МОН: зарахування до спецшкіл здійснюється без конкурсу

Зарахування дітей до спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв має здійснюватись без конкурсу

МОН: зарахування до спецшкіл здійснюється без конкурсу

Зарахування дітей до перших класів спеціалізованих шкіл або класів з поглибленим вивченням окремих предметів, гімназій, ліцеїв або колегіумів державної та комунальної форми власності має здійснюватись без проведення конкурсу. Про це йдеться у відповідному роз'ясненні Міністерства освіти, що адресовано директорам українських шкіл та працівникам органів управління освітою.

У відомстві наголошують, що зарахування дітей до перших класів зазначених закладів здійснюється без проведення конкурсу та згідно з процедурами, визначеними новим Порядком зарахування учнів до державних та комунальних закладів освіти, що нещодавно затверджений міністерством.

Разом з тим, у відомстві зазначають, що зарахування дітей до 5-х класів спеціалізованих шкіл (класів) з поглибленим вивченням окремих предметів, гімназій, ліцеїв або колегіумів відбувається на загальних засадах шляхом переведення учнів з 4-го класу. У разі появи вільних місць зарахування на них відбувається таким чином: до початку навчального року зараховуються діти, які проживають на території обслуговування, а під час навчального року – у порядку надходження заяв.

Якщо зазначені заклади освіти не мають у своєму складі початкової школи зарахування до 5-х класів відбувається за результатами конкурсного відбору за умови, що кількість поданих заяв станом на 31 травня перевищує загальну кількість наявних місць в класі (класах).

«Зарахування до 10-х класів — відбувається за результатами конкурсного відбору за умови, що кількість поданих станом на 31 травня заяв перевищує загальну кількість місць у десятому (десятих класах) закладу освіти», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
21.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАМА ДИТИНИ
АБСУРД. ДЕВ’ЯТИКЛАСНИКИ ЩЕ ДПА НЕ ЗДАЛИ, НЕ ВИЗНАЧИЛИСЬ З ПОДАЛЬШИМ НАВЧАННЯМ, А ВЖЕ МАЄ ВИКОНУВАТИСЬ НОРМА:«Зарахування до 10-х класів — відбувається за результатами конкурсного відбору за умови, що кількість поданих станом на 31 травня заяв перевищує загальну кількість місць у десятому (десятих класах) закладу освіти»,
наталія
чи я правильно зрозуміла, що дитина "високої інтелектуальної норми", яка живе у "невдалому" спальному районі міста, взагалі втрачає шанс безкоштовно здобути гарну освіту? поки вона доросте до права вступати у 10 клас, базу будуть закладати у звичайній школі(недостатьньо для вступу до профілю) або за гроші батьків. якщо у батьків грошей бракуватиме - без шансів.
Мума
Для наталія: якщо Ваша дитина "вичокої інтелектуальної норми", то жодна "невдала" школа їй не завадить, а може навіть навпаки. Мій син навчався в такій школі поряд з якою самі колегіуми та гімназії, мав перемоги в олімпіадах міських та обласних 4 роки поспіль з 3-х предметів. З ним в мужах тарифікації вчителі з цих предметів займались індивідуально, що зразу позбавило необхідності винаймати будь-яких репетиторів. А ось в "інтелектуальній" школі не факт що він не загубився б серед безлічі інших. До речі зараз є студентом одного з найпрестижніших вишів країни, оскільки на ЗНО підтвердив свої успіхи
Коментувати
ВЧИТЕЛЬ
А ГОВОРИЛИ, ЩО СПЕЦШКІЛ ВЖЕ НЕ БУДЕ??? В НУШ роз’яснювали, що залишаються школи з поглибленим вивченням предметів.
ааы
без конкурса? смысл? дети-дауны толстосумов пойдут в спец школы без конкурса? извините, а на кой х... тогда спец школа, если туда всё и всех принимают?