В Україні започаткували мережеву шкільну освіту

Набуло чинності Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти

В Україні започаткували мережеву шкільну освіту

Набуло чинності Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти, що містить декілька новацій, зокрема, вводить поняття мережевої форми здобуття освіти в школі.

Документом передбачено, що школи зможуть організовувати для дітей мережеву форму здобуття освіти, яка дозволить будувати індивідуальну траєкторію школярам, а також пропонувати учням цікавіші форми навчання.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, запровадження мережевої освіти, дає школі реальний інструмент для взаємодії із закладами культури, фізкультури і спорту, міжшкільними ресурсними центрами та іншими суб’єктами освітньої діяльності.

«Навчання за мережевою формою може організовуватись як для всього класу, коли у закладі, наприклад, немає вчителя, а окремі уроки може надавати профільний гурток чи організація з хорошими спеціалістами, так і для окремих учнів, які вже десь додатково навчаються. По суті, це розширює доступ дітей до різних ресурсів і можливостей, ефективно використовуючи їхній час», – зазначила Гриневич.

Запропонувати педагогічній раді закладу впровадити мережеву форму можуть як учні і батьки, так педагогічні працівники та інші заклади, які зацікавлені у такій співпраці.

Планується, що базовий заклад та партнер укладатимуть договір, у якому буде визначено освітню програму та її компоненти, що забезпечуватимуться у взаємодії, механізми фінансування, використання ресурсів та інші умови їхньої співпраці.

Освіта.ua
14.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Погоджуюсь з пані Ольгою. Але є ще і так звана "зворотня сторона медалі". Разом з тими дітьми, які мають бажання вчитись, на мережеву форму навчання перейдуть і ті, що не мають бажання вчитися, але хочуть гарні оцінки. І тут виникає одне просте запитання: контрольні роботи дитина теж буде здавати мережево? А ЗНО?
Олена
Для Вчитель: В Україні вже давно існують школи з дистанційним навчанням, діти здають контрольні, ЗНО, отримують атестати державного зразку, тому це не проблема.
Коментувати
Ольга
Не всі діти однакові. Дитина займається спортом у секції - навіщо їй відвідувати уроки фізкультури у школі? Дитина вивчає іноземну мову на курсах - навіщо їй сидіти на уроці іноземної мови у школі? Дитина поглиблено вивчає фізику, хімію або математику у гуртку - навіщо їй сидіти на уроці з цих предметів разом з тими, хто опановує звичайну шкільну програму? Вона може витратити цей час з більшою користю. Так зрозуміло?
Лара
Для Ольга:А як дитиночка в цей час щось собі пошкодить? Хто буде винен? Зразу батьки знімуть гвалт на весь світ, що в школі не додивилися. Хтось має безкоштовно наглядати за цими дітьми?
Ольга
Було б бажання. Якщо батьки пишуть заяву на зарахування додаткових занять замість якихось уроків, то в цей час вчитель не відповідає за дитину, бо вона не відвідує його урок . Так само, як вчитель не відповідає за дитину після закінчення уроків або на перерві.
Вера
для Ольга. Помиляєтесь... На перервах вчителі несуть відповідальність за дитину, як у на весь час навчально-виховного процесу. Питання: Якщо в мене урок фіз-ри, наприклад, за розкладом 3- им (об 11.00), де в цей час дитина, що займається за власною траєкторією з фіз-ри??? Для неї буде працювати секція з 11. до 11.45??? .
Коментувати
саньок
Лілька не знає як сказиться. Обіцянка - кожного дня нова і все крутіша. А дайте учителю просто працювати. І будете у пошані. А так ніщо ще не об`єднувало учителів, як бажання її позбутися. Піар - справа гарна. Але треба думати головою, не рейтинговим місцем.
Трамп
Ну херня повна ця мережева освіта. Бредятина для олухів: коли немає вчителя, то можна йти до хорошого гуртка?? Так буває у вісні!! Яка самостійна траєкторія школяра?? Не кожен педагог знає що це і як його ідять!! Де беруть цих ідіотів?? !!