![]() |
Відповідний проект постанови внесений до парламенту головою освітнього комітету Лілією Гриневич та декількома її колегами по фракції "Батьківщина" |
Опозиція пропонує компенсувати недоотриману освітянами зарплату
Фракція "Батьківщина" вимагає від уряду компенсувати вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери різницю, яка виникла внаслідок непідвищення базової тарифної ставки з початку 2013 року.
Проект постанови "Про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою про необхідність здійснення перерахунку у 2013 році заробітних плат працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери та виплати недоплачених сум" внесли до парламенту депутати фракції "Батьківщина".
Лілія Гриневич зазначила, що уряд гарантував у 2013 році підвищення посадового окладу першого тарифного розряду чотири рази впродовж року: з 1 січня - 928 грн., з 1 квітня - 942, з 1 жовтня - 967, з 1 грудня - 982. Це б скоротило розрив між мінімальною зарплатою та базовим посадовим окладом. Сьогодні ж учителі через цей розрив недоотримують від 300 до 2000 грн. на місяць.
"Молодий вчитель, який щойно прийшов у школу, отримує чистими 1300 - 1500 грн на місяць, чого недостатньо для виживання. А тим часом уряд економить саме на сфері освіти", - сказала голова парламентського комітету.
На її думку, парламент повинен зобов’язати Кабінет Міністрів перерахувати у 2013 році заробітні плати працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери та виплатити недоотримані освітянами кошти.
"Підвищення має відбутися у відповідності до узгодженого графіка, з компенсацією недоотриманих коштів. Саме з цією метою мною було внесено проект постанови", - зазначила Лілія Гриневич.
Як відомо, невдоволення соціальною політикою уряду також висловили у Профспілці працівників освіти і науки. Минулого тижня заступник голови освітньої профспілки Сергій Романюк заявив, що у разі продовження ігнорування проблем освітян урядом, ситуація може стати некерованою і масштаби акцій протестів буде важко передбачити.
Освіта.ua
24.03.2013