ЗНО-2022: як розрахувати бал з математики

Тестовий бал ЗНО з математики обчислюється як сума набраних балів за кожне завдання тесту

ЗНО-2022: як розрахувати бал з математики

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію щодо розрахунку бала дивіться у публікації Як розрахувати бали за національний мультипредметний тест (НМТ).

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з математики здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 62 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

Результат виконання завдань №1–26 буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2022 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на рівні стандарту.

Результат виконання завдань усього тесту буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2022 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти та вивчали математику на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до закладів вищої освіти України.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1–26, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація на рівні стандарту, дорівнює 40 балам.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, - 62 бали.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1–16) — завдання складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№1720) — завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 3) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Структуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№2124) – завдання складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А.

Структуроване завдання оцінюється в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Неструктуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№25–29) – завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Неструктуроване завдання оцінюється в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№30–32) — завдання має основу та передбачає розв'язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б навів усі етапи розв'язання й обгрунтував їх, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю № 30, 32 оцінюються в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів; завдання № 31 оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали.

Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюються відповідно до затверджених критеріїв оцінювання.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 27 червня 2022 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з математики.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з математики. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитися за цим посиланням.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1–12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з математики не пізніше 27 червня 2022 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2021 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 62 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 112 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (рівень стандарту, максимум 40 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Ви можете орієнтовно розрахувати власний бал за шкалою 112 балів, увівши свій тестовий бал у поле нижче (максимум 62 бали, профільний рівень):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
28.05.2021

Популярні новини
НМТ у 2024 році матиме формат «3+1» Вступні іспити до закладів вищої освіти у 2024 році відбудуться у вигляді НМТ з 4 предметів
Онлайн-тести НМТ 2023 року з усіх предметів Виконання тестових завдань допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
Пройдіть онлайн тест з української мови НМТ-2023 Виконання таких тестів допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
До переліку НМТ мають включити 4 предмети До переліку НМТ включать українську мову, математику, історію та предмет на вибір
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Marina
Добрий вечір. Хочу уточнити один момент. Якщо я вивчала математику на рівні стандарту, але вибрала завдання профільного рівня для здачі ЗНО, то моя оцінка ДПА буде виставлятися виключно на основі правильності виконання завдань, що входять до завдань ДПА ( завдання рівня стандарту ) і не буде знижена через загальний бал ЗНО?
Robeet
Скажіть будь ласка якщо в мене 5 балів з зно і я нездав я зможу поступити на платне І ще я не розумію на інформаційні сторінці учасника зно я дивлюся свої результати І проходжу тест воджу ті відповіді які я писав і в мене виходить 114 . 13 правильних відповідей а в бланку 5 (напевно не зарахували чи як хтось відпишіть) І чи я можу подати на це апеляцію?
Влад
Для Robeet: який предмет ти не здав? Які предмети потрібні для вступу, на яку спеціальність? Ти ще не всі результати отримав, може там теж все буде не здав. Як можна відповісти на питання, коли немає конкретики?
Robeet
Ну я йду в коледж там математика не рішає йду на платне Не здав математику
Катя
Тоже не здала математику , не встигла її зробити ,1 завдання не хватило до прохідного , Укр. Мова-150 Історія -160 І шо робити?
Коментувати
Абитуриент
ПОНИЗЬТЕ МЕДИКАМ БАЛЛ ПО МАТЕМАТИКЕ ДО 140.ПОНИЗЬТЕ МЕДИКАМ БАЛЛ ПО МАТЕМАТИКЕ ДО 140.ПОНИЗЬТЕ МЕДИКАМ БАЛЛ ПО МАТЕМАТИКЕ ДО 140.
Максим
Для Абитуриент: Співчуваю, правда.
Марія
Успішно провалили рік математики, оголошений на 2020-2021р.р. Мало оголосити, треба було неймовірно постаратися, щоб він ним став, в таких умовах навчання. А так він став грандіозним провалом. В минулому році карантин був два останніх місяці, а цього року на пальцях порахувати можна скільки вчилися. Рік математики без математики.
Di.a
Якщо в тебе рейтинговий бал буде 175+, то ти зможеш прийняти участь і з меншим балом ніж 150. Чекай біологію (фізику/хімію) і мову.
Коментувати
котя
почему не считает исходя из условий 2021года?зачем такой инструмент давать,он считает исходя из условий прошлого года
Рина
Для котя: Потому что, таблица перевода тестовых баллов будет опубликована до 22 июня, без неё посчитать результаты 2021 нельзя, ферштейн?
Коментувати
Андрій
Доброго дня.якщо я не склав зно з математики, мені видадуть атестат про повну загальну середню освіту?
Ольга
Для Андрій: так
Коментувати
JeKaMo
а правильно на зно освіта считаються бали?? чи ні? В мене 9 правильних показало шо 12?
Віка
А коли розпочнуть тестувати вчителів на предмет їхньої компетентності та уміння подавати матеріал рі час уроку, а не нерподатулваного репетиттрмтва? А ще краще давайте протестуємо на предмет знання математики усіх представників Міністерства освіти, цікаво орієнтуватись і у їхній емуляції та інтелекті
Ольга
Кто знает,примерный подсчет балов в поле выше,как с прошлыми годами совпадал,был выше,ниже??
Єва
Всім привіт. Якщо я у бланку відповідей А написала цифру один з нижнім підкресленням, то чи буде це вважатися помилкую? І якщо так, то чи можна буде подати на апеляцію?
Артем
Для Єва: Апеляцію можна подати лише на оцінювання бланків Б і В. Бланк А перевіряє комп’ютер. Якщо не зарахує, то це ваші проблеми
Коментувати
Наталья
Краще б при визначенні "склав, не склав" згадали ті, хто це визначає, що цьогорічні випускники, що складали ЗНО два роки "працювали" з дистанційкою й вперше математику складали по-новому. Тим паче, багато дітей сільської місцевості - чи вдало пройшло навчання з математики в них під час дистанційного навчання. Снизили б поріг! Діти вам були б вдячні! А через півроку сесія показала б кому що!
Катя
Для Наталья: а толку от снижения порога, если в голове пусто настолько, что невозможно пройти и без того низкий порог.. Надо было на дистанционке не куражиться, а учиться.
Таня Назаренко
Для Наталья: я с вами согласна. Порог надо снижать или оставить на уровне прошлого года 9 балов. Чтоб с детей требовать надо элементарно чтоб в школу нормально ходили. А дети в селе. О них кто подумает там интернета нет не говоря уже о репетиторах. И так институты пустые особенно политехнические.Лети которые сдали лучше пусть занимают бюджетные места а остальным дайте возможность поступать хоть на контракты.
don44_2020
Для Катя: низький поріг? я рік сиділа над математикою, РІК, і не для того, щоб мені потім дали завдання на логіку! І такі "чудо-експерти" вирішували, що саме таким повинно бути ЗНО з математики та поріг. Ок!?
Коментувати
Коко
Скажіть, будь ласка, 11 балів з математики, це склав чи не склав????На контракт з таким балом можна поступити
Влад
Для Коко: ще немає порогового балу
Коментувати
Данііл
Приблизний розрахунок для 2020 року, але в 2020 максимально було 62 бали, а 2021 67. В кінці написано (максимально 67), але ж таблиця працює для 2020 року, нічого не розумію, поясніть будь-ласка)
Влад
Для Данііл: ще немає таблиці 2021, тому по 2020 дивитися приблизно
Коментувати
Анастасія
Христом богом прошу, не меняйте пороговый балл! У меня 6 правильных ответов, на тестах показывает ровно 100. Молю, оставьте! У меня никогда не получалось понмать математику. К репетитору ходила, а толку?! Я хочу поступить на психологию, между прочим гуманитарный факультет, а вы решили математику обязательной сделать. Уула это, товарищи? Все слезы выплакала из-за математики, молилась, чтобы пройти этот пороговый балл. Со всеми гуманитарными предметами у меня полный, чистейший порядок, но вот сию прекрасную картину маслом портит математика. По комментариям из социальных сетей можно понять, что некоторые и плохо написали математику, не портить же этим людям жизнь. Ну, в конце концов, не у всех работает логика, которая требуется для решения математических задач, уравнений или примеров. На бюджет куда там, дай бог конракт. Так помогите же, не повышайте баллы. Моя шестёрка по старой системе это чистая сотка. Единица и два нуля. Если у вас осталось хоть что-то человеческое, вы поможете нам..
михайло
Для Анастасія: удачі тобі )
Аня
Для Анастасія: звідки ти взяла, що 6 це 100 балів?
v
Для Анастасія: Серьёзно? 6 баллов? Во-первых это явно не проходной балл, а во-вторых, не сдать математику явно сложнее чем сходить в туалет, а если вы хотя бы что-то учили, то шанс не сдать математику стремился бы к нулю. Поэтому подумайте, как вы наплевательськи отнеслись к математике, что не смогли пройти хотя бы 13 тестов. Также напоминаю, что там три страницы формул.
Коментувати
Рина
Чи може бути тестовий бал із математики не цілим, 41,5, наприклад? І як в такому разі будуть визначати рейтинговий бал?
989
Для Рина: ні не може.як, по Вашому, можна отримати 0.5 балів?
Коментувати
Єва
Всім привіт. Якщо я у бланку відповідей А написала цифру один з нижнім підкресленням, то чи буде це вважатися помилкую? І якщо так, то чи можна буде подати на апеляцію?
Andrew Brown
Для Єва: Сканер не прочитає цієї відповіді. Апеляція буде відхилена, адже у бланку є зразки заповнення, там написано, як має виглядати цифра 1.
Єва
Для Andrew Brown: З цими треба лише змиритися?
Коментувати
Анастасія
Христом богом прошу, не меняйте пороговый балл! У меня 6 неправильных ответов, на тестах показывает ровно 100. Молю, оставьте! У меня никогда не получалось понмать математику. К репетитору ходила, а толку?! Я хочу поступить на психологию, между прочим гуманитарный факультет, а вы решили математику обязательной сделать. Уула это, товарищи? Все слезы выплакала из-за математики, молилась, чтобы пройти этот пороговый балл. Со всеми гуманитарными предметами у меня полный, чистейший порядок, но вот сию прекрасную картину маслом портит математика. По комментариям из социальных сетей можно понять, что некоторые и плохо написали математику, не портить же этим людям жизнь. Ну, в конце концов, не у всех работает логика, которая требуется для решения математических задач, уравнений или примеров. На бюджет куда там, дай бог конракт. Так помогите же, не повышайте баллы. Моя шестёрка по старой системе это чистая сотка. Единица и два нуля. Если у вас осталось хоть что-то человеческое, вы поможете нам
Катя
Для Анастасія: стоп, 6 неправильных ил правильных? Как там может только 100 быть. Ну и в любом случае, правила для всех равны, а математика по сравнению с аналогичными экзаменами соседних стран вообще детский лепет
Дмитро
Для Анастасія: Якщо лише 6 неправильних, то ви склали точно математику добре.
v
Для Катя: Согласен)) Но всё же должен сказать, что набрать 200 баллов было очень сложно. Чисто механические ошибки или недосмотр могут повлиять на баллы((
Коментувати
Анастасія Горупашенко
А який пороговий бал?? ))
Влад
Для Анастасія Горупашенко: він буде відомий майже через 3 тижні
Коментувати
Andriy Yezhov
Якось дивно. На цій сторінці движок вважає кількість балів 33 - 157 (нібито по 2020 року), а по таблиці 2020 року 33 - 160. Ось лінк на таблицю 2020 року: http://osvita.ua/doc/files/news/750/75065/Matematyka-SHkala-100-200_ZNO_2020.pdf
quwerti
Для Andriy Yezhov: в 20 году максимальное количество балов было 63, а в этом 67
Коментувати
Іван
Скажіть будь ласка Якщо у мене 11 балів за згно з математики я зможу поступити на платне?
Влад
Для Іван: дочекайтеся офіційного результату, і Ви ще не здали інші ЗНО. Як щось можна прогнозувати? Потрібно буде потім вирахувати конкурсний бал і вже тоді буде щось приблизно зрозуміло. Дивлячись яка спеціальність, скільки місць, з якими балами подаватимуть інші діти. На Ваше питання зараз не відповість ніхто
Медведчук Настя
Для Іван: 103
Иванна
да сможешь
Коментувати
Данііл
Скажіть будь-ласка 34 бали тестові з математики, скільки це приблизно по шкалі 100-200? Дякую за розуміння
Влад
Для Данііл: вище в тексті є приблизний розрахунок. Вставте свої бали і побачите.
Медведчук Настя
Для Данііл: 157
Andriy Yezhov
Для Данііл: а ось тут - 162 бали: http://osvita.ua/doc/files/news/750/75065/Matematyka-SHkala-100-200_ZNO_2020.pdf
Коментувати