У початковій школі хочуть відмовитись від табелів

Міністерством освіти і науки розроблена нова модель оцінювання в перших класах

У початковій школі хочуть відмовитись від табелів

У Міністерстві освіти і науки розроблена нова модель оцінювання в перших класах. У відомстві зазначають, що модель оцінювання ґрунтується на формувальному оцінюванні, що дозволяє оцінити насамперед процес навчання, а не результат, а також поступ кожного учня.

Зокрема, за запропонованим зразком Свідоцтва досягнень учителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими тощо.

Документ уже надіслали для апробування в школи, які пілотують новий Стандарт початкової освіти. За результатами оцінювання в цих класах і зворотного зв’язку від учителів, Міністерство освіти має намір внести корективи і надати нову форму оцінювання всім першим класам для 2018/19 навчального року.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, завданням нового оцінювання є розкриття потенціалу кожної дитини, її підтримка і натхнення навчатись далі.

«Ми також виставили зразок свідоцтва на сайті МОН, щоб отримати зворотний зв’язок, доопрацювати документ, розширити методичні рекомендації і дати всім українським школам до 1 вересня, щоб оцінювання в Новій українській школі справді відбувалося по-новому. Якщо ж якась школа, яка не пілотує стандарт, хоче скористатися такою формою зворотного зв’язку вже зараз – вони можуть це зробити, взявши зразок свідоцтва і методичні рекомендації з сайту МОН», – зазначила міністр.

Вона також додала, що в Новій українській школі хочуть відмовитись від слова «табель».

«Бо значення слова табель – це відомість або список. А школа має надавати учневі і батькам розгорнуту характеристику про досягнення дитини, так як наведено в зразку свідоцтва для 1-го класу», – сказала Лілія Гриневич.

свідоцтво досягнень учня

Освіта.ua
21.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anna
Здається, не з того кінця почали чергову реформу. Краще б привели у реальні рамки старшу школу, а то вона вже перетворюється у заочну.
Любов
Да табелів у перших класах і не було. Скоріше введення нової форми оцінювання. І декілька слів про оцінювання в школах. У нас школі двійок стільки ставлять, що враження складається щоб уже вбити всі бажання учня до навчання. І які можуть бути курси для школярів(це схована система платного навчання і надальше гарантовано хороших оцінок, не зважаючи на знання учня). І непотрібно тут писати що хтось там не знає, хто на які курси ходить,ці курси в основному і є в приміщені школи або в сусідніх будівлях. Це давно потрібно заборонити. А не починати руйнувати психіку дітям двійками в молодших класах. У нас все ж таки 12 бальна система. За погані оцінки раніше вчителів не хвалили,а тепер мабуть доплачують,так в окремих школах стараються.
Людмила
Шановна пані Гриневич Ви реально вважаєте ,що вчитель при буде заповнювати форму на кілька сторінок для 30 учнів мінімум двічі на рік ,якщо "так " ,то ви ніколи не працювали в школі .
Віктор
Для Людмила: В поганій школі -не будуть, а в нормальній школі відповідільні вчителі заполнять та й ще від себе додадуть. Школи у нас зараз різні, як і вчителі!
Коментувати
Олександр
Ще одне "браво"!..) Творці НУШ "дають жару" : століттями в школі навчилися УЧНІ, тепер матимемо НЛО, тобто здобувачів освіти, екзамени "перехрестили" в державну підсумкові атестацію, звичайну контрольну роботу, яку "освячує" присутність директора чи завуча величають теж чомусь тією ж самою ДПА. Були вузи, стали. (( Мабуть їхній теперішній рівень вже вузом назвати просто язик не повертається, тому й придумали.)) Ваше "вчитель/вчителька"-це просто шедеврально! "Перехрестіть" і його в щось таке ж саме футуристичне.. Ощасливте ту щасливу "вчительку" обовязком писати детальний аналіз успіхів учня за перший рік навчання! Ощасливте-вона цього так прагне!)) Нехай описує! і не менше, ніж на 4 друкованих аркушах! Адже дати детальну характеристику на одній сторінці неможливо. Мало їй того, що вона з кожною мамою такі бесіди по кілька разів на протязі року проводить-нехай зробить їх стенограму!) І, головне питання: для кого ця писанина?! Хто читатиме? А та ж сама вчителька!))
вчитель
А хтось реально спробував оцінити бодай одну дитину за цими критеріями? Це я як вчитель, а далі - як мама: навряд чи мені буде цікаво пів дня вивчати табель. вибачте свіжоцтво свого першокласника. це скоріше розгорнута карта психолога, щоб зробити висновки і вказати напрям
Лариса
В перших класах табеліі вже 30 років не видають...Таке враження, що в Міністерстві тільки зараз про це дізнались..
serj
А мені сподобався. Тільки щоб його НОРМАЛЬНО та РЕАЛЬНО вести потрібна "політична воля" відмінити непотрібну звітність. Але ж це не про нас. Ми будемо робити і старий табель і новий, і в електронному вигляді і ...
Наталія
Що мається на увазі побажання батьків? Уявляю: учителька недооцінила, недопрацювала, не звернула уваги!
іван
А за чий кошт буде видаватись такий табель ? а якщо в класі 30 учнів? коли його виписувати ?
1
Для іван: Тю, та хіба вчителям є чим зайнятися? От прийдуть додому після уроків, нарад, педрад, конференцій, майстер-класів, курсів, семінарів та вебінарів, круглих столів, творчих груп, вислуховування забаганок батьків, екскурсій, підготовок до уроків та перевірок зошитів, по дорозі за свої кошти придбають свідоцтва та й будуть їх виписувати, бо ж більше нічого ночами робити.
Ірина
Браво!
Коментувати
Капец
Для классных руководителей будет полный КАПЕЦ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!