![]() |
Павло Полянський вважає, що студентські протести свого часу стали на перешкоді знищенню ЗНО та прийняттю розробленого Міносвіти законопроекту про вищу освіту |
Студенти стали на перешкоді міністерського законопроекту
Про це голова правління Центру освітнього моніторингу сказав під час проведення круглого столу "Законопроекти про вищу освіту: висновки громадськості".
"Не стільки позиція експертного середовища, скільки студентські й молодіжні вуличні протестні акції стали свого часу на перешкоді знищенню ЗНО та прийняттю розробленого відомством Дмитра Табачника законопроекту про вищу освіту", - зазначив Полянський.
На думку експерта, 2013 рік є найбільш слушним часом для прийняття прогресивного освітнього законодавства. В умовах, коли у Верховній Раді зареєстровано відразу три законопроекти, ймовірними, на думку Полянського, є три можливі сценарії розвитку подій.
Перший сценарій: парламентська більшість, не зважаючи ні на що, "протисне" законопроект Калєтніка-Ківалова-Сороки, який є нічим іншим, як трохи зміненим проектом Міносвіти. Другий - за рейтинговим голосуванням у першому читанні буде прийнятий або проект Об’єднаної опозиції або ж проект групи Михайла Згуровського.
"Третій сценарій: жоден із законопроектів не набере потрібної кількості голосів й криза ще більше поглибиться", - зазначає експерт.
За словами Полянського і опозиційний проект, і проект групи Згуровського є прогресивними. "Вони в багатьох випадках кореспондуються між собою, і їх розробники могли б об’єднатися для підготовки до другого читання документа, що увібрав би все краще, що є в кожному з цих двох проектів", - підкреслив експерт.
Посилання за темою:
Освіта.ua
18.02.2013