Учні зможуть обирати предмети варіативної складової

Закон про середню освіту надасть можливість обирати предмети варіативної складової

Учні зможуть обирати предмети варіативної складової

Проект закону «Про загальну середню освіту» містить механізми, які нададуть школярам можливість здійснювати реальний, а не декларативний вибір предметів варіативної складової. Про це, презентуючи основні новації законопроекту, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За словами міністра, зараз все упирається в недостатність годин, тому де-факто вибіркову складову обирає школа, а не школяр.

«Цей же закон дає можливість створювати міжкласні групи для вивчення вибіркових предметів, коли дисципліну слухає не один клас, а збірна група з учнів класів однієї паралелі та суміжних класів», - наголошує міністр.

Планується, що завдяки цим групам діти зможуть справді вибрати, які вони вчитимуть, який вибірковий предмет їх дійсно цікавить.

«Особливо це актуально для старшої профільної школи, зміст освіти якої має максимально відповідати потребам, інтересам та планам дитини на майбутнє», - підкреслила Лілія Гриневич.

Окрім цього законопроект пропонує учням реальні механізми визначення власної освітньої траєкторії.

Зокрема, для дітей, які додатково серйозно навчаються поза школою, наприклад, відвідують спортивні секції або музичну школу, зможуть зарахувати отримані не в школі знання, а вивільнений час використати на домашнє завдання чи іншу роботу.

Також законопроектом передбачені два адаптаційні цикли навчання дітей - у 1-2 та 5-6 класах, які дозволять надати додаткову підтримку дітям у найбільш вразливі періоди шкільного життя.

Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Освіта.ua
13.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
рехворми
Та тих варіативних годин і так ніхто брати не хоче, бо програми які мають грифи схвалення МОН мало цікаві учням і їх треба "заставляти" відвідувати такі заняття. Подумали б краще про реальні проблеми. А міжкласні групи для вивчення вибіркових предметів - технічне питання, яке може в кожній школі вирішити завуч...
Шукач програм
Навіть за найсприятливіших обставин учні вимушені відвідувати, а заклади вводити у навчальні плани лише такі курси, програми яких мають грифи схвалення МОН (чинні 5 років). Але про це наші реформатори навіть не здогадуються. Наприклад, уже кілька років ми не можемо запропонувати учням базової школи хоч якийсь варіативний курс з англійської мови, бо немає чинної програми. Учні і батьки наслухаються наших прогресивних дитиноцентиристів і просять розширити можливості для вивчення такого важливого предмета. А школа мусить пояснювати, чому це неможливо і пропонувати якусь альтернативу. Варто лише глянути, які програми варіативних курсів розміщено на сайті МОН і стане зрозуміло, що є пріоритетами в освіті.
ОТГ
Ідея Гриневич уже застаріла. Учні мали змогу до 2018 року у нас в районі вибирати предмети, а тому були міжшкільні факультативи, класи, групи, профільне навчання, професійне навчання. Але це було до "рехворми", а зараз все пропало, причина одна - відсутність фінансування.
Vlad
Норма закону про вибір предметів учнями і в сільській школі буде реально працювати за однієї умови - якщо не буде обмежена мінімальна кількість учнів, котрі вибрали предмет. Навіть якщо предмет вибрав один учень. Тому буде працювати ця норма чи ні від МОН не залежить.
Камінська
Что директор скажет то и выберут.Когда то директор принесла на совещание заявления учеников 11 класса о том что украинский язык изучать не надо а очень хотят изучать русский. На следующее совещания я принёс заявление из того же класса что русский они тоже не желают а все до одного желают учить зулусский. Учили русский...
serj
Та по нашому району варіативної складової вже років 5-7 не дають. Ото й вибирайте з нуля годин скільки забажаєте, дітки. Успіхів!!!
Мати
"Зокрема, для дітей, які додатково серйозно навчаються поза школою, наприклад, відвідують спортивні секції або музичну школу, зможуть зарахувати отримані не в школі знання" Интересно,как это осуществить на практике?
Очередная " рехворма"- шоу
Ха-ха! Гриневич в своём " репертуаре": " и нашим,и вашим". Всё обтекаемо, конкретики никакой, вот будет путаницы и неразберихи в этом вопросе!
Владимир Белый
Вибір, відчуваю, приписаний так, що і у місті, він може бути, а може й не бути, бо у системі діють лише ті рішення, які не заперечуватиме одноосібний керівник закладу, бо у нас... "лише він за все відповідає".
Сільська вчителька
«Цей же закон дає можливість створювати міжкласні групи для вивчення вибіркових предметів, коли дисципліну слухає не один клас, а збірна група з учнів класів однієї паралелі та суміжних класів», - наголошує міністр. Всі закони пишуться для міста. В умовах сільської школи це нереально. От вам і рівний доступ... І якісна освіта... І вибір без вибору...
Очередная " рехворма"
Для Сільська вчителька: не переживайте, МОН о сельских школах " подумало": закрыть! Для этого и образуются ОТГ, чтобы местное самоуправление под предлогом экономии средств все сельские школы ликвидировало.
Коментувати