Володимир Бєлий: уряд і освіта – 2018

Уряду за такого «підвищення» виступати з трибуни в очікуванні аплодисментів - лише ганьбитися

Володимир Бєлий: уряд і освіта – 2018

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Якщо у вчителя-початківця тепер 12-й розряд, то його оклад стане 3 735 грн. (мінімум, приміром у прибиральниці буде - 3723 грн.) плюс за «престижність» посади педагога 20% і вийде - 4482 грн. МІНУС відрахування, які на відміну від бізнесу, педагог сплачує справно, - 18%, і для життя молодий вчитель, на якому має триматися і розвиватися нова українська школа, буде мати - 3675 грн.

Радіти хоч за якесь підвищення вчителі, звісно, мають нагоду, але уряду за такого «підвищення» виступати з трибуни в очікуванні аплодисментів від педагогічної спільноти - лише ганьбитися.

Зараз лише лінивий українець ще не знає, що рівень матеріального забезпечення шкільних педагогів у чи не сотні країн світу є у РАЗИ більшим, навіть відносно існуючої там, за кордоном, мінімальної бюджетної зарплати, ніж у «сучасній» Україні.

І це на базі того, що за рівнем природоресурсного потенціалу Україна входить у першу двадцятку країн світу.

ПІДСУМОК: як цей, так і всі попередні українські уряди щодо пріоритетності освіти у політиці держави є ДВІЄЧНИКОМ, а відносно майбутнього нації й поготів.

Оригінал

Освіта.ua
11.01.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Сьогодні вже почула негативні відгуки від батьків про те, що учителям занадто підвищили зарплату. Говорять, що учителі будуть отримувати 8 000 грн. На мої зауваження, що не всі, а тільки вчителі з високою категорією, стажем і іншими доплатами не хотів реагувати. Говорили про несправедливість, що таку зарплату вони не заробили.
Valentina Pivovarova
Згодна з коментарями Олекса Позняк і Валентина!Так!!!!
123
Для Valentina Pivovarova: Харків - за престиж платять лише 3%. Молода колега, яка працює лише другий рів, вже думає про іншу роботу, бо не може молода сім’я прожити із такою зарплатнею. Вмовляємо, щоб хоч до кінця навчального оку допрацювала
Коментувати
Ігор Зущик
У ряд законними методами позакривати школи не може!!! Закон змінити перед виборами не хоче!!!!! Залишається одне ------В рамках закону зробити так, щоб вчителі самі втікали з школи.
Віталій
Для Ігор Зущик: Але ж ідуть кращі! Хоча для міністерства мабуть однаково.
Коментувати
Val
Хорошего учителя народ прокормит! ____________________________________________________________
Олександр
Для Val: Это высказывание И.В. Сталина
Val
Я в курсе.
Val
Для Олександр: а еще есть другое высказывание, с ворот одного увеселительного заведения - Jedem das Seine. Оно также актуально.
Коментувати
Pasufik
На даний час зарплата вчителя мала би становити як мінімум 20 тис.гр. Уявіть собі, як підніме ціни бізнес, коли дізнається про таке зростання. Без державного( нехай і обмеженого) регулювання цін спровокована інфляція неодмінно з’їсть будь-яке підвищення. А ще прив’язка до долара, підвищенням курсу якого спекулюють бізнесмени, здиблюючи ціни.
Людмила
Пані Гриневич має ставку 12600, а з доплатами до 60 тис.грн в місяць, плюс премії.Однак про свої з.п вони не поспішають розповідати ,а про вчительські крихти з їх столу розповідають по всіх ЗМІ
Ірина
Хочуть навчати по-новому і залучати молодих спеціалістів,а хто піде прцювати за копійки? Краще техпрацівником,ніж 7 років навчання.Позор нашій владі!Чия професія пристижніша вчителя чи технічки!
Witalina
НУШ без молодих вчителів,на мою думку, НЕ РЕАЛЬНА!!! Утопія!!!! Я ,вчитель з досвідом,маю в.к.,зв.ст.40р.,пенсію,Я ще можу якось прожити.А як прожити молодим!!?? без стажу,категорій,маючи 1-2 дитини??? У них потреби у рази більші. І ЦЕ ,навіть, ПРИНИЗЛИВО отримувати з.п.на рівні техпрацівниці!!!! Та навіть при бажанні працювати з дітьми ,людина буде шукати таку роботу,щоб прогодувати, утримувати сім’ю.Я навіть не говорю про задоволення культурних потреб. НЕВЖЕ цього НЕ РОЗУМІЄ влада???? Через 10 років,при такій освітній політиці,НЕ БУДЕ КОМУ ПРАЦЮВАТИ В ШКОЛІ!!!!! СХАМЕНІТЬСЯ!!!!
Олекса Позняк
Лінивий українць через місяць чує "підвищити учителям..." і від заздрощів і злості аж підскакує. У цьому ідея Гриневич -платити копійки і постійно кричати про підвищення щоб викликати ненависть батьків до учителя
Ірина
Для Олекса Позняк: З вами повністю згідна.Ганьба!!!
Коментувати
Спасибо, Владимир!
Спасибо автору!! Наконец-то!!! Что и требовалось доказать-зарплата учителя как у уборщицы,так у уборщицы ещё и субсидия есть)))Интересно,и эти комментарии удалят?)))))))
BBC
РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ РЕСПЕКТ
PetrOn
За те всі вважають, що вчителі отримують шалені зарплати. Насправді це не підвищення, а індексація. Нажаль ціни ростуть набагато швидше. Хто прийде в школу працювати завтра?
ВВК
Для PetrOn: Ніхто не прийде!!!!!!!!!. А їм цього і треба. Навіщо їм розумні люди?
Валентина
Чому урядовці обрал и принцип кориди-розмахування червоною ганчіркою перед розлючений биком?І Це їхній вибір. Лише прикро,що вчитель,в розумінні державних мужів, - ганчірка,а народ-бик.
продж
ДЕ ПРОФСПІЛКИ????????????????????
Коментувати