В Україні поступово зменшується кількість вишів

На початок 2016/17 навчального року в Україні нараховувалося 657 вищих навчальних закладів

В Україні поступово зменшується кількість вишів

На початок 2016/17 навчального року в Україні функціонували 657 вищих навчальних закладів, у яких навчалось 1 587 000 студентів. Відповідні дані містяться у звіті Державної служби статистики.

У 2016 році вищі навчальні заклади країни випустили 387 тисяч фахівців, що на 13,6% менше, ніж у 2015 році.

З 2010 року кількість вищих навчальних закладів скоротилася на 146.

Варто зазначити, що статистичне зменшення кількості ВНЗ та студентів відбулося в тому числі й через відсутність даних з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та частини зони проведення антитерористичної операції.

Освіта.ua
29.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Для викладач. Отже ми з Вами підійшли до того що вища освіта може давати професію(тобто професійна), а може бути лише стартом для подальшої наукової кар*єри.Тому у багатьох європейських країнах вона так і розділена, оскільки до науково - аналітичної роботи природа видає лише поодинокі екземпляри гомосапієнс. Університети визначені як науково - навчальні заклади, а політехнічні - як вищі професійні. А у нас до цього часу каша, МОН, під тиском академічного лоббі боїться провести радикальну реформу, бо це приведе до зменшення числа так званих ВИШів, а там кум, брат, сват, як їх обідити? Згоден з Вами, що час геніїв - одинаків минув, найвидатніші сучасні відкриття здійснюють групи або колективи науковців. Але якщо стільки липи і псевдонауки у теперешніх Вишах, то звідки вони візьмуться? Мені здається, що краще менше, а якісніше.Вузів має бути стільки, скільки держава може забезпечити їм достойне існування(від зарплати науковцю до мат.техн. оснащення наукового процесу). А на то немає ради.
викладач
Для pasufik: Я ж і кажу, що цей баланс (кількість студентських місць відносно величини населення) має бути вирахуваний фахівцями. І треба шукати позитивний досвід реформування вищої освіти за кордоном. Причому, на першому етапі підрахунків слід за приклад брати якусь країну, яка має найбільший інтегральний ступінь подібності з нашою. Та ж сама Японія чи США нам не підходять через суттєві відмінності в менталітеті. Наприклад, якщо в Японії начальник - "цар і бог", то у нас це "виробнича перепона". Але теперішня кількість ВНЗ - явний "передоз"!
Коментувати
касаемо пана Квита,
то ему НИКТО не помогал хотя бы ментально. Но пан Квит двигал процесс. Настолько сильно,насколько ему хватало его СОБСТВЕННЫХ сил.Да,ему следовало ЗАМЕНИТЬ полностью весь соства МОНа.Но для того у него сил не было,а пани Гриневич,работавшей тогда на довольно ВЛИЯТЕЛЬНОЙ должности,НИЧЕМ ему не помогла,что показало ЕЁ неумение видеть дальше собственного кошелька. По какой-то непонятной причине высшее образование многих стран на плечах Государств.Но наши воры в законе стремятся ВСЁ перенести на плечи тех,кого они обдирали и обдирают вот как 25 лет кряду.Начиная с детских садов,и теперь,руками помощников,заканчивая высшим образованием
pasufik
Для викладач. Дякую за дуже доречні доповнення. Якщо мені, Вам та багатьом нашим дописувачам це зрозуміло, то чому МОН не приймає відповідних рішень? А вся причина у потужному академічному лоббі в Києві, яке для самозбереження всіляко топить будь-які реформаторські кроки. Вони втопили п.Квіта, і вони не дадуть п.Гриневич зробити очевидні речі. Такий дорогий і високоякісний товар як вища освіта не може бути на плечах держави. Його замовниками мають бути бізнес і промисловість, якщо вони не платять за спеціаліста, чому бюджет має за це розплачуватися?Бюджет має фінансувати підготувку спеціалістів з ВО для потреб держави, гарантуючи їм зайнятість та достойну оплату праці. Усе решта має жити на своїх хлібах і тоді відразу буде видно, скільки вишів насправді потрібно людям. Здорова конкуренція відсіє усі придумані Виші, а потужні стануть ще сильнішими і авторитетнішими. Вища наука - це каторжний труд, ледарям та користолюбцям там робити нічого і це має стати ідеологією всіх вишів України.
викладач
Для pasufik: дякую на доброму слові! На жаль, ті науково-педагогічні працівники, які реально "тягнуть лямку", як правило, усунені від підготовки та прийняття рішень. Та й не до цього їм, і так завантажені роботою. Засідання кафедр, вчених та адміністративних рад факультетів тощо перетворились в такі собі "театралізовані вистави", рішення ухвалюються кулуарно.
викладач
Взагалі, треба знайти якийсь компроміс між "вища освіта для всіх бажаючих" і "вища освіта - штучний (мається на увазі, "одиничний") товар". Все-таки, певний відсоток людей з вищою освітою має бути в суспільстві. Хоча б для компенсації природного зменшення колективів ВНЗ та наукових шкіл. Крім того, часи вчених-одинаків типу Резерфорда та Максвела давно минули. Всі більш-менш значимі наукові роботи виконуються колективами. А членів цих колективів потрібно з когось обирати. Знайти цей компроміс, баланс повинні допомогти економісти, демографи, філософи науки...
Коментувати
pasufik
Це виходить майже по 20 Вишів на область. І який бюджет може таке витримати? Навіщо Вузам готувати бакалаврів, хіба це не можуть робити коледжі при них? У Чехії: закінчив кулінарний коледж, отримав професію, працюю. Бачу потребу у вищій освіті. Подаю документи на третій курс, вчуся ще два роки і отримую диплом про вищу освіту з відповідним рівнем кваліфікації. Ми що, дурніші, що так марнотратно витрачаємо час людини на навчання. А все тому. що працює доїльна психологія ділків від освіти, для яких абітурієнт є джерелом достатку. Тому і предметів наплодили у два рази більше ніж потрібно, і тривалість навчання розтягнена і багато інших приколів. про які тут уже писали інші. Ніякого бюджету не вистачить, аби задовольнити апетити наших освітянських ділків, пора вже МОНу брати бразди правління у свої руки і по чесному включитися у виконання Болонського процесу під яким Україна вже давно підписалася!
викладач
Для pasufik: Вельмишановний Пане! Я переконаний, що найголовнішою причиною того, що здатна (і нездатна, чого вже там) до навчання молодь "ломилася" і "ломиться" до ВНЗ через наявність призову на обов’язкову військову службу. Це я про носіїв каріотипу 46XY (типу, чоловіки). Деякі навіть не приховують цього! Уявили? Про мотивацію дівчат багато сказати не можу, оскільки працюю в галузі, де дівчат переважна меншість. Мабуть, основна причина для них - "статус" (в порівнянні з "необразованими", як там у Старицького) і "аби було". Ну і зв’язок "вища освіта = успішність" так міцно в’ївся в свідомість мас, що його важко якось коригувати. Плюс страх перед фізичною працею, нехай і творчою та цікавою. Тому маэмо перевиробництво людей з диплломами про вищу освіту. Вже фактично девальвований ступінь магістра, хоча перших магістрів випустили всього в 1998 р. На черзі - ступінь доктора філософії. Ви б знали, кого зараз беруть в аспірантуру! Суцільний "фейспалм"!
викладач
Для pasufik: Ще одна проблема - у викладачах. 2/3 з них люди навколо- і постпенсійного віку, які не здатні та/або не бажають йти в ногу з часом. Програми не змінюються по 30 років. Якщо так система "типу працюэ", то навіщо щось змінювати? Як там в пісні? "Не питай, чом заплакані очі"...
викладач
Тут хтось писав, що варто скасувати державне замовлення на ті спеціальності, за якими немаэ робочих місць на державних підприэмствах. До речі, слушна ідея. Бо виходить, що кадри для бізнесу готують державним коштом...
Коментувати
Інна Олексіївна
Щось якось не дуже помітно їх зменшилося- скоріше за все не порахували технікуми і училища- там якраз би було тих самих 8хх навчальних закладів.
Жека
Нехай буде 1 на територіі Украіни але якісний . Чого не в усіх побираються викладачі ?
учитель
Для Жека: та тому що не усі викладачі -заробітчани. які прийшли у вищу освіту на заробітки як за кордон. Вузів має залишитися рівно половина з тих, що функціонують як хворі апендицити.
Коментувати
Василий Шмындрук
В Україні поступово зменшується кількість вишів. ----------------------------------------- Ага! Не смішіть мої капці. Чим більше здамо своєї території чужинцям, тим менше стане вишів.
Ангел
Для Василий Шмындрук: училась я у Ивано Франковску и у МДУ поверте какие разные университеты у Франковску учат у Мукачеве деньги собирают и ксероксы дают ))))
Коментувати
Снежана
у нашем государстве никто ничего не знает. Все хотят джипы )))) посмотрите у Мукачивском универушке все на джипах все берут не брезгуют не "шовдарем не картошкой не молочком с деревни " за екзаменах нету студентов все преподаватели решают за когото .
Читатель
кто может ответить когда закроют торговую лавку по продаже дипломов третьего сорта в Мукачево? по истечении двух лет "новоизбранная команда" лю́мпенов из числа представителей местой влиятельной партии Единого центра, создателем которой являются братья Балоги, которые строили большие планы на дерибан местного выша, который им отдал неглассно бывший министр и земляк балог Квит С. 20 лет созидания, труда пошли на смарку, последняя банда назначенцев расправилась с предыдущими ректорами, сфальсифицировав так званые выборы ректора в 2014 г. щербан татяна. которая будучи проректором уже рыла яму под своего шефа. эта недалекая умом, но с задатками большой аферистки женщиа преследует исключительно корыстные цели, не брезгует взятками, уничтожила в своем лице высшее образование в корне, непоследовательность, психическая неуравновешенность, подмена понятий, политика двойных стандартов-это лишь толика настоящего образа руководителя местного вуза. Вуз который пожирает государственные деньги, не...
Жека
Для Читатель: торгову точку закриють тоді коли нема " прибилі" у МДУ все добре ((((
Коментувати
pasufik
Стільки випускаємо спеціалістів з вищою освітою, чому ж ми так погано живемо? В середньому у кожній області по 26 ВНЗ, переплюнили Францію, Німеччину,Італію і Іспанію разом узятих. Стільки хочеться висказати прикрих речей, але не буду під Новий рік псувати собі і вам усім настрій. Сподіваюся лишень на бога та здоровий глузд нашого Уряду. Дай їм здорової клепки в голові та тверезого мислення на користь держави і всіх нас. З наступаючим Новим роком дорогі браття українці!
Вера
Для pasufik: є такі університети що стоіть іх закрити а то з дипломом МДУ не хочуть брати на роботу
Коментувати