Що таке пороговий бал «склав / не склав»

Пороговий бал «склав / не склав» встановлюють щороку для кожного тесту зовнішнього незалежного оцінювання

Що таке пороговий бал «склав / не склав»

«Пороговий бал» – це мінімальна кількість (сума) тестових балів зовнішнього незалежного оцінювання з певного предмета, отримання яких дає абітурієнтові право для участі в конкурсному відборі до закладів вищої освіти. 

Пороговий бал «склав / не склав» встановлюють щорічно для кожного тесту зовнішнього незалежного оцінювання. Його визначають саме для тестових балів, а не для рейтингових.

Експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) встановлює пороговий бал після перевірки правильності виконання завдань усіма учасниками тестування з кожного окремого предмета. До складу експертної комісії входять працівники Міносвіти, науковці, освітяни, представники громадських організацій. 

Якщо учасник ЗНО отримав тестовий бал, що дорівнює пороговому балу «склав / не склав» або перевищує його, це означає, що учасник подолав поріг. Такий учасник зможе отримати оцінку в шкалі 100–200 балів і матиме можливість вступати до закладів вищої освіти.

Якщо учасник ЗНО отримав тестовий бал менший за встановлений пороговий бал, він отримує результат зовнішнього оцінювання «не склав» і не має права подавати результат цього тесту до приймальної комісії закладу вищої освіти.

Переведення тестових балів у рейтингову шкалу 100–200 балів відбувається після визначення порогового бала. Тобто, результати абітурієнтів, які подолали «поріг», будуть переведені у рейтингові оцінки за шкалою від 100 до 200 балів. При цьому «пороговому тестовому балу» у рейтинговій таблиці відповідатиме значення 100 балів.

Інформацію про значення порогових балів «склав / не склав» минулих років дивіться в розділі «Результати ЗНО».

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

Освіта.ua
17.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Здрастуйте, с истории Украины тесты написаны на 23 бала. Я могу подавать документы на получение высшего образования на базе младшего специалиста?
Галина
Для Елена: у Вас є бал за 200-бальною шкалою? Ні, то не можете
Коментувати
мама
такой бред сделали с этими ЗНО, порог. Зачем мучать детей и т.д? Это издевательство.(
Михайло
Доброго дня. Правильних відповідей з математики 9 . 31 та 32 завдання на половину зроблені . На скільки балів розраховувати?
Слава
Доброго дня. Учениця здала пробне зно. Набрала 41 із 74 з хімії, бал 142 .якшо я вводилала за минулий рік то 41 було 157.як це зрозуміти?
Володимир
Доброго дня! З історії отримав 22 бали, тестових балів 42,я не зможу подавати документи на вступ до вишів?
helen
Добрый день! Подскажите пож. Если тестовый бал по анг языку Ваш тестовий бал: 42 з 72 можливих. Ваш рейтинговий бал: 138 з 200 можливих. Ваш бал ДПА: 7 з 12 можливих. Я сдала ? Что значит бал ДПА?( куда он сумируется ?) Каждый год этот пороговый бал разный или он не должен быть ниже 100 балов для сдачи на проходной бал ? За ранее благодарю за помощь
Влад
Для helen: дивіться на сам бал ЗНО, він повинен бути 100 і більше. Бал ДПА, якщо ви здавали, то сумується в бал атестату
Коментувати
Марина Рыжко
Здравствуйте, сын сдал матем.на 147 баллов.Нужны предметы матем.укр.мова.физика или географ.Получается нас уже не возьмут?Даже на контракт?
Влад
Для Марина Рыжко: на яку спеціальність вас не візьмуть? І які бали по іншим предметам? Не повна інформація. Що можна сказати?
Коментувати
Альбина
Помогите пожалуйста, пороговый балл в английском 19 тестовых баллов, у меня результат 114 баллов, 26 баллов, я сдала?
Владислав
Для Альбина: Да, сдали (26 > 19). Те, кто не сдали, не получают балл по 200-балльной шкале вообще
Коментувати