видано наказ від 27 травня 2014 року № 648 "Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності не передбаченої законодавством України";

2) наголошено на необхідності припинити практику покладання на вчителів функцій формального здійснення науково-дослідницької та пошукової роботи, а також на неухильному дотриманні принципів педагогічної свободи вчителя (листи від 11.11.2014 № 1/9-586 та 05.12.2014 № 1/9-630);

3) знято з контролю (з деякими винятками) подання звітності (інформацій, повідомлень тощо) з питань навчально-виховної діяльності у галузях дошкільної, загальноосвітньої, професійно-технічної та позашкільної освіти, визначеної, листами Міністерства, що їх було надіслано у період до 31 грудня 2014 року (лист від 23.01.2015 № 1/9-29).

Враховуючи вимоги статті 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та з метою удосконалення контролю за управлінською діяльністю доручаємо систематично оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення щодо вжитих заходів для дебюрократизації освітньої сфери, в тому числі шляхом створення на власних офіційних веб-сайтах окремого відповідного розділу.

Додатково інформуємо, що стан виконання вказаного вище доручення буле проаналізовано в Міністерстві на найближчий нараді керівників місцевих органів управління освітою.

Заступник Міністра       Павло Полянський

Освіта.ua
09.02.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
МОН планує оцінювати успішність освітньої політики Лілія Гриневич повідомила, що МОН планує проводити систематичні моніторингові дослідження
МОН шукає фахівців для експертизи шкільних підручників Для здійснення експертизи необхідно зареєструватись у репозитарії навчальних матеріалів
Заповнення Класного журналу у першому класі: рекомендації МОН Документ визначає особливості ведення журналів класними керівниками та вчителями
Школи отримають порадники про суть освітньої реформи Посібники допоможуть вчителям зрозуміти суть освітньої реформи та нового Державного стандарту
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Це цікаво, але наболіло інше питання: чому йде скорочення педагогічних працівників сер навчального року? А ще більше болить, що це тільки в одному районі Рівненської області? Цікаво , чи це ми, педагоги, так вміємо працювати, чи цю нашу владу місцеву пора на "вилах" виносити. Боляче.
Валентина
Інформацію знову будуть вимагати з навчальних закладів. Звіт про відміну звітів!!!
Ласка
А фронтальне обстеження школи чи атестацію школи залишили? ??? Все як було так і лишилося, а в більшості випадків ще збільшився тиск на вчителів з боку нікому не потрібних методичних кабінетів. Кожен день щось нове: то розробки уроків давати, то конкурси педагогічної майстерності, то семінари...
Аделаида
Уважаемые, кто мне скажет, предусмотрено ли законодательством Украины посещение уроков родителями, эдак раз в месяц? Если они хотят присутствовать, это одно дело, но если родители выглядят так, как будто пришли из-под палки, а директор, именно директор, обязал их приходить. Лично я не против контроля в пределах разумного, но все мы люди, и завучи, и родители часто имеют субъективное мнение, и как бы не испортить карьеру учителю из-за таких "реформистских" шагов директора? не слишком ли много контроля со стороны всех и вся за такую маленькую зарплату? Я хочу узнать мнение других пользователей, присоединяйтесь к обсуждению.
Харьковчанка
Хорошую идею можно всегда испортить. У нас же как - на каждую программу (лист, наказ), надо составить план. Так вот и здесь, - спустят на школы ЛИСТ, а те и рады составлять планы на пятилетку о том, как они планируют избавляются от ненужной отчетности. Тут и отчитаются все инстанции наверх о дебюрократизации. Снежный ком.
Мудро придумали
Тепер всі освітяни повинні "систематично оприлюднювати інформацію про свою діяльність", а не подавати звіти. А коли ж працювати? Чи може це і є робота?
Світлана Іванівна
Бла-бла-бла! Як ! Як і завжди, показати свою роботу МОН! А на практици що маємо???
тетяна
Саме погане в цьому, що не дииректор винуватий у збиранні звітів і навіть не гороно, яке подає звіти в область, а та, у свою чергу, в Міністерство, яке ці звіти "анулювало".
Шиншилла
Куда обращаться с жалобой, если руководство нарушит это предписание?
Ivan Barabash
Для Шиншилла: Вся складність в тому, що порушення потребує доведення. Тобто - неспростованих фактів. Коли ж вимога МОН у вигляді рекомендації, то відповідальності за невиконання, чи часткового виконання ніхто не несе.
Коментувати
Ivan Barabash
"...доручаємо систематично оприлюднювати інформацію..." звучить як рекомендація і не зобов’язує до виконання. Можна ж встановити чіткі критерії та відповідальність за невиконання. Тоді й буде результат!!!
Думаюча вчителька
Для Ivan Barabash: Ці слова звучать для мене так: "звітувати про невимагання звітів". Прикольно! Вам не здається?!
Ivan Barabash
А ще прикольніше було б доручити вчителям звітувати у вищі інстанції про підтвердження невимагання різної звітності.
Думаюча вчителька
З нашими керівниками і це не виключено!!!
Коментувати
olga
У нас на заочних курсах знову вимагають писати роботи на 30 сторінок! Вчителю потрібно ходити на роботу, а вечорами "творити" непотрібні курсові! Ось Вам і бюрократи!
Одесситка
Нужно почаще тыкать мордой завучей и директора в этот документ. Это те люди, которые, помимо указаний сверху, вечно придумывают что-то от себя, чтобы учителю-подчиненному жизнь малиной не казалась.
обычный директор
Для Одесситка: А может не надо мордой тыкать, а самой пойти поработать завучем. Реализовали бы свой потенциал, облегчили бы жизнь коллегам. И потом неужели ваша администрация такая страшная , что у них вместо лиц - морды.
библиотекарь
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Одесситка
Для обычный директор: Почему же вы так осерчали на мою фигуру речи?) Я ведь не про вас. Я кстати рада, что вы, простой директор, читаете статьи на этом сайте. Боюсь, моя администрация не в курсе, сколько всего интересного можно здесь почерпнуть. А завучем быть никогда и не помышляла: постоянно идти на компромиссы и быть "чистильщиком" в самом плохом смысле этого слова - это не мое.
Коментувати
разочарованная
все как было так и осталось.вчера просидели 2,5 часа в холодном зале на конкурсе"Мастер года.. участникам "заказали" по 3 презентации,из которых показали только по одной.а вообще все сильно напоминало "пир во время чумы" или кино"как от сокращения спасаются МЕТОДИСТЫ"

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!