Сертифікація вчителів може перейти у базову школу

У Держслужбі сподіваються, що сертифікація пошириться на базову та старшу школу

Сертифікація вчителів може перейти у базову школу

У Державній службі якості освіти сподіваються, що сертифікація вчителів як важливий елемент реформи Нової української школи перейде в базову, а згодом – і в профільну школу.

Про це в інтерв'ю газеті «Освіта України» сказав голова Державної служби якості освіти України Руслана Гурак, коментуючи питання завершення трирічного пілотного проєкту із сертифікації компетентностей вчителів.

За його словами, сертифікація розкриває таланти, створює нові можливості для вчителів, які постійно працюють над вдосконаленням, саморозвитком, покращують, модернізують освітні методики і свої професійні якості.

Він також висловив сподівання, що процес сертифікації може бути поширений і на інші категорії освітян.

«Ми вважаємо, що нові можливості в оцінюванні власних професійних компетентностей мають отримати також і інші категорії педагогічних працівників: директори, вихователі ЗДО, педагогічні працівники інших закладів освіти», – зазначив голова Держслужби.

Водночас він наголосив на усвідомленні того, що такі інструменти забезпечення якості як сертифікація зможуть запрацювати на повну силу тільки тоді, коли в країні виникнуть потужні експертні педагогічні спільноти, які візьмуть на себе відповідальність, принаймні частково, за здійснення зовнішнього оцінювання професійних компетентностей.

«Саме над створенням умов для виникнення таких спільнот і їх підтримкою зараз працює Державна служба якості освіти», – сказав Руслан Гурак.

Освіта.ua
08.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий
Зарплатой сто тысяч грн.*.
Юрий
Значит, всяких гогиашвили с зарплатой 10 грн. никто не то что не сертифицирует,а вообще принимают на работу без опыта и с сомнительными фактами биографии. А учителей за минималку- сертифицируют, атестуют и просто " выносят мозг" Доколе?
Di
Знову чекаємо на перемогу і, наприклад, "сертифікацію учнів" чи "сертифікацію парт із крейдою". А загалом, під яким соусом не крути, так зване "дистанційне" навчання - для гоїв на інвалідів.
Правила
Для Di: Так уже - секретне слово "ковід"
Коментувати
Простий
’..постійно займається вдосконаленням та саморозвитком..."? Пані Руслано, а скажіть, будь ласка, чим робота вчителя відрізняється від Вашої? Стіни, які годують, не сильно-то й відрізняються. Якраз щоб самовдосконалюватись, треба мати більше часу для себе, а жити в школах. Вам платять гроші - ви й займайтесь методиками. А вчителя будуть давати фідбек.
Павел
Фиксированная Программа, ненормированный рабочий день и жесткий поурочный план? Да после неоплачиваемых часов ни у единого вменяемого специалиста нет никакого желания лучше учить нежелающих.
АиФ
Для Павел: Сложно учить тех, кто не хочет, не понимает и нарочно срывает процесс, забывая о первопричине. Когда припечёт, они забегают по курсах и репетиторах, но массово пролетят, потому что не умеют ни сравнивать, ни оценивать, ни планировать, ни рисковать. Ничего.
Андрій
Реформу освіти треба починати з відповідальності батьків за поведінку своїх чад в школі, за навчання вдома. А в нас, як завжди, почали з хвоста, тому і такий результат. Завжди винен вчитель, а батьки і діти завжди праві. Тому розумні вчителі, які мають бажання навчити, або взагалі покидають школу, або йдуть в репетитори.
этого НЕ будет по причине
Для Андрій: того, что родители несут бабло в школу. Какой тупоголовый директор откроет рот на ещё более тупоголового родителя, который принёс этому директору бабло через родительский комитет. Вы в своём уме?То, что этот директор и эти родители отгребут по полной никого не интересует. Сегодня. Завтра они будут за голову хвататься, даже не вспомнив о первопричине. С другой стороны, уже и технари рассказывают:"Чем меньше Вы будете знать, тем большея заработаю денег". Нормально.
Коментувати