ЗНО-2021: як розрахувати бал з математики

Тестовий бал ЗНО з математики обчислюється як сума набраних балів за кожне завдання тесту

ЗНО-2021: як розрахувати бал з математики

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з математики здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 67 балів). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Результат виконання завдань №1-26, 30 та 31 буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на рівні стандарту.

Результат виконання завдань всього тесту буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до закладів вищої освіти України.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1-26, №30 та №31, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація на рівні стандарту, дорівнює 50 балам.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 67 балів.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1–16) — завдання складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№17-20) — завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 3) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Структуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№21–24) — завдання складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А.

Структуроване завдання оцінюється в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано;

Неструктуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№25–29) — завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Неструктуроване завдання оцінюється в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю першого виду (№30–32, 34) — завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланках відповідей Б і В навів усі етапи розв'язання й обгрунтував їх, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю першого виду № 30, 34 оцінюються в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів; завдання № 31 оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали; завдання № 32 оцінюється в 0, 1 або 2 бали.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю другого виду (№33) — завдання складається з основи та передбачає доведення твердження. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей В навів усі етапи доведення й обгрунтував їх, зробив посилання на використані математичні факти.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю другого виду № 33 оцінюються в 0, 1, 2 або 3 бали.

Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюються відповідно до затверджених критеріїв оцінювання.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 22 червня 2021 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з математики.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з математики. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з математики не пізніше 22 червня 2021 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2020 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 67 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (рівень стандарту, максимум 50 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Ви можете орієнтовно розрахувати власний бал за шкалою 1-12 балів, увівши свій тестовий бал у поле нижче (максимум 67 балів, профільний рівень):

Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
25.06.2020

Популярні новини
Розпочалась додаткова реєстрація для участі в ЗНО Розпочався період додаткової реєстрації для участі в додатковій сесії незалежного оцінювання
Учасників ЗНО повідомили про адреси тестування УЦОЯО оприлюднив адреси проведення зовнішнього оцінювання для кожного учасника тестування
Визначено порогові бали тестів пробного ЗНО Визначено порогові бали тестів пробного зовнішнього оцінювання, що було проведено у квітні цього року
Оприлюднено дати додаткової сесії ЗНО у 2021 році Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 29 червня до 14 липня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня
Який прохідний бал зно з математики 2021 року?
Аня
Який прохідний бал ЗНО 2021року?
Андрій
Поясніть, будь ласка, чи впливає бал на ЗНО з математики на вступ на філологічні факультети (перекладач)? Наприклад, якщо з усіх предметів хороший бал, а математику провалив, чи можуть мене взяти на бюджет на цю спеціальність? (випускаюсь в 2022)
Влад
Для Андрій: правил вступу на 22 рік ще немає. Вони будуть через рік, якщо математику не добавлять в зно для вступу, то вона не потрібна. Бо з нашою владою все що хочеш чекати можна)
Якось так
Для Андрій: те, що Ви завчасно почали перейматися питаннями вступу похвально. Тим менша вірогідність того, що Ви після розподілу бюджетних місць почнете обурюватися через те, що у виша НІБИТО було 20 бюджетних місць, а зарахували лише п’ять осіб. Водночас, Вам правильно сказали, - перелік необхідних ЗНО на ту чи іншу спеціальність формується МОН осінню року, що передує вступу. І зверніть увагу на те, що ЗНО і ДПА (навіть у формі ЗНО) це різні штуки. Бо, якщо я не помиляюся, з наступного року має (бо з таким навчанням не факт) бути обов’язкове саме ДПА з математики. А ДПА для вступу не потрібно.
Коментувати
Діана
хтось може пояснити, що за пороги? коли я здавала ЗНО, був лише прохідний бал. а зараз, що? потрібно і поріг скласти і прохідний набрати?
Олеся
Для Діана: Ви взагалі цікавились цим питанням? Дивно відповідати на таке. Пороговий бал - це "кордон". Цьогоріч учні, які набрали 9 білів з 62 його перетнули. Ті, що набрали 8 або менше - не розглядаються, до вступу не допускаються. Завтра в свому особистому кабінеті отримаєте свої бали.
Діана
дякую за відповідь.
Олеся
Діана, вибачте, я відповіла різко:( Мені соромно. Успіхів при поступленні!
Коментувати
НамВсімJopa
Нє, ну ви б***ь іздіваєтесь. Вашу мать і так письмова частина з математики була сложна так і тепер по новій таблиці не 150 а 130 у мене. Спасіба помогли прям ваще. Если поміняєта таблицю то остається токо пригнуть шчучкою с окна
Олесь
Для НамВсімJopa: у вас і з українською, я бачу, так собі.
Коментувати
Дроздобород
Ребята, а если я цифры 4 и 7 написал прописью, а не печатными, мне компьютер засчитает правильный ответ?
Сооовей
Для Дроздобород: думаю, да
Коментувати
Укр
Не було пробного! Було справді важко і писали із хвилюванням через не звичні умови! Ми не знали як це все мало відбуватись
Наталія
Для Укр: але ж усі без виключення були в таких умовах. Ви вже не діти - майже студенти. Вітаю у дорослому житті:)
Коментувати
Татьяна
Почему поменяли таблица, раньше выложили тест + сразу можно сделать расчет балла. Зачем удалили!!!! Ведь все увидели что пороговый балл"9"
ZNO
Не міняйте таблицю! Будь ласка! Нам дійсно було важко писати. Я вже ввійшла в такі крайності, що пишу це тут, просто незнаю що мені робити вже, я вже плачу другий день, стільки готувалась, а за таблицею пробного виходить зовсім нічого! Через незвичні умови дуже перехвилювалася задачу написала правильно, а просто не правильно порахувала від переживань! А ще збільшили завдання а час ні! Будь ласка не знущайтесь з нас, не перекреслюйте наше майбутнє!
Math
Для ZNO:Не хвилюйтесь , шкала балів за пробне 2020 є не об‘єктивною і я сподіваюсь вона зміниться
Diana
Это не стоит ваших нервов, поверьте. Помните, как у Стуса ? «...де не стоятиму - вистою...». Я, что рассчитывала на 195+, ничтожно потерпела фиаско: куча ошибок из-за невнимательности, пару ошибок в арифметике и ,соответсвенно, много баллов ушло в сад... Ещё эта таблица...Но это не главное. Да, я понимаю, как обидно. И мне обидно так же. Я, что знала как решать задачу, но допустила элементарную ошибку в просчетах, пролетела так же, как и человек, что не знал, как её решать вообще... Но поразмыслив, я пришла к выводу: это всего лишь баллы...Да, я готовилась, но готовилась я не ради этих самых «баллов». Математика мне дала нечто очень ценное - способность мыслить. Это в жизни пригодиться, поверьте, сейчас вам плохо, но позже, тот результат, что прийдет вам вот-вот, он выветрится с вашей головы, и вы даже не будете помнить, на что написали. А знания...они останутся с вами на всю жизнь. Если, конечно, они качественные. Не плачте, прошу...
Коментувати
Max
Будь ласка не міняйте таблицю. По-перше, дуже велика різниця в балах. 38 балів - це 166 за 2019 рік. Але за пробне зно цього року, це всього навсього 151. Поріг склав не склав відрізняється тільки трошки (пару балів), але це виходить у шаленій різниці між порогом 150 балів (який є важливішим). По-друге, рік у рік, вузи вимагають більший прохідний бал на певні факультети. Поріг 150 є дуже важливим.
Кэт
Я дуже сподіваюсь, що таблиця переведення буде така ж сама, як і в 2019 році. Я набрала 35 балів, у 2019 році це 163 бали, а у 2020 - 144!!! Ви знущаєтесь??
Nazar
Для Кэт: ніби хочуть послабити прохідний бал, тому таблиця буде на пару балів вища
Коментувати
Max
Ми Вас благаємо, на міняйте таблицю в цьому році. Просто вже на колінах благаю я Вас особисто. В нас пропали заняття, було важко самому вчити, без закінчення шкільної програми. Але ми впорались. Тільки прохання залишається одне: залишіть таблицю за 2019 рік.
Б
Зовсім не схоже на пробне ЗНО з математики, я зрівняв завдяння з пробного і справжнього, максимум знайшов 5-7 завдань і то вони простіші в 3 рази
Дроздобород
Для Б: задания основного ЗНО и пробного всегда были разные по темам.
Коментувати
янелох
Та дайте вже нарешті правильні відповіді (ніби їх до цього часу не було!) та таблицю переведення балів в за шкалою 100-200, час затягування все більше вказую на те, що ведуться певні маніпулятивні дії, для незрозумілої варіації актуальної інтерпретації результатів дітей, здогадуємося самі для чого саме!
тилох
Для янелох: не існує в природі ніяких таблиць - для кожного року результати оцінюються по-різному.
Коментувати
Украиночка
Народ, в 2019 году было 32 задания, а в этом 35. И пороговый балл еще неизвестен. Так что вы сейчас всё равно неправильно просчитаете свой балл. Нужно ждать 17 июля. На ваших информационных страничках будут окончательные результаты.
Анна
Для Украиночка: неважно, сколько было заданий, важно какое максимальное количество баллов можно получить. 62 балла было и в прошлом и в этом году.
Авраменко
сгл
Коментувати
я
давайте просто помолимося щоб таблиця переводу не була як на пробному
Ярослав
Пробне зно 32 правильні відповіді - 138 балів. Це взагалі законо.!
Katyesss
Зробіть прохідний в мед нижче по математиці ніж 150 цьогоріч,адже дуже складні умови були!
Надія
Для Katyesss: цілком підтримую, сидіти 3 год в задушному кабінеті в масках і щей думати, а якщо дитина має алергію на цвітіннч деяких рослин то взагалі ад.. 150 балів на сьогоднішній день.. реально багато
Vicka
Як раз ті, хто вступають до медичного, повинні звикати до постійного перебування в масках) P.S.: А якщо ви підете до лікаря і він не правильно встановить вам діагноз, то ви приймете його виправдання щодо того, що йому важко працювати в масці?
Мама
Для Vicka: скажіть а ви б до якого стоматолога прицшли.. до того який зно з математики написав на 200 і його результаь висів в рамочці і бу 0 в анатомії чи до того що просто професіонал своєї справи..
Коментувати
Anon
Проходной бал, пороговые балы на бюджет/контракт http://education.od.ua/prohodnoy-ball-zno.html
klimchuk.u
у нас набраных балов 40, система посчитала 155 результат ЗНО. Как такое возможно?