Деяких освітян переведуть на строкові контракти

Безстрокові договори з усіма керівниками шкіл та вчителями-пенсіонерами будуть припинені

Деяких освітян переведуть на строкові контракти

Український парламент ухвалив новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». Документ містить низку новацій, однією з яких є необхідність припинення безстрокових трудових договорів з усіма керівниками закладів загальної середньої освіти та педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком та укладення з ними строкових контрактів.

Зокрема, закон містить норму, згідно з якою засновники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти до 1 липня 2020 року мають припинити дію безстрокових трудових договорів з керівниками закладів освіти та одночасно укласти з ними трудові договори строком на шість років без проведення конкурсу.

З керівниками, які отримують пенсію за віком, трудові договори мають бути укладені строком на один рік.

Після завершення строку трудового договору керівники шкіл зможуть обиратись на посаду керівника того самого закладу освіти ще на один строк.

Окрім цього, до 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти будуть зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

Після закінчення строку трудового договору з учителями-пенсіонерами можуть укладатись нові трудові договори на строк від одного до трьох років.

У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору, керівники шкіл та учителі-пенсіонери мають бути звільнені.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Наталія Цікаво, а де та черга з молодих учителів, які прагнуть прийти працювати в сільську школу на місця нинішніх пенсіонерів? Їх немає!!! Так навіщо пстійно ображати та принижувати людей, які все своє життя віддали школі, дітям? Вклоніться та подякуйте їм за цей подвиг і дайте можливість гідно жити. Вони й так принижені мізерними пенсіями, то не принижуйте їх ще й ганебним вимітанням зі школи. Бо це не личить цивілізованому суспільству.
anna
Це правда,що наша міністерка не має пед освіти? Значить вона не може нами керувати. Чи може?
Любов
про що ви говорите навіть на курси нуш пенсіонерів не пустили !Ми не роботу просили ; не зарплату підвищити; ПРОСТО Я ЛЮБЛЮ СВОЮ РОБОТУ ЧОМУ НЕ ДАТИ МОЖЛИВІСТЬ ПІДВИЩИТИ МАЙСТЕРНІСТЬ ; ЛИШЕ ТОМУ ЩО Я ПЕНСІОНЕР;як наше міністерство може говорити про нуш ;компетентність вчитися все життя!Шановні міністри ви лицеміри; у вас подвійна мораль!Де повага до вчителя?
Роман
І чужого научайтесь,й свого не цурайтесь.Чужого варто вчитися,якщо від того є користь.А від чужої "реформи освіти"лише одне горе:армія безробітніх,неосвічені діти,голову яким забивають дурницями,скривджені освітяни,самовпевнені краяни.Реформу школи слід починати із зменшення обсягу предметних тем,адже більшість того,що вивчають діти в школі,технікумах,вищих учбових закладах ніколи не пригодиться їм у житті.А міністерство освіти навіть не подумало,що слід позбуватись заучування зайвого непотребу,а не людей,які частину свого життя віддали освіті.А варто було зосередитись і подумати,кажуть думати корисно.
Михайло
Якщо президент підпише закон, то лишається освітянам подавати до конституційного суду про дискримінацію вчителів пенсіонерів. Якому розумнику прийшла в голову така думка? Решта працюючих пенсіонерів живуть не в Україні?
Люба
неправильно коли людина в 70 працює і отримує і зарплату і пенсію, а молода людина маючи сімю не може знайти роботу бо багато пенсіонерів Працюючих
бабуся
Для Люба: Мусить працювати, бо за 50 років роботи отримує пенсію в 2000 гривень. А на неї навіть ліків не купиш, не хватить, говорячи про дрова і вугілля То що ж. пенсіонерам йти на кладовище живцем, чи вкорочувати собі віку?
Випусник
Для бабуся: нет забирать кусок хлеба у молодых, их семей и детей, пусть побираются, школьникам в разы интереснее работать с молодыми, а не стариками.
Софія
Є різні пенсіонери, наприклад знаю таких вчителів-пенсінерів, які по методикам викладання ідуть в ногу з часом, а молоді, які мають по 6-8 років стажу є пасивними в роботі,а це і низький рівень знань у їх вихованців і ні в яких конукрсах не беруть участь ні вони, ні їх учні, але керувати хочуть.
Коментувати
Орест
А хіба вже підписали закон? Може рука не підніметься в Президента, наплювати на людей?
Люба
Для Орест: Для Юрій:неправильно коли людина в 70 працює і отримує і зарплату і пенсію, а молода людина маючи сімю не може знайти роботу бо багато пенсіонерів Працюючих
Коментувати
unforgiven 2
А деяких міністрів будуть переводити на контракт? І бажано, щоб їм зарплату призначали "вдячні" учителі.
Валентина
Трудові відносини регулюються поки що чинним Кодексом законів про працю України, і жоден керівник освітнього закладу (навіть посилаючиюсь на новоприйнятий Закон) не зможе у законний спосіб в односторонньому порядку суттєво змінювати умови трудового договору, тобто "припинити" дію безстрокового трудового договору без згоди на те самого працівника. Крім того чинним Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" гарантується ветеранам праці та громадянам похилого віку рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політчній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя. Тобто вчителі-пенсионери мають такі ж права як і інші педагогічні працівники. А з яких причин керівник закладу може не укласти договір з пенсіонером? Чи має він на це право?
Ганна
Цікава думка юристів про переведення окремих категорій працівників на контракт. Якщо це стосується тільки освіти, то спостерігається явна дискримінація за віком та професією. Виходить, що в інших галузях можна працювати не укладаючи додаткових угод? Чи пенсіонерів будуть тепер кругом брати за контрактом?
Павло
Шановні колеги - педагоги! Ми сплачуємо щомісяця профспілкові внески, ніби діє профспілка...Але де її реакція на Трудовий кодекс, на окремі пункти Закону ,,Про загальну середню освіту’’? Де акції протесту? Профспілка має стати організатором таких акцій, а вчителі відсотків 90% підтримали б їх. Справа за вами, профспілки!!!
Людмила
Для Павло: Пане Павле , я відповім Вам. Написані звернення до всіх гілок влади проти " трудового рабства". 16 січня у Києві відбулось Профспілкове віче всіх профспілок Украни. Був запрошений Президент і всі причетні до Закону " Про працю". Нас просто проігнорували. Не буду писати про Резолюцію, яку прийняли. Але вимоги серйозні, повірте.У разі невідкликання цього ганебного Закону провести 30 січня Всеукраїнську акцію протесту, ініціювати притягнення до відповідальності Міністра економіки Милованова,, про збір підписів за відставку Кабінету Міністрів у повному складі. Наші права ми повині захищати разом!
Василь
Шановний Павло! Вступіть до профспілки і тоді все знатимете! Бо вона всіх інформує про свої дії і запрошує до участі в акціях та все це обговорюється у трудових колективах!
Коментувати
Юрій
Що ви робити супостати ?Не згоразду пенсіонери працюють в школі.Розгромивши, знищивши медицину.тепер хочете освіту?Вигнавши вчителів- пенсіонерів, ви поповнете країни ЄС кріпаками з вищою педагогічною освітою,або залишите на голодне вмирання пенсіонерів- вчителів.Дайте їм пенсію з розрахунку зарплати міністра освіти 110 тис.грн, тоді всі без винятку пенсіонери підуть на заслужений відпочинок,а ви будете завозити вчителів- варягів звідусіль. Правда вам не грозить, ваші діти вчаться в престижних зарубіжних закладах.З неповагою до вас Юрій.
Саньок
Дуже прикро, що мова йде про хто кому і як насолив: молоді чи старі. А чого всі мовчать, що вкотре нам усім цинічно збрехали про 30% надбавку. У нас престижність - 5%. А що у всіх інших - по 30%? Молодих простіше тримати в рамках. А для влади є не лише божий суд, а і міжнародні. Геноцид проти свого народу ще нікого не доводив до добра. Дайте пенсіонерам гідну пенсію - і вони з великою радістю підуть на відпочинок. Не личить молодим учителям збиткуватися над старістю. Вона і увас не за горами.
Отямтесь
Колєги!! Дискусія між молодими і пенсіонерами дурна. Одні і інші не праві. Ніхто тут не винуватий. Просто нас зіштовхують лобами. Школа владі не потрібна, а вузи взагалі заважають. Тому і підкидають тему за темою для роздраю. Це як в тюрмі- ми погано живемо , бо баланду з‘іли в сусідньому бараці. Війна! ОТЯМТЕСЬ!! З Водохрещею. Не сваріться.
Юрій
От і пересварилась молодість зі старістю. І ділять шкуру не вбитого... Читайте учні про старше та молодше покоління учителів. "Учітеся, читайте і чужому научайтесь." Робіть панове учителі, собі ведмежу послугу. Учні вас (нас) зауважають. Якою мірою міряєте-такою і вам відміряють. А КОНСТИТУЦІЯ говорить, що ми всі перед законом рівні. Ан нетушкі. ВИХОВУЄМ молодь в найкращих традиціях СиРиСиРу.
Makgregor
Для Юрій: при чому тут СРСР-,там такого бардака не було....
Ігор
Там пенсіонери відразу йшли на пенсію. А молодь їх міняла. І так було десятиліттями. І так повинно бути
Юрій
Для Makgregor: мені 57, і Ви ще не знаєте про той бардак що був. Любий мент-сержант був "божок" на дорозі. Начальник Погребищенського ДАІ Козирацький біля ст. Погребище-І будучи пяним "вдрібідон" розбив віджатою нивою "копійку". Двоє людей залишились інвалідами. Я допомагав (за наказом даішника Повара П.С.) грузити розбиті авто.Мент відбувся лише звільненням. Голова колгоспу "продавав" зерно через комірника, а хто з комбайнерів чи шоферфв мішок другий вкраде---відсиділи.Деякі директори шкіл (з ними працював) були алкашами по суті. Прикладів сотні... Мій дід пройшов солдатом дві війни, а як з ним влада комунізму повелась!!!!
Коментувати
Микита Вільховий
Щодо пенсіонерів у школі - якийсь перекіс у свідомості. Це нагадує один міф минулого століття: жовтнева революція дала землю селянам. А з’ясовується, що в селян і так було 90 % посівної землі. Тепер пенсіонери в школі, виявляється, всім перекрили кисень. Але ж офіційна статистика свідчить, що їх в школі лише 15 %...
Linda
Для Микита Вільховий: Після оптимізації шкіл робочих місць поменшає, та й Новосад відверто заявила, що вчителів дуже багато, отож починають скорочення з пенсіонерів. Але і іншим вчителям буде не мед - куди йти після закриття школи?
Коментувати
працюючий пенсіонер
Нарешті прийшла і наша пора йти на відпочинок. Я вже бачу десятки тисяч випускників педвузів, які дружніми колонами прямують в школи на зміну підлим і підступним пенсам. Ви в це вірите, я ні. Скоріше ці десятки тисяч дружно рвануть в напрямі ЄС. А зе-начальство чухатиме місце, яке породило нову проблему. Адже і коню ясно, що тимчасовий працівник - це поганий працівник, але інших просто не буде. Після "оптимізації" шкільної мережі педзаробітчанство набирає жахливих розмірів. Один вчитель працює в трьох школах і скрізь абияк, бо інакше просто не встигає.
Ігор
а який у тому сенс? директори залишаються ті ж самі + мають можливість продовжити договір ще на 6 років? теж саме стосується і вчителів... таким чином додається зайва паперова робота
stop_ze
Для Ігор: Засновник може скористатися та розробити такий контракт (до того ж до липня, скоріш за все приймуть "осучаснений" трудовий кодекс), який просто не вигідно буде підписувати, а відмова від контракту - крок на біржу. Ті, які заважають засновнику будуть відсторонюватись від роботи.
Юрій
Ті які заажають засновнику, але справно платять мзду- хто ж відсторонить?
Коментувати
stop_ze
"Оновлений" трудовий кодекс - остаточний цвях в труну соціальної держави. Закон про освіту - перші спроби. Тепер z-влада буде чекати реакції освітянської спільноти. Не буде реакції - профіт для влади. Неозакріпачення на марші. Плюс - зачистка всіх неугодних місцевими очильниками ОТГ (адже контракт можна написати, що людина сама не захоче його підписувати, а не підписал : "У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору, керівники шкіл та учителі-пенсіонери мають бути звільнені". P.S. "«Людина – понад усе. Не людина для держави, а держава для людини» ("Зе" 3.07.2019)
К ответу реформаторов
Для stop_ze: ОТГ на местах давно геноцидят,закрывая все маленькие школы, причём самыми подлыми методами. Таких руководителей как в ОТГ(думаю,что многих) нужно привлекать к уголовной ответственности за их деяния " для людей" за время этой проклятой децентрализации.
новатор
Децентралізація потрібна реформа, ви ж блять всі вили шо при Порошенку реформи не робились, майте новації
Коментувати
Тетяна
Дискримінація за віком. Або усіх переводити на контракт, або - нікого. Я так вважаю. Хоча завжди працювала так, щоб лякалися, що звільнюся. Сама звільнення не боюся - роботу знайду.
Геннадий Плешаков
Для Тетяна: Звільняйтеся, не треба лякати! Будете весь час рабами! Штейкбрехери хренові!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!