Osvita.ua Освіта за кордоном Вища освіта Рейтинги університетів світу QS World University Rankings: США утримують лідерство
QS World University Rankings: США утримують лідерство

Згідно з даними QS найбільш рейтингові університети розташовані в США, Великій Британії, Німеччини та Франції

QS World University Rankings: США утримують лідерство

15 вересня британська компанія Quacquarelli Symonds опублікувала 12-й випуск свого щорічного рейтингу топ-університетів світу QS World University Rankings® 2015/16, до якого увійшло понад 800 вищих навчальних закладів з 82 країн.

Згідно з рейтингом 2015/2016 року, перше місце четвертий рік поспіль утримує Massachusetts Institute of Technology (MIT). Harvard University піднявся на дві позиції і посідає почесне друге місце. Британський Cambridge і американський Stanford ділять третю сходинку QS World University Rankings®.

У першій десятці з’явилося всього два новачки University of Chicago (10) і Швейцарcкій університет ETH Zurich (9), у той час як його швейцарський сусід École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) недалеко позаду - на 14-му місці після підйому на три позиції.

Значний прогрес продемонстрували два лідери освіти Сінгапуру, яких в даний час розділяє тільки одне місце, National University of Singapore (NUS) піднявся на 10 позицій до 12-го місця, в той час як Nanyang Technological University (NTU) перестрибнув 26 місць і обійняв 13-ту сходинку.

Після США, Великої Британії, Швейцарії та Сінгапуру, високі позиції посідає Австралія з університетом Australian National University (ANU) на 19-му місці.

Франція вперше має в якості лідера École Normale Supérieure (ENS Paris) - 23-е місце, за яким розташувався канадський McGill University.

Топ університет Китаю, Tsinghua University, піднявся на 22 позиції, щоб посісти 25-е місце, в той час як Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) вирвався вперед на 12 позицій, щоб досягти 28-го місця.

Цього року в рейтинг включено шість українських вишів. У топ-500: Київський національний університет ім. Шевченко - позиція 421-430 і Харківський національний університет ім. Каразіна (491-500). Також до списку були включені НТУ "Київський політехнічний інститут" (601-650), Донецький національний університет (701+), НТУ "Харківський політехнічний інститут" (701+) і Сумський державний університет (701+).

У загальному рейтингу QS World University Rankings представлено 82 країни, при цьому найбільшу присутність мають Сполучені Штати, які представляють 154 університети, Велика Британія (71), Німеччина (43) і Франція (41). Японія має 38 представників, Австралія - 33, Китай - 30, Канада, Італія по 26, Бразилія - 22.

Загальна таблиця супроводжується рейтингом з предметів, який висуває на перший план найкращі університети світу в п'яти окремих сферах: мистецтва і гуманітарних наук, техніки і технологій, наук про життя та медицину, природничих наук, соціальних наук та управління.

При складанні рейтингу для оцінки глобальної репутації навчальних закладів використовувалося шість показників, таких як академічна репутація (40%), репутація у роботодавців (10%), співвідношення студентів і викладачів (20%), кількість публікацій на одного викладача (20%), частка іноземних викладачів (5%) і частка іноземних студентів (5%).

Топ-10 університетів світу, згідно QS World University Rankings® 2015/16:

Університет

Рейтинг 2015/16

Рейтинг 2014/15

Країна

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

1

1

US

Harvard University

2

4

US

University of Cambridge

3=

2=

UK

Stanford University

3=

7

US

California Institute of Technology (Caltech)

5

8

US

University of Oxford

6

5=

UK

University College London (UCL)

7

5=

UK

Imperial College London

8

2=

UK

ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology)

9

12

Switzerland

University of Chicago

10

11

US


Із загальною таблицею рейтингу можна ознайомитися за
таким посиланням >>>

Освіта.ua
15.09.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!