![]() |
Особливості тесту ЗНО 2022 року з української мови та матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови у 2022 році |
ЗНО з української мови: особливості тесту 2022 року
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови у 2022 році складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності («логічні пари») і завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту з української мови – 40, на їх виконання учасникам буде відведено 150 хвилин.
Результат виконання всіх завдань тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови та під час прийому до закладів вищої освіти, як конкурсний предмет «Українська мова» залежно від спеціальності, що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти.
Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови - 74 бали.
ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох або п'яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.
Тест містить 34 завдання цієї форми (№1-28, №34-39), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.
Тест містить 5 завдань цієї форми (№29-33), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№40). Завдання передбачає надання розгорнутої письмової відповіді учасником зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
- 1. Теза: 0, 1 або 2 бали.
- 2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
- 3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.
- 3б. Приклад, що є випадком із життя або історичною подією: 0, 1 або 2 бали.
- 4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
- 5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.
- 6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
- 6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
Важливо! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Нерозбірливо написану роботу буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.
Матеріали для підготовки:
- Безкоштовний посібник для підготовки до власного висловлення
- Програма ЗНО з української мови і літератури 2022 року
- Характеристика тесту з української мови 2022 року
- Критерії оцінювання власного висловлення з української мови
- Завдання тестів ЗНО з української мови минулих років
- Тести ЗНО онлайн з української мови та літератури
- Подкасти з української літератури
- Тести ЗНО онлайн з інших предметів
- Курси підготовки до ЗНО
- Адаптована версія характеристики для осіб з порушеннями зору
- Адаптована версія критеріїв оцінювання для осіб з порушеннями зору
Освіта.ua
01.11.2021