МОН затвердило нові шкільні освітні програми

Міністерство освіти затвердило нові типові освітні програми початкової, базової та старшої школи

МОН затвердило нові шкільні освітні програми

Міністерство освіти затвердило нові типові освітні програми початкової (2-4 клас),  базової (5-9 клас) та старшої школи (10-11 клас). Відповідні накази підписані міністром освіти Лілією Гриневич.

Типові освітні програми початкової освіти, базової та старшої школи окреслюють рекомендовані підходи до планування й організації школами єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання.

Програми також визначають загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, послідовність їх вивчення та очікувані результати навчання учнів.

Освітні програми початкової і базової школи будуть введені в дію з 2018/2019 навчального року.

Освітні програми старшої школи вводитимуться у дію поетапно - впродовж двох наступних навчальних років.

Навчальні програми

Освіта.ua
25.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владислав
Ні, ну це беззаконня якесь! Саме так, беззаконня з законом. Ці програми, чи то пак, навчальні плани ніяк не змінюють саму систему! Зараз почнеться, автори пишуть одні книжки, план затвердили інший, а вчителям, як хочеш так і викручуйся, та що там, уже починається! У 8 класі на фізкультуру виділяється 3 години на тиждень, а на українську мову -- лише 2, це ж нонсенс! До думок вчителів, учнів ніхто навть звертати увагу не хоче. Пані Ліля так зареформувалися, що відкинула прямих учасників освітнього процесу. Загалом, виходить що МОН просто кинуло нас всіх, аби 11 років (а то й 12) протрималися учні, а там будь-що-будь.
Ирина
Как понимать "додаткові години на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття". Можно не брать профиль, а просто добавить часы на отдельные базовые предметы, то есть бывший академический уровень?
Віталій
Привіт) Я хочу популяризувати українську історію та українську мову і тому створюю відеоуроки з історії України. Це відео присвячено Трипільській культурі. Сподіваюся Вам сподобається. Бажаю приємного перегляду) https://www.youtube.com/watch?v=ZQEsW2gEKVs&t=6s
Іван
А як по новому навчальному плану для 10-их класів реалізувати фізико-математичний профіль? Реформатори, відгукніться!!! А то я щось рахую і так, і сяк, а годин не вистачає. І, може, пан Бєлий пояснить, чому всі інтегрування предметів відбуваються тільки за рахунок предметів природничого циклу. А гуманітарні предмети чомусь не інтегруються. Є тільки інтегрована історія, на яку в інтегрованому стані виділяється більше годин, ніж в неінтегрованому!!! Який даун складав цей типовий навчальний план?!
Любов
Чому накази № 406 та № 408 мають однаковову назву, хоча зміст абсолютно різний? Я чогось не розумію?
Елена
Лучше бы оставили деление на группы, а сейчас на иностранных языках вообще наступит полный хаос. 30-35 учеников и результата 0
Владимир Белый
Для Елена: А які проблеми з поділом. якщо у класі 28 учнів?
Викладач
А на підставі чого Ви вирішили, що не буде поділу на групи, наприклад, для іноземної мови? В самих нових програмах про це нічого не знайшов..
Елена
Нет деления на группы, даже на иностранных языках. Сейчас в школах по всей Украине идут разборки с часами, в течение трёх недель каждому 4 учителю прмйлется искать новую работу. Вдумайтесь в это, что невозможно научить иностранным языкам в группах по 35 человек! А про учителей молчу вообще - мы сейчас не знаем, что решит администрация через месяц, деления нет.
Коментувати
Тамара
У мене склалося враження, що взяли все старе, змінили кілька слів - і все. Я аналізую початкові класи 2-4 клас. Бракує слів. Прочитала перший раз, і подумала, що не те відкрила. Попередній НАКАЗ м. Київ 10.06. 2011 №572 Про Типові навчальні плани початкової школи http://zavuch.at.ua/2014-2015/nmo-572.doc
Жуковська
Шановні, з перших рядків наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407 помилки! Ніхто не удосужився переправити зі старих сумарну кількість годин в графі "Разом".
Наталя
Для нашого МОН що програма, що навчальний план - одне й теж саме. Кожний документ як квест - відгадай, що мали на вазі. О-хо-хо, стає не те що сумно - стає як у казці - чим далі, тим страшніше. А пана Владимира Белого хочеться запитати: "Де ви бачили вибір??? Є тільки вибір без вибору". А цей стогін "у нас песней зовется".
вчитель
Для Наталя: Перед тим, як коментувати, варто прочитати новий Закон "Про освіту". Тоді зрозумієте, що таке програма.
Владимир Белый
Плюс побачите, що саме дають як свободу вибору певні статті закону "Про освіту". Проблемою може бути деяка протидія тих, хто не зацікавлений у практичних проявах принципу автономії закладу, зокрема й у питання вибору змісту освіти.
Коментувати
максим
Може я помиляюсь, але де програма з "правознавства" 9 клас і "людина і світ" 11?
юрист
Супер! Тобто підручники автори писали за незатвердженими програмами! Знов кобила позаду воза!
Владимир Белый
Шановні колеги, давайте замість стогіну і плачу будемо ділитися своїми напрацюваннями у застосуванні цих нових умовах у рази більшої ніж будь-коли свободи вибору.