В Україні запровадять педагогічну інтернатуру

Майбутні вчителі повинні будуть відпрацювати рік під керівництвом досвідчених наставників

В Україні запровадять педагогічну інтернатуру

Найближчим часом в Україні запровадять педагогічну інтернатуру для вчителів. Про це в ефірі програми «Сніданок з «1+1» сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

За словами міністра, майбутні педагоги повинні будуть відпрацювати один рік у школі під керівництвом досвідчених наставників.

Відповідна ініціатива буде реалізована з метою адаптації молодих вчителів до роботи у школі.

«Молодий вчитель має рік відпрацювати у школі і отримати відповідний супровід. Щоб він міг володіти класом, щоб знав, як знайти дорогу до кожної дитини», - сказала Лілія Гриневич.

Також вона зазначила, що однією з проблем середньої школи є низькі зарплати вчителів. Саме тому в освітню галузь не йдуть багато здібних професіоналів.

«Скажімо, зарплата молодого вчителя нині становить близько 4,5 тисячі грн, а найвищий рівень платні вчителя з досвідом, вищою категорією - до 11 тисяч грн. Середній рівень зарплати в галузі - 7,5 тисяч грн», - повідомила міністр.

Вона також висловила переконання, що якби рівень зарплат був вдвічі вищим, то вчительська професія стала б більш престижною і в школи пішли б працювати більше випускників педагогічних вишів.

Освіта.ua
05.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
як завжди маніпуляція цифрами. у молодого вчителя зарплата менше ніж у технічки.чомусь ніхто не враховує обов"язкові витрати(ручки ,папір, ксерокс і т.д.)
Нові ідеї МОНУ
А як же ті молоді завзяті «непедагоги», які після закінчення «непедагогічних вузів» так рвалися у школи, про яких так палко розповідала міністерка? «Дуже логічно» виходить: тим, хто закінчив педагогічний вуз, потрібна ще й інтернатура, а тих, хто взагалі не мав пед.освіти, вичтачило 1 місяця, щоб «подготувати» до роботи у школі! У нашого МОНУ чудова логіка і раціональне використання грошей платників податків!
Учитель
Пані міністерка завжди вихід із ситуації знайде. Розумні діти в педвиші не йдуть(хай пробачать мене малесенький процент дітей, які справді розумні і мріють стати учителем за покликом серця, але таких - одиниці). Я знаю дітей, які пішли в педвузи. Вони були двієчниками з асоціальною поведінкою. Уявити не можу як їх взяли у педвузи і що вони можуть там робити. А тепер я-учитель - совок, обпльований і зневажеий, маю панькатися з такими "педагогами"зібраними з ПТУ і технікумів, щоб їх чомусь навчити. Ви отримали такого учителя, на якого заслуговуєте, панькайтесь з ним самі.
Джек
Тепер молоді спеціалісти будуть плати хабарі не лише за навчання у вузі, але і за те щоб їх взяли на інтернатуру))) Бо висококваліфікованому вчителю вони нафіг не потрібні.
Людмила
Хотілось би запитати міністра, за що така дискримінація педагогів дошкільників? Вчитаелям збільшують з/пл. а нам, навіть зменшили проти минулого року. Престижність дали 5%. До нас в заклад прийшла молода вихователь без стажу. Отримує нарівні з техпрацівником 2900. Наш заклад уже 2 роки шукав вихователя. Не йдуть працювати через невідповідність зарплат вимогам та навантаженню. І, мабуть знов покине вихователь. Бо забезпечення "0", а вимагають безкінечні інтернети, методлітературу. посібники. Без кінця фестивалі, конкурси і все за власний рахунок. А до дня дошілля РВО, навіть не привітав нас, вже не говорячи про преміальні. У нас сільська місцевість. І прикро коли вчитель, який у класі навчає 2 - 3 дитини отримує з/пл. в 6 - 7 тис.В школі 30 дітей обслуговує 23 людини А у нас замість 15 дітей, заклад відвідують 23 дитини, а їх обслуговує 4 людини. Згідно концепції розвитку дошкільної освіти збираються вимагати, щоб на групі з 3 - 6 років педагог був з магістратурою. Але скоро в дитсадках будуть працювати вихователями люди з 7 кл., бо 9 класники розумні, не підуть за 2900 носи витирати, та в какашках порпатись.
Учитель-методист
Интернатура для молодых учителей - глупость чистой воды! Ссылка на то, что у выпускников педвузов мало опыта для работы говорит только о том, что необходимо ПОЛНОСТЬЮ менять учебные планы, программу в педагогических ВУЗе! Когда мои выпускники, обучающиеся в педуниверситетах приезжают и рассказывают, что они изучают - дико! Треть предметов, которые вообще ни каким боком не относятся к их специальности! Вероятнее всего это делается для того, что бы "набрать" часы для профессуры, которая должна уже отдыхать дома, а не тащиться в университет в возрасте 75-80 лет! А держать только для того, что бы в рекламе писать "В нашем ВУЗе работает . докторов наук, профессоров..." опять же, глупо. Отдайте эти часы на практику студентам! Пусть с ними как раз и поработают опытные школьные учителя-практики! А то читают в ВУЗах методику преподаватели, которые вообще никогда не работали в школе, или последний раз были в ней лет тридцать назад!
Ольга
А как же педагоги -дошкольники?Их так же заставляют получать полное высшее образование,проходить аттестацию.И что в итоге?Я музыкальный руководитель,1,5 ставки(а это 36 часов в неделю!),чистыми 4500 получаю.Воспитатели молодые не идут в сады работать,на ставку 3000 получать?!Работать некому,даже на периферии,не говоря уже о крупных городах.
Василь
Мінфін: підняття зарплат педагогам є передчасним -////-/-. - . -
Val
На эту днищевую специальность и так мало людей шло учиться, по причине низкой оплаты труда и низкого социального статуса (уровень проститутки или грузчика, только с меньшей оплатой), а теперь, с учетом "годом бесплатного рабства", туда вообще никто в здравом уме не пойдет. В "здоровом" государстве будет здравый покой...
123321
Для Val: Может, этим подонкам из народного фронта здоровое государство ник чему?
Ollesia
Для 123321: Народний фронт— чeсна партія на чолі з БПП. Одна єдина партія, яка нe кинула коаліцію, та працює на благо народу. Що зробив НФ та БПП. 1. Полeгшили умови отримання субсидій та змeншили іх суму. 2. Провeли мeдичну та освітню рeформу в Украіні. 3. Підвищили заробітню плату з 1610 до 3627 гривeнь, і далі хочуть щe підвищити. 4. Боряться з російською агрeсією, яка заважає проводити рeформи в Украіні. 5. Пeрeймeнували радянські вулиці. 6. Відкрили пам’ятники на Мазeпі, Шухeвичу, Бандeрі та Пeтлюрі. 7. Прибрання російськоі мови зі шкіл Украіни. 8. Встановлeння санкцій для Росіі за агрeсивну політику. 9. Закуплeнe амeриканськe вугілля та амeриканські тeпловоз 10. Щe нeобхідно створити ринок зeмлі та продати зeмлю. Виконавши пункт 10, eкономіка дeржави зростe дужe сильно.
Якщо ...
Для Ollesia: Ці дві чесні партії пробудуть у владі ще один термін, то від України нічого не залишиться...
Коментувати
Петрович
Я так думаю, що молодий вчитель має спочатку попрацювати в школі прибиральницею. Непогана інтернатура. (Фінансово не втрачає нічого) Потім - методистом у відділі освіти. (Фінансово втрачає) Кваліфікація "методистів" допускає рівень прибиральниці. Далі - власне сіячем освітніх послуг. (Фінансовий ріст) Можливо, перед пенсією дозволить полікувати собі зуби.
Док
Олександр Жук, вчитель інформатики із Запоріжжя став учителем 2018 року в Україні. Вітаємо!!!
моя думка
Взагалі-то, школи самі опікуються молодими вчителями. Коли я починала працювати, у закладі було організовано "Школу молодого вчителя" для 5 новачків. Через багато років мені самій довелося навчати молодих спеціалістів. Допомогу отримує той, кому вона потрібна.
Мері
Стаж 35 років, вища категорія, звання "Психолог - методист" ставка на місяць 5116грн із всіма доплатами 7675грн. на руки 6110грн. Цікаво а де це 11000грн.
Микола
Для Мері: Подивіться зарплату адміністрації 12 000 і вище. Годин нахватали а проводять ...
Учитель
Ви пр
Учитель
Ви праві. Адміністрація що хоче, те і робить. Їх зарплати зашкалюють. Управи на них немає. Понабирались навіть спортивних гуртків. Змусили майже всіх вийти з профспілки. Неугодні залишаються без ставки. В одній школі один учитель отримує 5000,а інший - 10000 в залежності від лояльності до дирекції.
Коментувати
N
Педагогічна інтернатура - це дурня. Намагання перерозподілити частину державних коштів на користь педагогічної мафії. Кошти потрібно надавати туди - де буде користь державі, а не пані міністерські та її друзям.
нінель
Знаю чудову вчительку англійської мови у Вінниці, у якої 4 дітей,двоє з яких -студенти,то вона змушена бігати по учнях займатися репетиторством без вихідних! Чи не соромно міністру ,що його педагоги мають таку зарплату і чи вона відповідна до зарплати самої Гриневич? Як може жити молода людина на з.п. у 4,5тис.грн? І взагалі, не тільки Міністерство освіти,а й весь Уряд,що хорошого зробив для людей з 2014 року?
Павук
Для нінель: народити 4-х спиногризів, а потім пахати без вихідних, це схоже на якісь психічні або розумові відхилення. Нажаль, у нас до сих пір для більшості невідома така річ як "планування родини". Люди спочатку народжують, потім думають як прогодувати, а не навпаки. Щодо зарплат, то уяви, але зараз не совок і тебе ніхто НЕ ЗМУШУЄ ВЛАШТОВУВАТИСЬ ВЧИТЕЛЕМ на 4 тисячі. Якщо ти сам вибрав таке життя, то не на Гриневич гони, а на себе.
linda
Для Павук: Якщо всі так "плануватимуть", то в Україні не буде зовсім "дітей-спиногризів" і вчителів. А в нормальній державі люди можуть собі дозволити сім’ю і роботу за спеціальністю, яку здобували у вищому навчальному закладі 5 років. Чи я не права?
Павук
Для linda: чотири дитини й одна дитина це вилика різниця. Ті ж, хто плодить жебрацтво - не люди, а тварини. Навіть в "нормальних державах" більшість людей й 3-х дітей не мають, бо там розуміють, що навіть одна дитина це величезна фінансова відповідальність. У нас же спочатку не користуються презервативами, а потім держава у всьому винна. Нам не вистачає планування родини, таке відчуття, що люди застрягли у XIX ст, коли дійсно велика кількість дітей була фінансово обгрунтована, зараз я вимушений зі своїх податків годувати цих свиноматок, які примножують асоціальні елементи.
Коментувати
аНУШка
Добре що собі премію виписала за серпень 16000 грн! Це в той час коли техпрацівникам в школі затримка заробітної плати склала 3 місяці!
спеціаліст
зарплата молодого вчителя нині становить близько 4,5 тисячі грн - 2.5 роки пед стажу, 18 годин приблизно 3100 на руки , я не в тій країні працюю ???
Ігор
Для спеціаліст: який тарифний розряд у вас
Павук
Для спеціаліст: Дійсно, може ти не в тій країні працюєш. Я працюю в простій міській загальноосвітній школі, на півставки (9 годин), досвід роботи - трохи менше 6 місяців, тобто немаю ніяких надбавок взагалі. За вересень отримав чистими 1638 гривень, тобто, якби мав повну ставку, мав би 3276. Не знаю, як в тебе за 2,5 роки виходить 3100.
Коментувати
Юля
11 тысяч может быть только если на 1.5 ставки работать Цифроблудством занимается министр. Почему реально не сравнить две одинаковых нагрузки - молодого специалиста и со стажем? Обязательно всегда врать?
Світлана
Для Юля: "28 років вислуги, 12 год+ заступник директора- це наче ж 1.5 ставки. А до 11 далеко, нажаль... стидно сказать за престижність праці 380 грн. це все вересень 2018.
Коментувати
Правдоруб
Давай, гриневич, запровадаь ще якусь безглузду херню! Ти тільки це і вмієш. А вчителі, тим часом, отримують зарплату меншу ніж продавці взуття (привіт Гені Букіну!). Дебілізують народ, знищують освіту - ось чим займаються гриневичі в Україні. Бачив відео на ютюбі "Бидло - це найкращий електорат". Рекомендую подивитися.
Тітонька Сова
Для Правдоруб: Можна ще зняти серіал "Інтерни")
Ігор
тут я не погоджуюсь, це правильно, що один рік, повинен бути наставник, який допомагає
Тітонька Сова
Для Ігор: ... щоб нікуди не втік на більш привабливу роботу ))) Для того, щоб допомогати і спостерігати і привчати спілкуватися з дітьми у педагогічних інститутах є декілька видів педагогічної практики! Чи пані міністр і там вже реформи провела?? )))
Коментувати
маємотещомаємо
Пані Міністерці все щось не йметься: так і фонтанить ідеями. Що не ідея, то матеріал для письменника- фантаста! Перепочиньте, шановна, попрацюйте з рік в звичайній, не опорній, сільській школі, спробуйте запровадити все, що вже нафантазували. Проживіть на вчительську зарплату. Швидко зашпори відійдуть.