Два українських виші включено до рейтингу Times

Times Higher Education опублікувано щорічний рейтинг університетів світу World University Rankings 2015/16

Два українських виші включено до рейтингу Times

Британським виданням Times Higher Education опублікувано черговий щорічний рейтинг найкращих університетів світу. До рейтингу World University Rankings 2015/16 вперше за історію рейтингу увійшли два українські університети: Київський національний університет ім. Шевченко та Харківський національний університет ім. Каразіна. Обидва університети представлені у категорії позицій від 601 до 800.

Головною ж тенденцією нового рейтингу є ослаблення позицій США на тлі посилення позицій європейських університетів. Світове панування північно-американських університетів цього року дещо скоротилось, незважаючи на те, що Сполучені Штати представлені майже п'ятою частиною всіх університетів рейтингу.

Загалом до топ-800 рейтингу Times увійшли 147 американських університетів. California Institute of Technology вже вп'яте поспіль посідає перше місце в таблицях Times Higher Education.

На даний час США представлені 63 університетами в топ-200, у порівнянні з 74 в 2014-му. Шість з них входять до топ-10.

За California Institute of Technology розташувались Stanford (3), Massachusetts Institute of Technology (5), Harvard (6), Princeton (8) і University of Chicago (10).

Британські Oxford (2), Cambridge (4) і Imperial College London (8), а також швейцарський ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology Zurich (9) - заповнюють інші місця у першій десятці світових університетів.

Одним з головних конкурентів США в рейтингу є Велика Британія, яка цього року збільшила присутність своїх університетів. Загалом 78 навчальних закладів цієї країни увійшли до топ-800, а 34 з них представлені у топ-200.

Інші країни Європи також змогли проявили себе. Німеччина має 20 університетів в топ-200, що на вісім навчальних закладів більше, ніж минулого року, разом з тим Нідерланди мають 12 університетів у топ-200, у порівнянні з 11 в 2014-му. У той же час, швейцарський ETH Zurich є першим не англо-американським вишем у топ-10 рейтингу за останні десять років. В цілому, Європа представлена 345 навчальними закладами у топ-800 університетів світу.

Університетом номером один в Азії вперше за 12-річну історію рейтингу визнаний National University of Singapore.

Усього в рейтингу 2015 року представлені університети з 70 країн, що на 29, більше ніж минулого року.

Рейтинг Times Higher Education World University Rankings 2015/16, підготовлений Thomson Reuters, оцінює університети світового класу по усіх ключових напрямах їх діяльності: викладання, досліджень, трансферу знань і міжнародній перспективі, використовуючи при цьому 13 показників ефективності.

Освіта.ua
01.10.2015