Колегія МОН затвердила типові програми початкової школи

Планується, що програми стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні

Колегія МОН затвердила типові програми початкової школи

Колегія Міністерства освіти і науки затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Планується, що програми стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи.

За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, загалом відомством було розглянуто дві типові освітні програми.

«Під час громадського обговорення цих програм до МОН надійшло близько 400 пропозицій від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів. Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані», - зазначає чиновник.

Отже, освітянам пропонуються дві типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового закону «Про освіту» та Державного стандарту початкової освіти.

У Міносвіти зазначають, що педагогічна рада школи самостійно обиратиме за якою програмою буде проводити навчання.

Окрім того, освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження МОН чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дозволить школам самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів по закінченню навчального року.

До змісту програм входить пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження; коротко вказано відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.

Після затвердження типових освітніх програм Міністерством освіти, вони будуть оприлюдненні для широкої громадськості.

Освіта.ua
23.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Як провести якісно треніни з учителями майбутніх першокласників,якщо досі немає Типових освітніх програм?
Ольга
Цікаво, скільки все-таки програм було представлено Колегії МОНУ 22.02.2018 р. (для надання відповідних грифів) дві чи одинадцять та хто представляв членам Колегії всі ці програми на колегії? «За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, загалом відомством було розглянуто дві типові освітні програми». Чомусь він забув про дев’ять інших Типових освітніх програм, які також пройшли науково-методичну експертизу і були схвалені членами Комісії з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти МОНУ. Про те, що на Колегії розглядали не дві, а одинадцять програм, свідчить на своїй сторінці інший член Колегії МОНУ Сергій Горбачов https://www.facebook.com/Sergii.Gorbachov/posts/224110404828432. Виходить якась заплутана історія. Почекаємо, яким буде наказ МОНУ стосовно затвердження освітніх програм...