Уряд подасть у Раду закон про середню освіту

У МОН розраховують, що закон дозволить захистити реформу Нової української школи

Уряд подасть у Раду закон про середню освіту

Міністерство освіти планує найближчими тижнями подати на розгляд парламенту проект закону «Про повну загальну середню освіту». Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час відвідання Сумщини.

За її словами, новий закон деталізуватиме механізми реформи «Нова українська школа».

Зокрема, законопроект передбачає деталізацію механізмів процедури шкільного аудиту, запровадження педагогічної інтернатури для молодих вчителів, а також врегульовує окремі питання інклюзивної освіти.

«Ми дуже хотіли б цей закон цьогоріч прийняти, але наше завдання мінімум – ухвалити його в першому читанні. Таким чином, який би не був наступний парламент, він муситиме працювати із закладеними в цей закон ідеями Нової української школи. Наше завдання, завдання освітян – захистити реформу», – пояснила Гриневич.

Освіта.ua
15.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
От ваших новых идей у детей мозги плавятся,1-й класс заданий задают на 2-3 часа и это 1-й класс.и сказать ,что они умнее чем старая школа нет.тупизм школьных руководителей очевиден 9,-класс делают математическим уклоном в классе не одного ребенка который имеет 10 хотя бы по алгебре это тупо ну и т. Д много чего писал уже день.
Саньок
Хай пані міністерка на свою зарплату на тиждень піде у звичайну школу. Матючків послухає, поштовхається у коридорах. Подивимося на скільки її вистачить. А то на відео сидить у пустому класі. Запустіть туди нушівців 30 чоловік, як учителям понасажували в класи.
Суровый Аудит
Для Саньок: На этой странице учителя "аксиомы" с матюками используют, представить страшно кого к детям пускают!
Саньок
Вы на деточек своих никогда не смотрели со стороны? При маме-папе паиньки. А с глаз долой - полное личико семьи. Так кто же нормальный захочет к таким деткам?
Коментувати
думка
Заробітна плата міністра освіти і науки Лілії Гриневич за січень становила 38,5 тис. гривень, її заступників – від 18,4 тис. до 37,1 тис. гривень, державного секретаря міністерства – 70,6 тис. гривень. Про це сказано у відповіді Міністерства освіти і науки на запит Українських Новин.
вибори 2019
Деякі пишуть треба вибирати Тимошенко. А ми думаємо що може вдруге віддати голоси за Порошенко. Після Євромайдану президент - це більше обличчя, ніж політик. І його права на сьогодні менші чим були у Януковича. Хто буде прем’єром тому карти в руки. Однозначно треба дуже добре обдумати пепед тим, як говорити, хто кращий, а хто гірший. Країна поринута кризою. Зовнішні борги давлять. Звідки влада може знайти вам 12000 зарплати та різні зручності.
Роман
Для вибори 2019: Ну вам же на оплату цього опусу знайшла? Чи Ви тут за гарне слово розпинаєтесь?
Witalina
Для вибори 2019: А ДАВАЙ ТЕ ,НЕ ПРО ВИБОРИ !!??! НАС НІЧОГО АГІТУВАТИ!!!!
@
Для вибори" Звідки влада може знайти вам 12000 зарплати та різні зручності" Ха-ха! А Коболеву на премию миллиарды находит,и таких много.Если " пошерстить" доходы наших прокуроров,судей,депутатов,их помощников,то найдётся 5 бюджетов Украины. Воровать им меньше надо! В других странах,например,в Финляндии( о которой так любит " вякать " Гриневич,)находятся средства на всё: и на достойные зарплаты учителям, и на " різныізручності" школам. Хватит " ездить по ушам", какая бедная у нас страна.
Коментувати
Джек
Це остаточно знищить малі і середні школи, приведе до деградації сіл. Дітей звезуть у школи з різних населених пунктів. При поломках автобуса чи відсутності контролю батьків (заробчани, питущі, байдужі) окремі учні місяцями не ходитимуть в школи. Зросте булінг, вживання наркоти, алкоголю і т. д.
Егор
Многие учителя в Украине и минималки не достойны! Гнать в шею надо этих дармоедов! Отдайте положенные на образование деньги в семьи - родители сами разберутся с обучением и государству будет легче!
Пізнайко
Для Егор: ти долбойоб чи дятел?
Witalina
Для Егор: А ми бачимо, як деякі батьки розбираються..Діти ходять в школу через раз,НЕ ХАРЧУЮТЬСЯ (все йде на буфло,цигарки...) Переважна більшість батьків не може допомогти дитині ні з математикою, ні з мовою(навіть у 3-6 класі)
Мирослав
Для Егор: А хо Вам сьогодні забороняє навчати свою дитину вдома??? НАВЧАЙТЕ!!!!
Коментувати
Патріоти
Який толк від ваших законів, коли їх ніхто не хоче дотримуватися? Старий закон чим поганий? Нічим він не поганий. Ми живемо на Буковині. Наша область дуже мала. Але діло зовсім не уцім. Закон повинен заставити школи його виконувати. Ви би знали скільки разів Палійчук говорила і наказувала гроші на школу через банк. Директори у відкриту не хочуть так робити. Якби їх оштрафували на 1000 гривень, тоді може зовсім буде по другому. Ви там у Києві багато чого не знайте. Тому читайте, будете знати. Радимо вам читати Буковинську інтернет газету Букінфо. У новинах освіти стільки всього пише. Ваш Міністерський сайт може ховатися.
Саньок
Смотрите на жизнь проще. Как платят так и работаем. А директор будет делать, что ему сверху скажут.
Ольга
Інклюзія -особлива пісня. Чого тільки варто витримати асистента, який не дуже хоче працювати. А дєточки - конфєточки. Хто хотів довалити освіту - придумав цей ужас. А куди звертаться - у суд. Заплате директор з свого кармана. Ніхто не відміняв постанову від лютого 2018 року.
Справедливість
Для Ольга: Ваші директори вже зовсім страх втратили - перед виборами Порошенків підставляти, не платить за інклюзію. У фонд Порошенка зателефонуйте. Заплатять усе ці блюдолизи.
Коментувати
учитель
Ви все про нове. А хто розбереться з тим, що є? У Гуляйпільському районі Запорізької обл. зняли доплату за роботу у інклюзивних класах. Просто зняли. Пояснили - нема 3 дитини з особливими потребами не отримуєш. Підкажіть, куди звертатися.
Чудасия по-новому
Для учитель: Чё удивляться что? Везде какие-то махинации. В нормативных документах-одно,а на местах творят свою чудасию. Так,например,в нашей ОТГ 4 школьных автобуса,и ни одной 0,5 ст. воспитателя( который по нормативам должен сопровождать детей). Сопровождение " навесили" бесплатно приказами директора! Прокуратура вся куплена,где эти штатные единицы-никто не знает.
Коментувати
Елена
Мой ребенок учится в обеспеченной школе: компьютерные классы, оборудованные мастерские, интерактивные доски в нач школе, питание, даже модный кафель в туалете и т. д. - все есть. Так вот: все учителя приблатненные и поэтому оборзевшие - на уроки не ходят. Считают, что мы и так должны быть счастливы, что учимся в такой школе и намекают на репетиторство. Вывод: дело не в обеспечении школ! Видео - камеру в каждый класс и трансляцию в интернет- чтоб знать, хотя бы, пришла эта дрянь на урок или нет!
?
Для Елена: Вы это о своем ребенке?
Патріот
Для ?: Йдеться про таку курку як ти, якої все незрозуміло в силу свого крихітного мозку
Witalina
Для Патріот: Патріот - це той, ХТО любить, поважає свою країну, ПРАЦЮЄ для блага країни і людей,! З ПОВАГОЮ ставиться до думки інших. Тільки ХАМЛО може вживати слово курка по відношенню вчителя, лікаря і т.д.,ДІЙСНО , "в силу свого КРИХІТНОГО МОЗКУ" Пробачте!
Коментувати
Драчинські патріоти, Буковина
Хочему адресувати наше звернення кандидату в перзиденти Ю.Тимошенко. Шановна Юлія Володимирівна ми віримо, що ви станете призидентом країни і ваша справедлива рука принесе у нашу країну мир та економічне процвітання. Але перед усім ми хвилюємося про стан освіти нашого села. Незнаємо на яку партію чи країну працюють наші освітяни, тільки стан речей говрить сам за себе. Скільки на вашу думку треба грошей щоб у туалетах поставити внутрішні двері і зробити щоб все заакривалося? Напевно дуже багато. Оскільки тиждень тому наші односельчани це тут написали, а до цього часу ніхто навіть не думав щось робити. А скільки коштів треба на стенд де можна подивитися дипломи кожного учителя? Мабуть непосильні тисячі доларів. Крім того всього, ніхто детальних звітів куди йдуть батьківські гроші ніколи не бачив.
Драчинські патріоти, Буковина
Ще до вас велике прохання. Нам не відомо чим наша школа провенилися перед владою, але нашій школі треба забезпечити профільні кабінети. Кабінети біології, фізики, хімії дихають СРСР. Столярного кабінету нема, у швейному кабінеті може одна швейна машика працює, до комп"ютерного класу багато дітей не вміщається. Юля Володимирівна скажіть як не соромно теперішній владі говорити, що вони зробили опорну школу? Дали шкільни автобус, відремонтували коридори от вам і опорна школа. Просимо та заклинаємо. Будите президентом першим ділом заставте директорів шкіл та начальників районо вас поважати. Красти грші великої науки не треба. Лише одна біда. Не вміють красти з розумом. Ми ще багато можемо розповідати. За погане харчування можемо розказувати, як учителі хдять на уроки, скільки ці педагоги гадості одні на одних лиють. Дітей заставляють бути їхніми ляльками. При допомозі дітей одних роблять рзумними, а других дурними.
Драчинські патріоти, Буковина
Кожного дня серед уроків забирають дітей до їдальні їжу молодшим класам розносити. Декілька років тому у них в школі завгосп та майстри ходили до старших класів, коли учителі не проводили уроки з одною метою. Тільки попередні Драчинчяни трохи помилилися, це було трохи далі, ніж 4,5 років назад. Для того щоб ніхто не думав, що ми дурні. Дамо натяк. Бесіда про той клас в якому шанована директорка була ще до свого директорства класною керівничкою, а в 11 класі там була класна керінвичка учителька географії. Директорка нехай згадає, як натхненно проводила у них в 10 та 11 класі уроки. Хочемо знати лише одне. Сама директорка про походи свого обслуговуючого персоналу знала?
Драчинські патріоти, Буковина
Багато часу від тоді минуло. Тепер нова біда постукала двері. Не всі класні керівники віддані своїй роботі. Знову пішли погані чутки. А для чого думати за уроки? 10 та 11 клас підготуються до ЗНО самі. Діти жаліються. Учителька йде на півгодини на уроці, далі приходит і кричить. А може спеціально виходить щоб обслуговуючий персонал біг на заміни? Дорога Юлія Володимирівна ви бачили таку школу де учителька відмовляється готувати дітей до ЗНО. Насправді ніхто не бажає дирекції та учителям зла. Але їм треба бути на своєму місці. Батьки багато чого знають. а що не знають те розпитають. Якщо нам мовчати, тоді важко уявити що вони почнуть робити. Кажуть у їдальні погане харчування, а чому трохи раніше ніхто цього не помічав. Якби дирекція та учителі їли за 20 гривень ту саму їду. Всі проблеми давно могли бути вирішені. Наша громада покладає дуже велику надію на вас Юлія Тимошенко. Якщо й вами розчаруємося. Тоді вже не знаємо.
Коментувати
Гость
Ха-ха-ха. А вы знаете как переводиться слово педагог? Как раб просматривающий за детьми. Они хотят образование как в Финляндии, но при этом забывают , что учитель в этой стране одна из самых высокооплачиваемых профессий. Вот поэтому они делают вид что проводят реформу а я делаю вид, что учу детей на зарплату эквивалентную зарплате уборщицы в супермаркете.
Варченко
Всіх лаємо і вся! І є за що. Але ж є гарні школи , вузи і пту , де є чому учитись . Будівельний коледж в Києві , сотий ліцей, сумський техунівер, Нубіп і сотні інших... Про краще ні слова- все хороше тільки на заході.... Чого мон , ТВ ігнорує все добре? Прикро! Давайте ми про це казати всі . Сайт «Освіта» супер - дає це робити. Щоб не тільки білий чи недоля шамкали про своє , аби знали і люди добре.
Сергей Лимонов
Буллінг буллінг! А хіба нахабна відміна вислуги років ( всупереч Закону України про Освіту) не є супер буллінгом всіх педагогів України??? Профсоюзи - мовчок! Як кажуть інтернет юзери " всем насрать"!
Педагог без выслуги
Для Сергей Лимонов: +10000!
Коментувати
Котигорошко
ментальность слова "Покращення" в том, что оно не переводится ни на русский ни енглиш. Это набор бук не не носящих ни какой информационного смысла. Только абстрактность, и по мере распущености индивида и его фантазии выстраивается в коре головного мозга свой искрывленный абстрактный мир не сответсвующий реальной действительности т.е. научной картине мира. Таким образом формируется свое картина написанная маслом...
Котигорошко
В задницу этих Реформаторів - Покращувачів - Розбудовників. Недаром моя мама учительница говорит, сыно помни: ррозбудовувати - це ломати. Вірно буде будувати, лбєднувати, удосконовлювати, а не ломати розламувати, роздяляти дітей по группам. Хрены моржовые... реформаторы со совей доктором смертью...
Розбудовникам-лапшевешателям
Для Котигорошко: Точно Ваша мама говорит. Село уже " розбудували"- фермы разобрали по кирпичику, ФАПы позакрывали,лечиться негде( ложись и умирай),Дома культуры скоро сами развалятся( крыши текут), школы тоже почти все позакрывали...Люди уезжают из сёл-ни работы,ни инфраструктуры,которую так замечательно построила " ненависна радянська влада". Зато землицы нет свободной. Вся у олигархов и местных новоиспечённых феодалов. Ненасытные хапуги! И Гриневич туда же!" Розбудовниця" х.ва.
Нетерплячий
Оті ферми розібрали жителі цього ж самого села. І дах тече в клюбі, бо не хочуть хоч щось зробити для самих себе. Тепер, бач, немає тут інфраструктури. Зробіть що-небудь для нас! А ми знову "по кирпичику" все, і знову так навкруги дивитимося: хто ж це наробив...
Толя
Для нетерплячого: нее) Не жители села разобрали ферму. Это голова ОТГ её продал за копейки,а денежки положил себе в карманчик. Насчёт клуба...под реформу децентрализации, при создании ОТГ,выделили много денег,которых хватило бы и на клуб. Но -тоже нет. Лучше же их опять положить " в карман" всякими правдами-неправдами, а потом взывать к совести сельчан,типа " " зробіть щось сами для себе". Вопрос: так зачем такие громады?? От них никому лучше не стало,только ХУЖЕ!!( особенно маленьким сёлам).
Коментувати
Котигорошко
Гнать в шею ГринеВИч, Квита. Совсуна и им подобным. Путь не будет им мета в даже в АДу!
Розбудовникам-лапшевешателям
Для Котигорошко: Поддерживаю! Пусть горят в аду!!!
Коментувати
Елена
В нашей школе целую неделю учитель математики не проводила уроки. Она не болеет, в школе присутствует, просто не приходит и все... Химичка начинает объяснять новый материал - если дети шумят - дисциплины не добивается - просто садится и до конца урока сидит в интернете. В другой раз ей в начале урока кто-то позвонит - уходит и не возвращается. Примеров как "рабы" пашут - масса! Продолжить?
Witalina
Для Елена: А як добиватися дисципліни????Кричати вчитель не має права,вигнати з уроку також,обізвати - боронь Боже і поставити "2" теж .Оцінка ставиться за знання. діти, відчувши слабинку , просто знущаються з учителя, випробовуючи його терпіння. Тому, можливо , хімічка права,- нічого перед свиньми бісер метати. Для чого "гробити" своє здоров’я?
Родион
Для Елена: Половина директорів на свої уроки не ходять. Особливо, якщо взяв собі трудове навчання, основи здоров’я, "мову нацменшин" чи факультатив та поставив останніми уроками. За ці "важливі" предмети не буде нарікань ні від батьків ні від учнів.
Andriy
Относительно дисциплины - в этом вопросе нужно работать всем, в том числе родителям. Многие родители интересуются - как ребенок ведет себя в школе? Как он учится? Что у него в школьной жизни происходит? Этими вопросами интересуется процентов 10-15 родителей, по моему мнению. Ребенка нужно воспитывать - в том числе, нацеливать на то, чтобы на уроке он занимался, и хорошо себя вел. И в этом вопросе нужно много работать именно родителям.
Коментувати
Alex
Від кого пробачте захистити? Такого краху освіта ще не зазнавала. Зробили з вчителя посміховисько і опудало беззахисне. Міністерство хоч раз встало на захист вчителя, його гідності? Скорочення робочих місць і відсутність будь-яких гарантій для працівників. "Раби" завше гірше ніж вільні люди! Тож хочете руху вперед починайте створювати умови для працівників, а то вимоги творчої роботи людини невпевненої у завтрашньому дні це вибачте - мариво.