Майбутнім учителям та інженерам підвищать стипендії

Талановиту молодь пропонують залучати на навчання підвищеними стипендіями

Майбутнім учителям та інженерам підвищать стипендії

Для залучення талановитої молоді до навчання на дефіцитних спеціальностях у Державному бюджеті 2017 року пропонується суттєво збільшити розмір стипендії для цих спеціальностей. Про це під час свого виступу у парламенті сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Розмір підвищених стипендій збільшиться до прожиткового мінімуму, а для залучення талановитої молоді до навчання на гостродефіцитних спеціальностях, таких як вчителі або інженери пропонується суттєво збільшити базовий розмір стипендії для навчання на цих спеціальностях», - зазначила Лілія Гриневич.

За її словами, професійно-технічна освіта теж отримає підтримку, оскільки Кабінет Міністрів визначив 19 професій загальнодержавного значення, навчання на яких фінансуватиметься з державного бюджету. Для цього в проекті бюджету на 2017 рік закладено майже 170 млн грн.

Як відомо, проектом бюджету на наступний рік також передбачено підвищення заробітної плати вчителів у середньому на 50%.

Освіта.ua
16.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Для Сергей Лимонов:
не выйдет ничего/// многолетние наблюдения показали, что городские с сельскими не найдут общего языка никогда в этой стране. Так что, считаю правильным ликвидацию села как институцию и переселение основной массы селянства в города. Почему считаю целесообразным?Лишь тогда народ начнёт массово выходить на протесты. А лишь ЭТО способно контролировать ребят жрущих и НИЧЕГО больше, ни гражданское общество, на которое многие уповают, ни суды, ни война. Лишь массовые ВЫХОДЫ народонаселения на реальные протесты с последствиями. Это СТРАШНО, но это путь всех цивилизованных стран. Иного пути у них НЕ было.Или были и я не помню? Вы знаете больше, Сергей. Если вспомните - напишите.
для Стосовно села
))))))))0, ещё один БЕЗграмотный писатель. Это где ж бесплатные дрова в лесочке? Далее - домашнее хозяйтсво. За каждую соточку земли - налог. За зерно, что дают на пай - НАЛОГ, время на себя остаётся лишь ночью.Зато молоко по сегодня 4 гривны принимают, а кто вам всем дохтур, что вы поупаете молоко по от 9 до ... И сдают селяне коров, поскольку - сил нет держать. Но когда горожанам предлагается райское сельское житиё, горожане криком кричат:"Йой-йой,мы китайское молоко лучче пить будем.равно как и китайский чеснок кушать, детей им травить" Травите.Китайской гречкой.и пользуйтесь китайскими компьютерами. Китайцев много, им кушать надо.Их правитеьльство о них пытается заботиться.И не пойдут учителя работать в сельские школы.Забудьте. ДОработают те, кто есть с небольшим прОцентом тех,кто не сумел зацепиться в городе.Да и в городские школы уже не будет грамотных учителей.Как там пан Спиваковский(попиарю)утверждает-неграмотным престижно быть?
Ваше майбутнє
Так чого ви б’єтеся "село - місто" . Сільські вчителі зникнуть з карти України. Будуть 2-3 опорні школи на район. Частина дітей з багатих родин буде приїжджати. А для решти дітей і в селі знайдеться робота - свині, корови. На всім бути вченими!
Мама колишньої сільської вчительки
Для VIRA: Значить у вас у селі скоріше виняток ніж правило. Скажу як у дійсності. Донька була поселена в стару дерев’яну хату (якій біля 100 років), в одній кімнаті бабця в іншій вона. Кухня разом з бабцею. Вода в криниці за 150м, помитися в тазіку, туалет будка на дворі. З меблів поламане бабине ліжко і старий стіл. Привезли з дому диван (понад 70 км), шафу, які залишили бабці після року заслання. І за ті "вигоди" 800 грн в місяць (половина зарплати). Кожен тиждень привозили дитині продукти або вона приїжджала додому за продуктами. Привезли їй машину дров. Потім батько з братом поїхали рубати, бо в селі не знайшлося нікого, щоб за гроші порубали дрова для вчительки! Баба ще могла не пустити додому, якщо вчасно зі школи не прийшла. За 10 місяців роботи ми витратили на доньку працюючу на селі більше, ніж за 5,5 років навчання! Згадуємо цей час із жахом! Хто хоче випробувати це все і перевірити - вперед на вчителя на село!
Ілля
Для Мама колишньої сільської вчительки: А іншу квартиру знайти не пробували???
----------------------
Для Ілля: ну то ведь не город. КОМУ нужна в селе девочка на квартиру?
Коментувати
Стосовно села
(продовж.) Ви говорите, що нічого не винні вчителю,якого направляють до вас у село. Глибоко помиляєтесь. Запитайте своїх батьків, якщо не пам’ятаєте. Вони працювали важко у колгоспі, за роботу їм платили копійки. А решту йшло на розбудову села: дороги, побудову шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, будинків для вчителів. А тепер ви вважаєте що ви для держави не винні нічого, тільки держава вам щось винна. Думаю, що недалеко той час, що за освітні послуги громаді прийдеться платити: утримувати школу, вчителів, медиків. Якщо для одного села важко, то будете об’єднуватися по декілька сіл. А кріпацтво заставити вчителя примусово працювати на селі сьогодні не пройде. Уже тепер на вчителя йдуть випускники зі 100 балами ЗНО. Узаконите відпрацювання на селі в даних умовах – педагогічні вузи взагалі перестануть існувати!
Стосовно села
(продовж). А ще безплатні дрова у лісочку! А скільки ви податку заплатили державі з того???? 0 грн 0 коп. Чую зараз ваші крики «Ми на то важко працюємо». Повністю згідна! А той будівельник який працює в дощ і холод на будові і платить на ваші допомоги третину зароблених грошей у місті – не працює?! Чи той вантажник, чи продавець який не має і десятої частини в місті того що ви на селі, і платить із заробленого податок – не працює????
Стосовно села
Шановні селяни. У своїх коментарях ви кричите, що держава вам зобов’язана дати вчителя. Ніхто вам нічого не зобов’язаний! Ви і так живете за рахунок міських жителів. Напр. з 10 селян 9 пільговиків (малозабезпечені, багатодітні, одинокі-матері, інваліди, пенсіонери та ін. правдами та неправдами), отримуєте пільги та допомогу від держави. Тобто від тих МІСЬКИХ жителів, що працюють офіційно і сплачують податки. А скільки податків державі сплачуєте ви? У кожного з вас є домашнє господарство. Давайте підрахуємо: накопали картоплі 1 тонна – 4 тис грн., вигодували свинку 100 кг м’яса по ці ні в середньому 70 грн - 7 тис грн., бичка 200 кг м’яка -14 тис грн., корівчинка в середньому дає 20л молочка в день *10 грн= 200 грн в день. Сад біля 10 яблунь . 1 яблуня в середньому 300 кг яблук *10 гр = 3000грн. 10 яблунь - 30000тис грн. А ще є вишні, смородина, капуста, огірочки. По подвір’ї бігають курочки та гусочки. Навіть як не продаєте продукти,то не купляєте.
Наталія
Для Стосовно села: Так переселяйтеся, щановний, до села, коли там так гарно живеться! Попрацюйте після проведених 6-7 уроків з сапкою в полі, з лопатою в саду, понюхайте ту свинку та того бичка! Видно, що і дня в селі не жили, а туди ж, гроші рахуєте, зневажаєте селян. Спробуйте, а тоді говоріть.
Марія
Для Наталія: Якраз мова йде про те, що вчителю має допомагати громада, а вчитель повинен тільки НАВЧАТИ!
ОЛЕНА
Для Стосовно села: НІЧОГО ПРО СЕЛО ВИ НЕ ЗНАЄТЕ!!!!! Три-чотири роки засуха І купували картоплю,моркву,капусту,.Молоко здавали по 2.5.-2 грн. яблука тільки для себе 1-2 ящ.,курочки ,качечки купіть молодняк,комбікорм,потім ще пропадуть: лисички,собаки.А бичка вагою 300 кг здаєм перекупникам по 2о.-25грн. Одні затрати ,а прибутку нуль!!!!Зараз селяни масово збувають корів. Я теж вже пів-року без корови .УРА!!!!
Коментувати
Віктор
Щодо до села, то люди не маючи можливості влаштуватись на іншу роботу - знаходять її вдома на присадибній ділянці. По собівартості вони наврядчи можуть з агро-холдингами конкурувати, а ось рухаючись в ЄС слід таки ринкові механізми запровадити і на селі, піднявши орендну плату за землю до реальної (на світовому ринку вони продають на рівні з іншими аграріями, а внутрішні ціни мало відрізняються від світових), тому і виходить що хтось отримує надприбутки, а села у нас вимирають. Маючи хорошу плату за оренду в селі не змушені були б погоджуватись на низько оплачувану роботу і тоді не буде проблеми що засилають вчителів чи інших працівників на "каторгу" відпрацьовувати. І це лише один з прикладів покращення життя на селі і розвитку економіки вцілому.
Віктор
Прикро читати як відбувається поділ на село і місто. Де проживати і де працювати - вибір кожного (так вже життя склалось). Досить прикладів коли проживають в селі, а працюють в місті, навпаки теж є приклади. Тому мова більше про те що недостатньо цінують працю в нас в країні (не тільки вчителя), звідси виходить що потрібно прибрати дисбаланси і провести таки реальні реформи (зміни на краще маю на увазі, а не те в якому розумінні воно в нас останнім часом вживається).
Марина
У Прикарпатському коледжі не видають стипендію 1/3 студентам на кожному курсі по кожній спеціальності, хоч і мають діти високі бали за сесію.
Anna
Для Марина: так и должно получать стипендию не больше 2/3 студентов. Или вы думали можно поставить всем все 5 и все будут получать стипендию?)) Вам еще везет что 2/3 получают ибо обычно такого количества людей с хорошими оценками нет ( во всяком случае в нормальных заведениях типу Шевы)
Марія
Для Anna: На технічних спеціальностях стипендію отримують 5-6 студентів з групи
Anna
Для Марія: ну тут зависит от количества людей в группе) но в целом вы правы, вообще на сколько я знаю стипендию получают те студенты у которых балл выше 4.0 и которые входят в топ 2/3 группы
Коментувати
В чому тоді справа?
Давайте прийміть окреме законодавство для села. І дозвольте працювати кому завгодно. Подумаєш диплом про вищу освіту! І ще хочуть педагогічну. Всіх кого попало. Сільський електрик чим не учитель фізики, математики та інформатики. Працівниця сільської бібліотеки може поратись з викладанням мови та літератури. Емігрантам дати викладати іноземну мову. Ладно історію та географію може викладати завхоз, а може прибиральниця. Біологію зоотехнік. Укомплектуємо "так як треба".
Марія
Для Ліля: А сільські жителі можуть заробити на житло на зарплату молодого вчителя 1400-1600 грн? Ні, звичайно. Вони їдуть для того на заробітки, займаються бізнесом (в місті). А вчитель який має працювати з вашими дітьми ЯК МОЖЕ ЗАРОБИТИ НА ЖИТЛО?????
Ліля
Для Марія: А хто ПОВИНЕН купити житло вашій дитині? Згідно з вашою логікою, жителі села! Відкрию страшну таємницю, що більшість сільських жителів мають зарплату 1400-1600 грн. і ЖИВУТЬ на наї, а стосовно МАЄТЕ ГОСПОДАРСТВО так коло нього працювати треба, нічого саме не росте і ВАМ ніхто не забороняє їхати в село і тримати його. Узнаєте, що то за рай!
Anna
Для Ліля: по этому в село никто и не едет. Люди в селе по сути работают на себя, в огороде себе что-то выростили сами это скушали и налоги очевидно не платят, а зарплату сельскому учителю тогда с чего платить?? Просто вы жалуетесь что учителя в село не едут, а с какой стати они должны??
VIRA
А скажіть будь ласка чим люди в селі гірші за людей у місті??? Ви всі так за село розказуєте, а поїдьте заробіть 1400 відрахують потім 21,5% і отримаєш грубо кажучи 1000, а ціни ще вищі чим у місті хоч взяти той хліб чи цукор. Розказуєте в селі самі виростили і їдять, а ні вони вирощують більше щоб для таких жителів міст було що їсти і від безвиході продають закупникам за копійки, які часто і не окуповуються щоб обробити ті овочі, а господарство його кормити чимось треба, а це також витрати і повірте щоб продати м*ясо на базарі треба кучу бомажок зібрати і заплатити гроші. І В РЕЗУЛЬТАТІ СЕЛЯНИН ЛИШЕ МОЖЕ ДОБУТИ ЯКИХОСЬ 300ГРН ДОДАТКОВИХ, АЛЕ НЕ БІЛЬШЕ. перш ніж говорити за село поїдьте і попробуйте прожити там і не думайте, що всі міліонери, які не хотять платить податків!!!!!!! А я вважаю, що вчителем в сільській школі працювати можна, оскільки навантаження менше чим у місті, діти більш приземлені, а не золота молодь, яким все дозволено, а також пільги.
Коментувати
Накипелов
Підвищать на 20 грн. і будуть кричати: "Це - перемога!!!", с..ки й..бані...
для маленькой девочки Лили
Деточка,Вы где живёте? Это с какого перепугу люди будут отправлять своих детей в село работать, когда наши дупу таты жрут в три горла, срут в пять унитазов одновременно, и все ими довольны. мало того, все считают, что так и дОлжно быть. А девочку в 22 года отправить в сЯло, так пусть ещё и дом себе покупает? Спуститесь в небес, маленькая моя, оглянитесь вокруг. И забудьте то, что было в союзе... Мы - страна папуасов. Вот и
Ліля
Для для маленькой девочки Лили: По-перше маленькій дівчинці Лілі уже за 50! Я живу в селі! Ніде мною не було сказано, що люди повинні відправляти своїх дітей в село. За які кошти вашій дитині повинні придбати житло в селі, за кошти батьків? Житло в селі я придбала собі сама і його утримую. Я давно не на небесах і тому мене обурюють такі заяви про другосортність сільських жителів і що вони ВИННІ міським. Кожна людина повинна забезпечувати себе сама!.
если всё обстоит так, как Вы пишете
Для Ліля: , то Вы, как представитель села, вероятно, способна принять то, что никакие учителя в село из города не приедут. Мало того, сельские учителя детей своих, как это было всю историю Украины, отправят в города, а не в сельскую школу работать Не так ли?
Марія
Для Ліля: Так, але для того вона повинна МАТИ МОЖЛИВІСТЬ ЗАРОБИТИ на це житло!
Коментувати
дайте нормальну зарплату!
Читаю дурь про гостродефіцитні спеціальності і одразу виникає здивування. Яке відношення стипендія має до оплати праці молодого педагога. На даний момент не має матеріалів за 2009 рік. Але оскільки це був Міжнародний рік астрономії, МОН провели низку заходів з метою вивчення стану викладання даного предмету. Якщо не зраджує пам`ять його викладали (окремі школи) фельдшер, ветеринар, трудовики та навіть філологи. З цього напрошується висновок - з фізикою і іншими точними предметами ситуація не краща. Де та молодь, яка буде отримувати стипендії і йти працювати за 1600 гр.?
Мама колишньої сільської вчительки
(продовження) А ви не знаєте що то за праця для дитини та її батьків вивчитися в університеті, скільки на то іде здоров’я і коштів. Навіть на бюджеті. І після того всього відправити дитину у пекло на село? Краще продавцем у супермаркет на зарплату 3 тис грн чи навіть двірника. Ви, шановні селяни, все таки маєте там влаштоване життя: городи, худобу, родина допомагає один одному, на заробітки їздите і для вас біди нема. А ще живете з чоловіком, не реєструючи шлюб, маєте 3-4 дітей і держава платить по 1500 грн на дитину. І ще чоловік із заробітків привозить гроші або присилає. Жити можна. А нещасна дівчина, яка до вас іде на вчителя для вас гірше раба. І поки і громада і держава не змінить ставлення до тих дітей, які йдуть працювати на село, - ніяких молодих спеціалістів на селі не втримаєте!!!
Марія
Для Мама колишньої сільської вчительки: Ви ще забули згадати, як селяни своїх дітей відправляють на заробітки або на закупи в Польшу. Їм до лампочки то навчання. Але вчительку карають за те що погано виховує дітей багато пропусків, вчителька має працювати з батьками, забезпечити відвідування дитиною школи. А батьки посилають вчительку далеко-далеко, як не вголос то подумки
Директор сільської школи
Для Мама колишньої сільської вчительки: За що Ви так ненавидите і зневажаєте село? Я виросла в селі, працюю вже 17 років у сільській школі. Із 23 вчителів до нас з міста доїжджає 5 (відстань 40 км). Окремі працюють вже восьмий рік. Ці "діти" щодня безкоштовно доїжджають на роботу і назад і не дуже спішать у місто, бо, по перше, ставки їм там ніхто не дасть, по друге, працювати з класом, де 30 учнів, то не з класом, де 10-15. А ще хотілося б, щоб "міські діти-вчителі" зрозуміли, що вони закінчували ті ж навчальні заклади, що і сільські, і то не завжди краще (в нас у школі є вчителі, які після закінчення сільської школи закінчили вуз з дипломом з відзнакою, і є ті, хто після закінчення міської школи здобули диплом, у якому суцільне "посередньо"). Як правило, у віддалені сільські школи скеровують тих "нещасних дівчаток", які вчилися посередньо, тому вашій любій донечці треба було у вузі працювати на диплом (=рівень професіоналізму), то направили б в елітну школу, а не в "забите село".
Друзілла Галицька
Навіщо ж навчатись в університеті (особливо займаючи чиєсь бюджетне місце), якщо потім збираєтесь працювати в супермаркеті. Для цього достатньо освіти ПТУ (безкоштовно, всього 3 роки після 9-го класу і ти кваліфікований продавець). Пам’ятаєте пісеньку "Грузчик, грузчик - парень работясчий". Ким там був випускник ПТУ? Старшим вантажником, тобто тим, який керує простими вантажниками з університетською освітою.
Коментувати
Мама колишньої сільської вчительки
А що чекає молодого спеціаліста на селі? Знаю на прикладі своєї дитини. Зарплата вчительки в розмірі 1500 грн. За оренду холодної кімнати у старої бабці 800грн (бабцю ще при тому треба обстірати (вручну), зварити їсти, накормити. Нарубати самій куплені дрова, бо місцеві пияки вимагали розрахунок інтимом за послугу порубки дров. Куплене молоко по ціні 10-15 грн за літр у селян (ми ж важко працюємо, не те що ти нічого не робиш і тобі гроші платять). Культурний розвиток - телевізор у сусідки, (Інтернет на власному ноутбуці з перебоями). Одяг і харчування забезпечували ми, батьки. Що це заслання? За яку вину? Пишете, що за Союзу було... То забезпечте молодому вчителеві власне житло з вигодами, відповідну зарплату так як за Союзу (тоді ж учитель не жирував, але і не бідував, міг прожити за зарплату). Допоможіть як громада влаштувати господарство (хоча б дров нарубати, бо дитина до вас попадає без родини, без допомоги. А тоді говоріть, чому молоді вчителі не йдуть до вас
Ліля
Для Мама колишньої сільської вчительки: Шановна мамо! У Вас запроси як при Радянському Союзі: забезпечте власне житло з вигодами! А це нічого, що жителі села за ВЛАСНІ кошти КУПУЮТЬ собі житло, потім ЗА ВЛАСНІ кошти його облаштовують
Ліля
Для того, хто поставив мінус: ви виявляєте неповагу до сільських жителів. Чому Ви думаєте, що Вас повинні забезпечити житлом, за які кошти? Знову ж наголошую, чому сільські жителі повинні за власні кошти КУПУВАТИ житло, а вашу дитину ним ПОВИННІ забезпечити?
Марія
Для Ліля: Розглянемо приклад: до вас приходить у село священник. Йому будують хату, збирають гроші, обробляють його о город. Правильно - він наш духовний наставник. Приходить вчителька - дістає мінімальну зарплату, яку майже всю віддає на аренду житла. Ви прекрасно розумієте, що прожити без родини за зарплату молодого вчителя НЕМОЖЛИВО! У вас є городи, господарка, а у вчительки , яка приїхала в село того всього НЕМАЄ! І якщо вона навіть візьме в когось кілька арів землі - коли її обробляти, якщо вона повинна уроки проводити і готуватися до уроків. Чомусь ви будуєте церкву (часто на село де 200 хат є 2-3 церкви), даєте значні гроші на неї, бо так треба. І в той час ваші діти часто навчаються в аварійній школі. Коли збираєте 5 грн щоб вчителька покрасила підлогу у класі де навчається ваша дитина, то кричите, що вчителі хапуги!
Коментувати
Віктор
В цьому році майже 900 випускників пішли працювати в школи, при цьому флагман Драгоманова дав аж 12 вчителів (http://old.mon.gov.ua/files/normative/2016-11-11/6418/nmo-1334.pdf). Слід використовувати не тільки пряник, а і батіг: повернути норму обов`язкового відпрацювання при навчанні за державним замовленням. Термін звичайно потрібно прокалькувати (держава витратила кошти і вона має їх повернути), при цьому норма має стосуватись всіх бюджетників різних сфер, тоді фахівці будуть фахівцями з реальним практичним досвідом, і державне замовлення буде реальним під реальні потреби і найдеться можливість платити високі стипендії і підйомні випускникам (буде за що платити). При цьому завжди можна отримати освіту за власний кошт і бути незалежним фахівцем, а підприємства можуть в свою чергу теж через договори з вишами готувати безпосередньо собі фахівців. Думаю що тоді враз питання кількості вишів і їх випускників безробітних зніметься з порядку денного.
Vlad
Для Віктор: Сунь свій ніс у календар. Чи все ще не забув "союз нерушимый..." Звернись до КС з проханням відмінити реформу 1861 року.
губошлепу
Для Віктор: А вы своих детей отправьте в глухое село на отработок на 1600 грн./мес, вот тогда и поговорим, трепаться мы все умеем, или сами поедите в село, проявите, так сказать, гражданскую сознательность, поработайте на дядю бесплатно три года.
Віктор
Не хочете відправляти, будь ласка, оплатіть навчання своїй дитині і вона буде вільно найманим фахівцем. Ви ж подивіться державне замовлення цього року два вузи Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова і Кам`янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка (це 1 і 2 місце за кількістю наданих на педагогічні спеціальності місць) сумарно отримали ті ж 900 місць, то питання навіщо з наших податків готується стільки безробітних, яким потім ще по безробіттю допомогу платити. Якраз ці кошти можна направити на покращення забезпечення як студентів так і вчителів - готувати менше, але краще. Тоді це не буде заслання, а при хорошій зарплаті - заробітки.
Коментувати
тю, недоумки.
Есть места, где МОЛЧА повышают детям стипендии на подобных, но НЕ педагогических, специальностях. А эти, с позволения сказать, нет, лучше промолчать, вякают и вякают... Позор.......
Друзілла Галицька
Для тю, недоумки.: як це "повишают на подобних, но НЕ педагогічесних"? Розмір стипендії затверджено єдиний постановою КМУ від 5 березня 2008 р. № 165 для всіх закладів єдиний. Там же визначені відсотки підвищення стипендій для окремих спеціальностей, в тому числі педагогічних, фізикам, математикам та гірникам окремо.
Anna
Для Друзілла Галицька: возможно речь о вухах в других странах или же о частных вузах Украины в которых предусмотрены стипендии для умных студентов
Коментувати
Инна Боева
Можливо, навчатися вони і будуть, а працювати потім в школі - ні.