Учителям розповіли, як оздоровлювати дітей "на асфальті"

Міністерством освіти надані методичні рекомендації, що мають використовуватися при організації виховної роботи з дітьми в пришкільних таборах

Учителям розповіли, як оздоровлювати дітей "на асфальті"

Відповідний лист підготовлений міністерством з метою якісної організації виховної роботи з дітьми в таборах відпочинку з денним перебуванням та проведення цікавого і змістовного дозвілля під час літньої оздоровчої кампанії 2013 року.

У Міносвіти нагадують, що за прогнозними показниками влітку 2013 року планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 70 % від загальної чисельності дітей шкільного віку в Україні. З них відпочинковими послугами будуть охоплено 62,7 % дітей, в основному за рахунок таборів з денним перебуванням (пришкільних), які є найбільш масовою організаційною формою відпочинку дітей шкільного віку.

У зв’язку з проголошенням 2013 року в Україні Роком дитячої творчості, в міністерстві рекомендують під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей звернути увагу на забезпечення умов для всебічного творчого розвитку, можливості проявити свої здібності та таланти під час організації й проведення різноманітних конкурсів, виставок, експозицій, концертів, вікторин, спортивних свят, змагань, сюжетно-рольових ігор тощо.

Під час вибору форм і методів виховної роботи необхідно враховувати специфіку вікового складу дитячого колективу. Як свідчить практика, в таборах з денним перебуванням – переважна більшість дітей молодшого шкільного віку, тому виховна робота повинна базуватися на ігрових методах.

У Міністерстві освіти зазначають, що для організації дозвіллєвої діяльності табору доцільно залучати місцеві музеї, бібліотеки, кінотеатри, театри, ігрові майданчики, парки, міські газети, радіо, телебачення. Окремої уваги заслуговує співпраця з позашкільними навчальними закладами.

З метою підвищення рівня професійної компетентності керівників і педагогічних працівників літніх шкільних і профільних таборів необхідно завчасно провести курси, семінари-практикуми для начальників та педагогічних працівників таборів з денним перебуванням.

"Органам управління освітою різного рівня необхідно забезпечувати систематичний контроль за діяльністю дитячих закладів відпочинку, від якості та системності якого в значній мірі залежить результативність літньої оздоровчої кампанії", - йдеться в рекомендаціях міністерства.

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію оздоровлення дітей, згідно з якою у 2013 році планується оздоровити 2 млн. 940 тис. дітей. На ці цілі цього року передбачено 2,57 млрд. грн.

Освіта.ua
30.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
коли, нарешті. припиниться цей маразм... дітей меншає - а показники наповнюваності таборів щороку збільшуються... комусь це вигідно, відмивати гроші в такий спосіб
Лілія
Лист ні про що. Краще б написали, де брати гроші на табір. А то все як завжди - свої кровні кладеш. А з Відділу освіти - одні перевірки.(((((((((((
sergey1979
Такої поганої підготовки до роботи в таборі ще не було: 1) наказ з району про організацю роботи прийшов на електронну пошту разом з приїздом перевірки цього наказу :( - 21 травня (а дата наказу 13.05); 2) семінар про оздоровлення в адміністрації був ні про що (на практиці вимагагають інше) 3) фінансування заходів ... хоч плач
Ника
А они могут обеспечить бесплатное посещение детьми театров,музеев,цитирую(різноманітних конкурсів, виставок, експозицій, концертів, тощо.)как уже надоела эта болтовня!всех младших школьников просто заставляют посещать пришкольные лагеря,а ничем не обеспечивают..вот и играют наши дети..на асфальте..Спасибо учителям,которые стараются хоть как-то разнообразить досуг детей!
Krona
))))))))особливо потішили слова про курси та семінари))))) крейдою на асфальті "крестики-нолики" вчили б рівнесенько малювати....