Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу Два українських виші включено до рейтингу Times
Два українських виші включено до рейтингу Times

Times Higher Education опублікувано щорічний рейтинг університетів світу World University Rankings 2015/16

Два українських виші включено до рейтингу Times

Британським виданням Times Higher Education опублікувано черговий щорічний рейтинг найкращих університетів світу. До рейтингу World University Rankings 2015/16 вперше за історію рейтингу увійшли два українські університети: Київський національний університет ім. Шевченко та Харківський національний університет ім. Каразіна. Обидва університети представлені у категорії позицій від 601 до 800.

Головною ж тенденцією нового рейтингу є ослаблення позицій США на тлі посилення позицій європейських університетів. Світове панування північно-американських університетів цього року дещо скоротилось, незважаючи на те, що Сполучені Штати представлені майже п'ятою частиною всіх університетів рейтингу.

Загалом до топ-800 рейтингу Times увійшли 147 американських університетів. California Institute of Technology вже вп'яте поспіль посідає перше місце в таблицях Times Higher Education.

На даний час США представлені 63 університетами в топ-200, у порівнянні з 74 в 2014-му. Шість з них входять до топ-10.

За California Institute of Technology розташувались Stanford (3), Massachusetts Institute of Technology (5), Harvard (6), Princeton (8) і University of Chicago (10).

Британські Oxford (2), Cambridge (4) і Imperial College London (8), а також швейцарський ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology Zurich (9) - заповнюють інші місця у першій десятці світових університетів.

Одним з головних конкурентів США в рейтингу є Велика Британія, яка цього року збільшила присутність своїх університетів. Загалом 78 навчальних закладів цієї країни увійшли до топ-800, а 34 з них представлені у топ-200.

Інші країни Європи також змогли проявили себе. Німеччина має 20 університетів в топ-200, що на вісім навчальних закладів більше, ніж минулого року, разом з тим Нідерланди мають 12 університетів у топ-200, у порівнянні з 11 в 2014-му. У той же час, швейцарський ETH Zurich є першим не англо-американським вишем у топ-10 рейтингу за останні десять років. В цілому, Європа представлена 345 навчальними закладами у топ-800 університетів світу.

Університетом номером один в Азії вперше за 12-річну історію рейтингу визнаний National University of Singapore.

Усього в рейтингу 2015 року представлені університети з 70 країн, що на 29, більше ніж минулого року.

Рейтинг Times Higher Education World University Rankings 2015/16, підготовлений Thomson Reuters, оцінює університети світового класу по усіх ключових напрямах їх діяльності: викладання, досліджень, трансферу знань і міжнародній перспективі, використовуючи при цьому 13 показників ефективності.

Освіта.ua
01.10.2015

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!