Уряд затвердить новий стандарт початкової освіти

З 1 вересня 2018 року за новим стандартом навчатимуться діти, які підуть у перший клас

Уряд затвердить новий стандарт початкової освіти

Новий Державний стандарт початкової загальної освіти наразі узгоджується в Кабміні і найближчим часом має бути затверджений. Передбачається, що з 1 вересня 2018 року за ним навчатимуться усі діти, які підуть у перший клас. Про це під час міжнародного семінару «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання» повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона нагадала, що пілотування нового стандарту вже проходить у 100 школах.

«Створення нового стандарту початкової освіти – це був складний крок, який передбачав переосмислення і застосування нових підходів. Ми мали вирватися з прокрустового ложа тільки виключно знань. І, гадаю, нам це вдалося. У майбутньому, можливо, ще будуть зауваження до стандарту, бо ми всі ростемо, змінюємося, але той документ, який є сьогодні, – він справді інноваційний і він надихає», – зазначила міністр.

Водночас, за її словами, новий зміст освіти – це лише одна з частин Нової української школи. Не менш важливими є підготовка вчителів та нове освітнє середовище.

«Усі вчителі, які працюють в експерименті, добре розуміють, що робота за методиками діяльнісного і проблемно-пошукового навчання є значно напруженішою. І ці методики можна втілювати, лише коли маєш відповідні умови для такого навчання. Тож ми маємо дуже масштабне завдання – поширити новий досвід з 1 вересня наступного навчального року для 22 тисяч вчителів, які братимуть 1 клас, і на 22тис класних кімнат, де вчитимуться діти», – відзначила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
24.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Циля
Що буде, коли реформи закінчаться... Чи вони нескінченні?
Вчитель
Тож ми маємо дуже масштабне завдання – поширити новий досвід з 1 вересня наступного навчального року для 22 тисяч вчителів, які братимуть 1 клас, і на 22тис класних кімнат, де вчитимуться діти», – відзначила Лілія Гриневич. А чи це не запізно? Бо вчити дітей вже треба з 1 вересня, а не чекати поширення.А повне забезпечення класних кімнат на всю Україну є реальним до 1 вересня? А нові програми, підручники? Важливо, що б цього разу все вийшло як задумано і у вчителів 1 класів було якнайменше проблем і труднощів нездоланних через відомі всім нам обставини.Хотілось почути думку хоча б 1 пілота із 100 шкіл про перші кроки та реальний стан речей вже сьогодні ( минуло майже 2 місяці впровадження експерименту).
Тете-а-тет
Хто хоче добре працювати-думає як це зробити, а хто не хоче- шукає так звані причини. Портрет міністра заважає, житло не будує, дітей не харчує і т.д. А те що робиться доброго не рахується, головне, щоб у шлунку було. Піднімає уряд пенсії- злобний рейвах, а де він взяв на це гроші, змінюють зміст освіти, а вони такі-сякі. Може нам слід повчитися доброзичливості у інших народів, а не паплюжити усе те добре, що робиться? Хіба онуки міністра не до тої ж початкової школи підуть? 25 років тупцювали на мсці, тільки почали рухатися- усе не так. А як, самі дописувачі не знають, так аби похаяти і жовч не витрачену на добрі справи вилити. Не туди йдуть фінансові потоки- зберіть докази і п. Луцеку на стіл. Мало годин на англ.мову- є педрада, директор школи, адміністрація району- добивайся вирішення на місці. Доки ми чекатимемо, що усе буде вирішуватися зверху. А легенди про Сороса я вже чув не раз, це коник партії регіонів, бо інших аргументів вони вже не мають.
))))))))))))))))))))
Для Тете-а-тет: в таком случае ЗАЧЕМ нам "верх"? Непрщелибыло бы ЭТИ деньги,которые кормят так называемый "верх" пустить на развитие школ? Внуки министра? Вы вообще понимаете, что люди В ЭТОЙ стране живут и точно знают, тчо НЕ в ЭТОЙ массовой школе будут учиться внуки министров... ДОбивайтесь на местах? Это учителю,который имеет уроки (работу), плюс- дополнительный заработок (он ведь не министр с её зарплатой) ещёчто-то обиваться? Вы ГДЕ живёте и КТО Вам платит? (ВопросНЕ риторический ихотелось бы прочитать ответ человека, предлагающего подобное учителям.Вплоть до величины зарплаты. Она в пределах5 тысяч?)
и потом,как только
люди ПОЧУВСТВУЮТулучшения, Тете,они СРАЗУ напишут. На сегодня улучшений НЕТ.Есть только ухудшения
Тет-а-тет
Для ))))))))): Дуже сумніваюся, що зможу Вас у чомусь переконати, однак знаю, що нічого якісного відразу не будується, потрібен час і праця. А головне віра в те, що робиш. Не потрібно робити з п. Гриневич ворога і монстра, бо Табачник наробив стільки зла, а ми це терпіли. Ніхто не забороняє вчителю сіяти добре і прекрасне, за будь-яких програм та міністрів. Мало платять - є маса професій, де платять більше. Один мудрець сказав, що ложкою меду можна піймати більше комах, ніж бочкою жовчі. Запасайтеся медом, матимеие більше здоров*я і радості від життя.
Коментувати
Джміль
Подивіться на патрет Міністерші- суцільна самоповага!!!дурний закон провела , позбавила нас права на житло , в дітей забрали харчування,а тепер хоче примітивні програми для папуасів Україні нав’язати. Бо так Сорос велів і заплатив...
Ірина
Міністерство освіти, СБУ і всі хто має здоровий глузд розберіться нарешті з навчанням початкових класів по навчальному плану варіанту "Б", де в стовідсотково українськомовних селах російська мова вивчається з 1 класу (2 год.), чого навіть при Союзі не було. Сумська область.
Роман
Для Ірина: На жаль всі заняті. Міністерство організовує конкурси: Кенгуру, Левеня, Лелека, Слон, Жирафа і так далі дивись по назві звірів в зоопарку і на все решту часу немає. Інші служби теж заняті координацією і приватизацією фінансових потоків. Може колись, десь років за 20 знайдуть час припинити тотальну русифікацію України, яка відбувається давно і нахабно.
Коментувати
Олена
Вызывает недоумение поголовная отмена углубленного изучения иностранного языка в младшей школе под прикрытием’’ равного доступа к образованию’’ всех первоклассников. Была надежда, что просто все школы обеспечат достойное изучение языка(увеличится количество часов, классы будут делиться на 3 группы)."Мы ж идем в Европу!" Увы! Во всех 1-2 классах всего по 2урока ин. языка, зато 3 физкультуры! Почему в Польше малыши сразу учат 2 иностр. языка, а нашим ничего не надо? Или просто пусть родители сразу идут по репетиторам и частным школам?
Вчитель
Для Олена: Будуємо свою освіту! Дуже добре, що 3 фізкультури, а не ще 2 іноземні мови. Врахуйте, що наші діти йдуть до школи 6-річками ( а у Польщі?), а це вік людини, в якому психофізіологічний стан ще не зрілий у більшості дітей, і занадто велике навантаження, штурмовщина можуть тільки нашкодити.
Олена
Для Вчитель: Будуемо свою освіту? Чому ж кожного разу рівняемося на Фінляндію,Британію та інш. ? А у Польщі діти йдуть до школи як раз як наші- у 6 років. І не треба про штурмовщину- кажіть прямо: на базарі працювати і без англійськоі можна.
Коментувати