МОН пропонує підвищити стипендії деяким студентам

Міністерство освіти і науки виступає за підвищення стипендій студентам чотирьох спеціальностей

МОН пропонує підвищити стипендії деяким студентам

Міносвіти виступає за збільшення стипендій студентам педагогічних, технічних, природничих та математичних спеціальностей. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань науки і освіти повідомив перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець, повідомляє Українська правда з посиланням на Українські Новини.

"Збільшити загальний стипендіальний фонд, щоб привести стипендії до рівня прожиткового мінімуму, напевно, не вийде. Тому ми повинні запропонувати розумну формулу виплати стипендій, яка не була б дискримінаційної", - зазначив заступник міністра.

Він також наголосив, що вкрай необхідно суттєво збільшити стипендії студентам педагогічних, технічних, природничих та математичних спеціальностей у зв'язку з дефіцитом абітурієнтів, які вступатимуть на дані спеціальності.

Як відомо, під час виступу у парламенті президент Петро Порошенко заявив, що не допустить скасування стипендій студентам.

«Я не пропущу бюджет на наступний рік, в якому буде скасування стипендій, скасування державного фінансування навчання на магістратурі та інші експерименти», - наголосив президент України.

Раніше, Міністерство фінансів пропонувало змінити підхід до виплати стипендій, посилаючись на досвід інших європейських країн, де стипендії не отримують всі студенти.

Освіта.ua
07.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mikhailo Klub
Логіка мінфіну чітко відповідає пошуку того, що знищить розум Украіни, мудрі діти це діти тих, що мають вже можливість вчити дітей за кордоном, а інші плебеі та бидло. А ті навчені за кордоном крім знання мови ( іноземноі) та апломбу не мають за душею нічого.
Mikhailo Klub
Ми це чуємо вже багато років- покращення для деяких категорій населення, а ми знаємо хто це- депутати, судді і т.д., підвищення пенсій для деяких категорій населення, а відповідь уже готова- ми іх знаємо. Тепер студенти??? Давайте критеріі за навчання та успіхи, а просто прийняв участь конференціі науковій, бо керівник роботи знає тата, який його попросив.... А який буде результат- ( стипендіальний фонд не міняють- це важливо) щось дадуть соціально не захищеним, а це повинна бути державна соціальна стання бюджету- не стипендіального фонду мінсвіти, решту дадуть своім дітям, а хто просто добре вчиться отримає дулю.
Нінель
Якщо студентам даних спеціальностей підвищать стипендію, то нехай їх зобов*яжуть відпрацювати, наприклад, 5 років. А то моя знайома студентка педвузу зовсім не збирається працювати у школі.
Anna
Для Нінель: за 100-200 грн в месяц отрабатывать 5 лет это бред) Можно подумать что все экономисты и юристы работают по специальности
Mikhailo Klub
Це можна розглядати тільки у випадку якщо держава забезпечить роботу, умови праці, проживання і т.д. а коли держава цього не забезпечує, то аналогічно ситуаціі- ви поіхали на заробітки у західну краіну, заробили чи привезли валюту, вклали у сімю- збудували хату (купили матеріали тут, тобто вклали в Украіну), але ні заплатіть ще чиновникам(податки і т.д). Але виникає питання а ці гроші прийшли у яку державу? У гондурас?
Коментувати
Лисёнок
https://www.youtube.com/watch?v=DoxzXRi0Ifo Ну никак Минфин не успокоится, не дают министрам покоя эти деньги.
людина
Моей соседке -студентке педвуза предложили работу по специальности, так она отказалась,ибо работает кассиром и зарабатывает больше, чем бы зарабатывала в школе, поскольку не имеет никаких надбавок. Но ее работодатель предпочитает принимать на работу сотрудников с высшим образованием. Вот такие нюансы надо учитывать, уважаемые чиновники.
KIO
Не, ну эти наши чинуши - это посмешище просто! Так как будто все родились они в Понедельник! ))
ТАРАС
Нема їм що робити. Фонд не збільшать і не доведуть до прожиткового мінімуму. І не потрібно додавати соціальним групам бо тоді вони втратять і соціальну допомогу (конкретно - допомогу по малозабезпеченості отримуватимуть півроку через півроку).
Олег Грица
вчора писав. я не правий? ххххх"так як пропонує мінфін - це "не скасування", а переподіл. закон "Про вищу освіту" прийнятий у 2014 р (75% степ.фонду у вузах і т.д.), а механізм виплати за постановою N 882 КМУ у 2004 р (тут немає тих 75%). на підставі Закону "Про вищу освіту" мають бути зміни у кабмінівську постанову. тому тут треба розділяти мухи і котлети. то що всі кричать не відмінять стипендій, я і так знаю що не відмінять. АЛЕ. стипендії можуть забрати у тих що мають середній бал 4 і віддати соціальним, чи підняти тим у кого все 5 (правда на менші відсотки ніж забрані). варіантів багато. ніхто конкретно не пише, що все залишиться як зараз є. тому закликаю бути уважними!"ххххх
Mikhailo Klub
А результат буде? Я думаю ні. Тобто діти підуть вчитися, отримають більші стипендіі, але після закінчення не знайдуть роботу і всі мріі про необхідність такоі спеціальності перетворяться в пшик та розчарування, а для системи освіту- у збитки.