Оприлюднений проєкт умов вступу до вишів у 2023 році

Міносвіти підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання до вишів

Оприлюднений проєкт умов вступу до вишів у 2023 році

Міністерство освіти і науки підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Згідно з документом, основними новаціями проведення вступної кампанії у 2023 році стане збільшення кількості обов’язкових предметів на НМТ (українська мова, математика, історія України та одна з чотирьох іноземних мов).

Також в окремий день вступники зможуть (за бажанням) скласти додатковий предмет НМТ (фізику, хімію чи біологію), результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності складатимуть НМТ та творчий конкурс.

Окрім того, планується суттєво зменшити регулювання розподілу бюджетних місць державними замовниками на користь прозорих і повністю автоматизованих процедур.

У 2023 році МОН не планує встановлювати поділ бюджетних місць між вступниками після 11 класу та коледжів.

Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (для дітей загиблих захисників України ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація конкурсний бал не може бути меншим 140 балів.

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатись результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020/2021 років.

У вступній кампанії 2023 року не планується використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.

Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників із пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетності) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від воєнно-політичної ситуації в Україні.

Також у 2023 році планується розширити функціонал особистого електронного кабінету вступника.

Приймальні комісії закладів вищої освіти перестануть забирати на зберігання оригінали документів про освіту вступників.

Окрім того, передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Зауваження та пропозиції до проєкту прийматимуть у формі порівняльної таблиці до 27 грудня 2022 року на електронну пошту: olha.leontieva@mon.gov.ua.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
13.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артур
я поступив на навчання в університет в 2022 році за результатами нмт 2022(на державне замовлення) мене відрахували, чи дійсні мої результати нмт 2022 хочаб, для вступу на платну форму навчанняя?
Студент неПТУ
Круто, тепер школярі можуть спокійно готуватися до НМТ і забити на навчання в школі, а випускники колледжів мають скласти диплом, та закрити сесію, ще й згадати шкільну программу. Але пофіг, вже 18 є, з країни не виїдуть.
Олексій
Для Студент неПТУ: поясни нарахунок одного рейтингу для школярів і "коледжарів’, хто в плюсі
Коментувати
Ольга
Доброго дня. Цікавить питання вступу випускників з тимчасово окупованої території. Чи треба буде здавати НМТ? Чи будуть інші умови вступу для таких абітурієнтів? Спеціальність "Психологія".
Світлана
Які умови для вступу на контракт на бакалаврат за спеціальністю 053-психологія, для тих,кому за 40років?Дякую.
Яна
Як за пів року підготуватися до англійської? У мене ще й така ситуація що я вчила 9 років німецьку, потім мені прийшлося переводитися до іншої школи де була тільки англійська , та щей в цьому році не могла потрапляти на уроки через відсутність світла.
-=МАК=-
Яна, английский относится к германским языкам и фактически упрощённый немецкий. При желании можно взять испанский или что-то из славянских как польский или чешский. Согласно международной шкале CEFR, для уровня B1 понадобится около 350 часов осознанной практики (аудирование-разговор... ный-письмо-чтение),... так что за полгода (180 дней по 2 часа) вполне реально, особенно без творческого задания вроде эссе или собеседования. Нормальный репетитор подберёт программу, адаптирует метод интервального запоминания и дополнит мнемотехниками и базой. Другое дело - зачем? Поступайте в зарубежный вуз, ищите высокооплачиваемую работу и обустраивайте свою жизнь там, где именно вам нравится и можете себе позволить.
Коментувати
Василий Фростов
Як в цей час за пів року підготуватися до англійської? Якого дідька,отямтесь!!Навіщо ви нам все ускладнюєте,та щей в умовах війни
-=МАК=-
Василий, вы же отличаете требование за 180 дней подготовиться к стандартизированному тесту и выучить язык? Для сдачи подгоняйте ответы по шаблону под ожидаемые ответы, работайте с лексикой и шлифуйте частые ошибки. Если ленитесь, найдите жёсткого репетитора.
Коментувати
Андрій
У мене ситуація ще більш не зрозуміла, я збираюсь навчатись на лікаря і не знаю що мені взагалі потрібно здавати в цьому році тому, що я вже у позаминулому році встиг здати ЗНО з математики і укр.м на потрібний бал, для всупу мені ще булаб потрібна біологія яку я не здав, і ось питання: мені потрібно перездавати усе? чи я можу узяти для вступу бали НМТ Біологія + ЗНО Математика + ЗНО Укр.м?
Марія
В умовах відсутності світла та інтернету і неможивості повноцінног онлайн навчання необхідно залишити два обов"язкових предмета -українську мову та математику. І все. Більше ніяких іспитів. Зараз не на чаіс проводити експерименти. Навіть у довоєнні часи необхідно було скласти 3 іспити. Дослухайтесь до випускників, їх батьків та вчителів .
Катерина
Дайте дітям можливість вступити до навчального закладу. Для чого оці всі заморозки під час воєнного час. Три роки дистанційне навчання, перебої зі світлом, інтернетом. Відмініть ЗНО, НМТ хоча б на цей рік!
Дмитро
Як підготуватися до англ за пів року? Як мені, людині яка не планувала ніколи здавати англ вчити її за пів року? Дякую що так нахабно обламали наші плани
Олена
Все для дітей. Для дітей, які з батьками лишилися на Україні. Світла немає по 18-20 годин на добу. Зв’язку та інтернету теж практично немає. Департамент освіти м. Київа приймає рішення про оцінювання учнів за І семестр до 1 березня. Тобто розуміють, що це не навчання. А МОН не у Києві? Хіба не розуміють, що ці діти пережили навчання два роки при ковіді, а тепер живуть другий навчальний рік під час війни. Залиште НМТ на рівні минулого року. Дайте дітям можливість навчатися і жити в Україні.
Уляна
Що змінилось з попереднього 2022р. У нас воєнний стан. Діти під час тривоги немвчаться і т. д. Чому учнів заганяти в глухий кут? Чи належно викладається іноземна мова по школах? Чому наш парламент не зробить моніторинг? Як діти мають здати на належні бали для вступу в вузи? Чи українцям вже не потрібно вчитись???
Марина
Коли здавали ЗНО, математика та українська були обов"язковими. А от історія та англійська на вибір. Залиште дітям три іспити, як і було. І третій іспит на вибір. Не всі готували історію. Тим паче, ніхто ніде не пояснює, за який період треба історію на НМТ 2023. Навіщо математику історія за весь період?. Дайте дітям право вибору. Англійську чи історію.
Уляна
Для Марина: Повністю з вами згодна, вже як три роки готуюсь до англійської, а тут кажуть що історія обов’язкова ...
Коментувати
Неля
Дитина планувала вступати на 081 "Право". Математики на цю спеціальність не треба було (ЗНО). Вчиться в гімназії в гуманітарній групі. Математику не готувала! Що зараз їй робити з цією математикою???? Дайте вибір в залежності від обраних спеціальностей!
вчитель
Для Неля: на право завжди здавали математику. Ще 5 років тому моя учениця вступала і використовувала результати з укр.мови, історії та математики.
Коментувати
Тетяна
Коли дітям підготуватися з іноземної мови в таких умовах? Навіщо все ускладнювати в такий тяжкий час?
Світлана
Для чого ви все ускладнюєте, і так дуже тяжко. Ми живемо в Харкові, сьогодні знову був обстріл, ракета влучила в нашому районі. І знову проблеми з електрикою та інтернетом, про стан психіки дітей годі вже й казати. Про яке повноцінне навчання, а тим паче про чотири обов‘язкові предмети, може взагалі йтися? Найоптимальніший варіант – два обов‘язкових предмети (українська та математика), а третій – на вибір. Бодай за таких умов діти хоч щось склали б.
Валентина
Я для себе зрозуміла, що мон не враховує думку дітей та батьків та, мабуть не читає коментарів та обговорень. Якщо написано, що винесено на обговорення, це формальність. Ми там наверху вирішили, а ви як хочете так і сприймайте. Пишу не вперше, що за англійську це взагалі шок для дітей, які навчаються навіть на середньому та високому рівні. Мені та більшість дітям подобається варіант, де обов"язкова предмети українська, математика та з певного переліку третій предмет на вибір. Пережила, коли 4 роки назад поступав старший син вели математику, все добре здав успішно, навчається на бюджеті. Переживемо і англійську будемо замінювати. Я до чого це пишу, що в жодному році мон не враховує думку та побажання абітурієнтів. Це таким чином ми ідемо в Європу. Якщо все вирішено без нас для чого виносити на обговорення? Не смішіться, не сраміться, не зліть людей. Кінець року, а ми обговорюємо. Та затвердіть цей перелік нтм тесту та правила прийому кінець-кінцем. Всі поступали і наші діти теж вступят
Анна
Коротше, зрозуміло. Буду вступати в Європі, де ніяких безглуздих екзаменів немає. Здуріли вже зовсім. Мені ваша математика знадобилась у житті лише на рівні арифметики, а тепер, за півроку до вступу, ви хочете, щоб я її опанувала?) Іноземна мова... Ви серйозно? Якщо б я англійською спілкувалась на тому рівні, на якому це вимагається у екзамені, я б давно жила і працювала в іншій країні. Непотрібні своїй країні талановиті і творчі люди, які не знають англійську чи математику, проте пишуть вірші, співають, вивчають психологію і гуманітарні науки. Може десь в іншій країні ми кому-небудь будемо потрібні)
Юрко
Навіщо математика... Немає сечі терпіти ці пекельні борошна!!! Жах, жах, жах... Математика не потрібна філологам та журналістам, що за фігня
-=МАК=-
Юрок, всё в этом мире, включая тебя, достижения, квартиру, еду, коммунальные, прошлое, планы, родных и близких, финансы и т.д. - это цифры и неравенства.
Коментувати
Галина
Шановні керівники МОН,чому Ви далі вигадуєте ....у кожній цивілізованій державі навіть у скороченому варіанті,тобто з вибраними темами,основними предметами для ЗНО має бути українська мова і історія України,а третій предмет дайте дітям вибрати в залежності від спеціалізації самим.Навіщо Ви сунете цю математику обов’язково,або англійську замість історії держави, в якій ці діти живуть,чи Вас нічого не навчила ще війна?