Щодо оприлюднення окремих питань діяльності

Лист МОН № 1/59 від 09.02.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/59 від 09 лютого 2015 року

Органам управління освітою обласних,
районних, міських (районних у містах)
державних адміністрацій

Щодо оприлюднення окремих питань діяльності

З метою дебюрократизації управлінської діяльності у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти Міністерством було вжито низку заходів, зокрема:

1) видано наказ від 27 травня 2014 року № 648 "Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності не передбаченої законодавством України";

2) наголошено на необхідності припинити практику покладання на вчителів функцій формального здійснення науково-дослідницької та пошукової роботи, а також на неухильному дотриманні принципів педагогічної свободи вчителя (листи від 11.11.2014 № 1/9-586 та 05.12.2014 № 1/9-630);

3) знято з контролю (з деякими винятками) подання звітності (інформацій, повідомлень тощо) з питань навчально-виховної діяльності у галузях дошкільної, загальноосвітньої, професійно-технічної та позашкільної освіти, визначеної, листами Міністерства, що їх було надіслано у період до 31 грудня 2014 року (лист від 23.01.2015 № 1/9-29).

Враховуючи вимоги статті 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та з метою удосконалення контролю за управлінською діяльністю доручаємо систематично оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення щодо вжитих заходів для дебюрократизації освітньої сфери, в тому числі шляхом створення на власних офіційних веб-сайтах окремого відповідного розділу.

Додатково інформуємо, що стан виконання вказаного вище доручення буле проаналізовано в Міністерстві на найближчий нараді керівників місцевих органів управління освітою.

Заступник Міністра       Павло Полянський

Освіта.ua
09.02.2015

Популярні новини
Учні 5-11 класів перейдуть на змішане або дистанційне навчання У Міносвіти повідомили, як відбуватиметься навчання школярів після завершення канікул
Очільник МОН закликав не політизувати ЗНО Сергій Шкарлет закликав політиків не спекулювати на ситуації навколо зовнішнього оцінювання
67% українців негативно ставляться до дистанційного навчання Абсолютна більшість українців вважає, що дистанційне навчання знижує рівень знань дітей
Президент: наступний крок — підвищення зарплат освітян Володимир Зеленський наголосив на необхідності значного підвищення зарплат освітян
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Це цікаво, але наболіло інше питання: чому йде скорочення педагогічних працівників сер навчального року? А ще більше болить, що це тільки в одному районі Рівненської області? Цікаво , чи це ми, педагоги, так вміємо працювати, чи цю нашу владу місцеву пора на "вилах" виносити. Боляче.
Валентина
Інформацію знову будуть вимагати з навчальних закладів. Звіт про відміну звітів!!!
Ласка
А фронтальне обстеження школи чи атестацію школи залишили? ??? Все як було так і лишилося, а в більшості випадків ще збільшився тиск на вчителів з боку нікому не потрібних методичних кабінетів. Кожен день щось нове: то розробки уроків давати, то конкурси педагогічної майстерності, то семінари...
Аделаида
Уважаемые, кто мне скажет, предусмотрено ли законодательством Украины посещение уроков родителями, эдак раз в месяц? Если они хотят присутствовать, это одно дело, но если родители выглядят так, как будто пришли из-под палки, а директор, именно директор, обязал их приходить. Лично я не против контроля в пределах разумного, но все мы люди, и завучи, и родители часто имеют субъективное мнение, и как бы не испортить карьеру учителю из-за таких "реформистских" шагов директора? не слишком ли много контроля со стороны всех и вся за такую маленькую зарплату? Я хочу узнать мнение других пользователей, присоединяйтесь к обсуждению.
Харьковчанка
Хорошую идею можно всегда испортить. У нас же как - на каждую программу (лист, наказ), надо составить план. Так вот и здесь, - спустят на школы ЛИСТ, а те и рады составлять планы на пятилетку о том, как они планируют избавляются от ненужной отчетности. Тут и отчитаются все инстанции наверх о дебюрократизации. Снежный ком.
Мудро придумали
Тепер всі освітяни повинні "систематично оприлюднювати інформацію про свою діяльність", а не подавати звіти. А коли ж працювати? Чи може це і є робота?
Світлана Іванівна
Бла-бла-бла! Як ! Як і завжди, показати свою роботу МОН! А на практици що маємо???
тетяна
Саме погане в цьому, що не дииректор винуватий у збиранні звітів і навіть не гороно, яке подає звіти в область, а та, у свою чергу, в Міністерство, яке ці звіти "анулювало".
Шиншилла
Куда обращаться с жалобой, если руководство нарушит это предписание?
Ivan Barabash
Для Шиншилла: Вся складність в тому, що порушення потребує доведення. Тобто - неспростованих фактів. Коли ж вимога МОН у вигляді рекомендації, то відповідальності за невиконання, чи часткового виконання ніхто не несе.
Коментувати
Ivan Barabash
"...доручаємо систематично оприлюднювати інформацію..." звучить як рекомендація і не зобов’язує до виконання. Можна ж встановити чіткі критерії та відповідальність за невиконання. Тоді й буде результат!!!
Думаюча вчителька
Для Ivan Barabash: Ці слова звучать для мене так: "звітувати про невимагання звітів". Прикольно! Вам не здається?!
Ivan Barabash
А ще прикольніше було б доручити вчителям звітувати у вищі інстанції про підтвердження невимагання різної звітності.
Думаюча вчителька
З нашими керівниками і це не виключено!!!
Коментувати
olga
У нас на заочних курсах знову вимагають писати роботи на 30 сторінок! Вчителю потрібно ходити на роботу, а вечорами "творити" непотрібні курсові! Ось Вам і бюрократи!
Одесситка
Нужно почаще тыкать мордой завучей и директора в этот документ. Это те люди, которые, помимо указаний сверху, вечно придумывают что-то от себя, чтобы учителю-подчиненному жизнь малиной не казалась.
обычный директор
Для Одесситка: А может не надо мордой тыкать, а самой пойти поработать завучем. Реализовали бы свой потенциал, облегчили бы жизнь коллегам. И потом неужели ваша администрация такая страшная , что у них вместо лиц - морды.
библиотекарь
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Одесситка
Для обычный директор: Почему же вы так осерчали на мою фигуру речи?) Я ведь не про вас. Я кстати рада, что вы, простой директор, читаете статьи на этом сайте. Боюсь, моя администрация не в курсе, сколько всего интересного можно здесь почерпнуть. А завучем быть никогда и не помышляла: постоянно идти на компромиссы и быть "чистильщиком" в самом плохом смысле этого слова - это не мое.
Коментувати
разочарованная
все как было так и осталось.вчера просидели 2,5 часа в холодном зале на конкурсе"Мастер года.. участникам "заказали" по 3 презентации,из которых показали только по одной.а вообще все сильно напоминало "пир во время чумы" или кино"как от сокращения спасаются МЕТОДИСТЫ"

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!