Табачник просить регіони підтримати ідею уроків плавання

Міністр освіти звернувся до керівників регіонів з проханням зайняти переконливу позицію при затвердженні місцевих заходів пов’язаних з "Уроком плавання"

Табачник просить регіони підтримати ідею уроків плавання

Про це йдеться у листі міністра освіти до голів обласних державних адміністрацій.

Міністр зазначає, що ініціатива щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції "Урок плавання" викликана складною ситуацією в країні щодо нещасних випадків на воді через невміння дорослого населення і дітей плавати.

Підґрунтям для цієї ініціативи стали позитивні приклади організації дозвілля на воді та навчання дітей плаванню, які успішно реалізовувалися в окремих регіонах. Зокрема міністр відзначив позитивний досвід Дніпропетровської та Черкаської міських рад.

"Є позитивні приклади навчання плаванню і у сільській місцевості. Протягом п’яти останніх років всі учні шкіл Чорнобаївського району на Черкащині вчаться плавати в єдиному басейні, що розташований в райцентрі. Підвезення дітей здійснюється шкільними автобусами", - зауважує міністр.

Дмитро Табачник підкреслює, що ініціатива його міністерства щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції «Урок плавання» не залишилась непоміченою в суспільстві та отримала підтримку значної частини громадян.

"До заходів з навчання учнів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів плаванню в регіонах планують залучати різноманітні місцеві ресурси: басейни дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, відвідування яких організовується для учнів і сусідніх шкіл та дитячих садочків; басейни дитячо-юнацьких спортивних шкіл, баз відпочинку, культурно-розважальних центрів; облаштування та використання громадських пляжів; використання, за сприятливих погодних умов, можливостей літніх пришкільних та оздоровчих таборів тощо", - йдеться у листі.

У міністерстві висловили переконання, що регіональні заходи, які втілюватимуться в рамках акції "Урок плавання" не лише забезпечать підвищення рухової активності учнів, стануть ефективним лікувально-профілактичним засобом, а й покращуватимуть взаємодію всіх гілок влади з громадськістю.

"Тож просимо підтримати загальнодержавну акцію та зайняти переконливу позицію при розробленні та затвердженні місцевих заходів пов’язаних з "Уроком плавання". При цьому, доцільно врахувати досвід напрацьований в інших регіонах у вирішенні зазначених питань", - йдеться у зверненні міністра освіти і науки Дмитра Табачника до керівників регіонів.

Освіта.ua
25.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Данило Корабельний
Уроки плавання попливуть повз дітей так само як і уроки футболу 10 років тому. Благо за союзу набудували стільки спортивних майданчиків, що і досі не все встигли розікрасти. І ні влада ні помаранчева "опозиція" нічого зробити навіть не хочуть.
Мать
Отмывание денег. Полная ерунда. В нашем районе 10 школ и всего 1 бассейн. В школ е предусмотрено 10 минут перемены +40 минут урок (дорога к бассейну занимает 30 мин. в одну сторону +переодеться детям надо + посушить волосы и когда это все делать)? Оплатиту за эти уроки брать, недолжны т.к. образование у нас бесплатное. Что делать детям, у которых аллергия на хлор и т.д.(всем освобожденным детям ) и где гарантия чистоты в этих бассейнах. Отдельный вопрос к открытым бассейнам. Я уже молчу о детях из сельской местности.
Родион
Так, дітей потрібно вчити плавати. Але чому це перекладається на плечі вчителів? А батькам це не потрібно? Якщо це загальнодержавна акція, то де її фінансове забезпечення. Де обладнані місця для купання з актами про їх дослідження і сертифікатами, плавруки, засоби рятування. А яке здоровя в багатьох дітей? Чи поплаваєм до першого трагічного випадку, а прокурор крайнім зробить не міністра,а вчителя, директора. Заборонили на фізкультурі крос, стрибки в висоту, нормативи, а тут плавапння давай. Таке було в Китаї під час культурної революції, там раз на рік показово плив в р.Янцзи Мао Дзедун (аквалангісти підтримували), теж була загальнодержавна акція. В Китаї про подібну показуху давно забули, а от в нас та ще в Північній Кореї одні загальнодержавні акції. А освіті потрібна лише одна загальнодержавна акція " Геть дурисвітів!"
учень
На наших дорогах стільки басейнів! Навіщо нові будувати?))))
Уй
Кіно безплатне! В програмі з фізкультури плавання є, і там , де є можливість - діти й так плавають. У нас у місті є басейн, діти всіх шкіл (окремі класи) по черзі ходять на плавання. А чи знає міністр, що 50% батьків під різними привидами беруть довідки, щоб не плавать. Уявіть собі, дитина після плавання по великому морозу йде по місту... А ще багато учнів комплексують з приводу власного тіла, ладні отримувати одиниці, але не плавати.
ua
У нас ще більш жахлива ситуація на дорогах, пане міністре, давайте будемо вчити дітей їздити на авто ( все, чому навчимо в дитинстві - стане в нагоді в житті). А місцева влада нехай забезпечить діток хоча б автівками "ОКА". :)
vchitel
Про які басейни йде мова? В районі 19 шкіл і жодного басейну, навіть в районному центрі! А плавати під час пришкільного літнього табору - це взагалі бозна-що. В літніх таборах немає дітям де подітися( нема приміщень), немає що їсти (бо що дають, то на сміх курям), а тепер ще й не буде де плавати.
111
Таке враження, що Табачник за межі Києва не виїзджав. У нас у районі немає жодного басейну. Де наші учні будуть плавати у 2013 році? Одні популістські рішення та підручники за бішеними цінами тількиі можуть видавати.
Alternativa
Для 111: Ось прийде квітень, розтане сніг, паводки змиють в ріки і ставки усе сміття, падаль, гній, а у червні Табачник загонить туди дітей, бо в нього таке відношення до них - як до сміття. Може ця акція - це одна з форм геноциду? Перестали годувати середні і старші класи - хай голодують, позакривали школи і вивезли дітей у шкільних автобусах на аварійні дороги - хай гинуть. Тепер ось - плавання у небезпечних водоймах. Тільки дурень не знає, що купатися можна лише на спеціально облаштованому пляжі, обладнання і утримання якого коштує чималих грошей. А чи є у школах плавруки? А засоби порятунку на воді? Скільки взагалі вчителів вміють триматися на воді? Чи, як завжди, Табачник дасть команду класним керівникам і всі дружно попливуть наввипередки
Коментувати
читач
Сніг, як почне танути, то всі й попливем, а Попов з Табачником - перші.