В уряді виступають проти скасування стипендій

Павло Розенко висловився проти ініціатив щодо скасування студентських стипендій

В уряді виступають проти скасування стипендій

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в ефірі 112 Україна висловився проти ініціатив деяких урядовців щодо скасування студентських стипендій.

"Я категорично проти, щоб будь-якого рівня чиновники виходили на екрани телевізорів, ставали телезірками, і розповідали свої "геніальні" ідеї про реформування тієї чи іншої галузі, не промовивши це на засіданні уряду. У нас в уряді часто дізнаються про таких реформах в тій чи іншій сфері ЗМІ. Я відкриваю вранці інтернет-видання, і читаю, що виявляється Кабмін пропонує скасувати стипендії, пропонує виключно платну магістратуру у ВНЗ. Кабмін не розглядав і навіть не обговорював питання ні скасування стипендій, ні платній магістратури. Тому можна говорити про те, що можна бути незалежними експертами і фонтанувати ідеями де завгодно. Але коли ти чиновник, треба спочатку обговорити, прийняти рішення, подумати про майбутнє всієї країни, а потім виходити в ефір і говорити свої думки", - заявив Розенко.

Розенко заявив, що не вважає можливим економити на освіті.

"Моя позиція наступна. Я знаю досвід багатьох країн світу. Той, хто економить на освіті, економить на своєму майбутньому. Подивіться, що сьогодні робиться в Польщі щодо українських студентів. За останні кілька років кількість студентів у Польщі зросла як мінімум в 3 рази. Вони такі дурні? Вони просто так це роблять і є спонсорами наших людей? Немає. Тому що вони сьогодні думають на 5-10 років вперед. Сьогодні це не просто студент. Це через 5-7 років - висококваліфікована людина, яка поповнить ринок праці тієї чи іншої країни. Вони вводять безплатну освіту для українців, а у нас деякі, не Кабмін, виявляє це великою реформою - скасування стипендій або платну магістратуру. Я противник цих ідей. Я чув позицію прем'єра. Я думаю, ми з цим ліберальним популізмом зможемо розібратися", - зазначив він.

Як відомо, Міністерство фінансів пропонувало змінити підхід до виплати стипендій, посилаючись на досвід інших європейських країн, де стипендії не отримують всі студенти.

Освіта.ua
12.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег Грица
і знову дописи видаляються. думав мАдАрАтор заспокоївся і я не скопіював попередній, тому напишу по памяті: а міністерство фінансів хіба не в кабміні і сам собі режисер? як може бути, що мінфін вимагає скасування а кабмін не в курса? п. Розенко, можливо Ви щось не договорюєте? можливо все таки КМУ підготовив правила виплати стипендій (скажімо від 4,9 середнього балу)? так озвучте.
Kate
Що цікаво - всі, кому не лінь, заявляють про неприпустимість скасування стипендій - але їх в принципі скасовувати не планували (а от який відсоток студентів їх отримуватиме - питання відкрите). Мета цих заяв - приспання пильності студентів ("Не вазнікайтє, ми ж не скасовуємо нічого"), бо окрім якогось пописаного папірця з вельми сумнівним планом реформ немає нічого, що б допомогло ознайомитися з їхніми задумами.
Валентина
Закон ЛІЛІЇ ГРИНЕВИЧ про безкоштовне навчання , проживання в гурторжитку учасників АТО ТА ЇХ ДІТЕЙ не діє бо немає фінансування ( не прийнято КМУ під нього програму), однак на фінансування навчання так званих "цільовиків"гроші є. Тож хай всі роботодавці так званих цільовиків негайно розрахуються з державою за навчання бездарів, з найгіршим ЗНО, які зайняли бюджетні місця обдарованої молоді
Валентина
Стипендії скасовувати непотрібно. Слід негайно стягнути кошти за навчання з так званих "цільовиків", які ПОЗА КОНКУРСОМ (!!) протягом останніх 5 років вступали до ВНЗ, маючи найнижчі бали, зовсім не маючи знань, бо це саме ті абітурієнти- дітки багатіїв( депутатів та начальників-деградантів) , які заплатили гроші великі гроші за ці цільові направлення, щоб їхні баранці без нормально зданого ЗНО замість нормальних дітей вступили в ВНЗ. Всі баранчики навчаються в ВНЗ безкоштовно, одержують стипендію, а після й не думають відробляти 3 роки за купленими за долари цільовими направленнями. Чому ми, платники податків, маємо втрачати свої кошти на навчання баранів. МОН слід негайно стягнути кошти з так званих роботодавців -надавачів за гроші цільових направлень за всі минулі роки, з усіх баранців. Немає грошей за навчання- повиганяти баранців. А за звільнені кошти безкоштовно навчати учасників АТО згідно з ЗАКОНОМ УКРАЇНИ,надати їм бекоштовні гуртожитки і т.д.,Закон прийнято ВР, однак він...
Геннадий
Для Валентина:))))))))))))) Да нет уже целевиков с этого года, успокойтесь. Это инвалиды.
Коментувати
Учитель
А чому це Міністерство освіти вирішило, що в нас всі студенти отримують стипендії, у нас теж не всі: половина контрактники, які самі платять за навчання, а з бюджетників, то мабуть лише 60-70%
людина
Для Учитель: Среди вузов есть и такие, где ректорат выставляет бюджетникам лимит на стипендию 40%.
Коментувати