![]() |
Павло Розенко висловився проти ініціатив щодо скасування студентських стипендій |
В уряді виступають проти скасування стипендій
Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в ефірі 112 Україна висловився проти ініціатив деяких урядовців щодо скасування студентських стипендій.
"Я категорично проти, щоб будь-якого рівня чиновники виходили на екрани телевізорів, ставали телезірками, і розповідали свої "геніальні" ідеї про реформування тієї чи іншої галузі, не промовивши це на засіданні уряду. У нас в уряді часто дізнаються про таких реформах в тій чи іншій сфері ЗМІ. Я відкриваю вранці інтернет-видання, і читаю, що виявляється Кабмін пропонує скасувати стипендії, пропонує виключно платну магістратуру у ВНЗ. Кабмін не розглядав і навіть не обговорював питання ні скасування стипендій, ні платній магістратури. Тому можна говорити про те, що можна бути незалежними експертами і фонтанувати ідеями де завгодно. Але коли ти чиновник, треба спочатку обговорити, прийняти рішення, подумати про майбутнє всієї країни, а потім виходити в ефір і говорити свої думки", - заявив Розенко.
Розенко заявив, що не вважає можливим економити на освіті.
"Моя позиція наступна. Я знаю досвід багатьох країн світу. Той, хто економить на освіті, економить на своєму майбутньому. Подивіться, що сьогодні робиться в Польщі щодо українських студентів. За останні кілька років кількість студентів у Польщі зросла як мінімум в 3 рази. Вони такі дурні? Вони просто так це роблять і є спонсорами наших людей? Немає. Тому що вони сьогодні думають на 5-10 років вперед. Сьогодні це не просто студент. Це через 5-7 років - висококваліфікована людина, яка поповнить ринок праці тієї чи іншої країни. Вони вводять безплатну освіту для українців, а у нас деякі, не Кабмін, виявляє це великою реформою - скасування стипендій або платну магістратуру. Я противник цих ідей. Я чув позицію прем'єра. Я думаю, ми з цим ліберальним популізмом зможемо розібратися", - зазначив він.
Як відомо, Міністерство фінансів пропонувало змінити підхід до виплати стипендій, посилаючись на досвід інших європейських країн, де стипендії не отримують всі студенти.
Освіта.ua
12.09.2016