Освітяни попередили уряд про масштабні страйки

У Профспілці працівників освіти і науки заявили, що у разі продовження ігнорування проблем освітян, ситуація може стати некерованою і масштаби акцій протестів буде важко передбачити

Освітяни попередили уряд про масштабні страйки

"Профспілка працівників освіти і науки України вкрай стурбована ситуацією, яка сьогодні склалася з оплатою праці працівників у галузі освіти", - йдеться у відкритому листі заступника голови Профспілки працівників освіти і науки Сергія Романюка.

Він зазначив, що уряд в черговий раз порушив норми чинного законодавства. "Було проведено переговори між Урядом та профспілками щодо встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. За спільними домовленостями розмір І тарифного розряду мав стати 928 гривень з січня із поетапним збільшенням до 982 гривень на 1 грудня 2013 року".

"Проте Уряд при прийнятті закону про держбюджет на 2013 рік змінив макропоказники і ті домовленості, які були досягнені із профспілковою стороною. Додаткових переговорів Уряд більше не проводив", - заявляє Романюк.

Фахівець наголошує, що законом про держбюджет з 1 січня 2013 року збільшено мінімальну заробітну плату, проте освітяни продовжують отримувати зарплату за рівнем грудня 2012 року.

"Ми багато разів наголошували, що проблему, яка склалася потрібно вирішувати терміново. Адже виходить, що заробітна плата заморожена для всіх освітян, крім працівників 1-2 тарифних розрядів, посадові оклади яких зрівнялися з рівнем мінімальної заробітної плати. Профспілка вважає такий стан речей припустимим", - заявляє заступника голови освітньої профспілки.

"Постійне недофінансування галузі призвело до того, що освітяни отримують фактично "голі" заробітні плати. Уже в низці областей не виплачуються в повній мірі надбавки і доплати, в тому числі за класне керівництво, кабінети тощо. Приймаються нові нормативні документи, які погіршують умови здійснення відповідних виплат чи взагалі їх унеможливлюють", - йдеться у зверненні.

Романюк також повідомив, що з питань оплати праці відбувалися різні зустрічі представників профспілки з урядовою стороною. Зокрема, одна з них відбулася 18 березня, проте її наслідки є невтішними, оскільки не вдалося досягти спільного погляду й позицій у вирішенні проблемних питань оплати праці працівників галузі.

"Мінімальна позиція профспілкової сторони сьогодні – це виконати закон про Державний бюджет на 2013 рік. При розрахунках головного кошторису країни у пояснювальній записці чітко було вказано, що з 1 січня розрахунок посадових окладів за всією Єдиною тарифною сіткою повинен базуватися на рівні 852 гривень, з 1 грудня – 928 гривень. Таке рішення відповідало б вимогам Генеральної Угоди і певною мірою зняло б соціальну напругу. Але Уряд не виконує навіть ті норми, що передбачені цим законом, а реальні кошти а цю мету було закладено".

"Ми констатуємо, що ситуація сьогодні виходить з-під контролю. Профспілка на останній зустрічі із владою наголосила, що якщо найближчим часом Уряд не прийме позитивних рішень, ситуація може стати некерованою і, враховуючи настрій трудових колективів освітян, – масштаби акцій протестів буде важко передбачити", - заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк.

Варто зазначити, що прем’єр-міністр Микола Азаров останнім часом демонструє задоволення від діяльності уряду у напрямі соціального-економічного захисту. Зокрема, на початку березня Азаров заявив, що уважно стежить, щоб доходи випереджали зростання цін та висловив переконання, що завдяки діям уряду заробітна плата освітян "поступово, але зросла вдвічі за три роки", а купівельна спроможність зарплат "об'єктивно збільшилася".

Освіта.ua
21.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мишель
И помаранчевые, и регионалы - это БЫДЛО У ВЛАСТИ, которое дерется между собой за кормушку. Нам, учителям, пора освобождаться от рабского сознания. А для начала - потрепать наших начальничков-аферистов из городских, районных и областных отделов образования. Там гнили и лодырей - больше, чем нужно)))))) Пора вспоминать, что такое акции гражданского неповиновения))))))) ДОЛОЙ СЕГОДНЯШНЮЮ УКРАИНУ!!!!!!!! ДА ЗДРАВСТВУЕТ УКРАИНА БЕЗ ЧИНОВНИКОВ-ДАРМОЕДОВ!!!!!!!))))))))))))))))
Корупціонер
ггг))) профспілка розсмішила.У січні вчителів району відправили у відпустку за власний рахунок,бо нема грошей у бюджеті.Голова профспілки підтримала цю пропозицію,бо безвихідна ситуація.А зараз вона має мене виводити на страйк???Ці заяви-розвод для лохів,аби вчителі не виходили із профспілки
лена
Учитель находится в полной рабской зависимости от директора школы. Только от него зависит педагогическая нагрузка и результаты аттестации. Коррупция снизу доверху. Многие учителя не имеют даже ставки, а управление образования, тот же профком забирают себе по полставки к основной работе. Начальник управления образования города Николаева Деркач Анна Иллиевна получает ежемесячно премию в размере не меньше 5000 грн, вместе с зарплатой не меньше 10 тысяч, а учителя 53 школы получили премию в марте по 15 грн. профессия учитель отмирает, уже умерла.
Виталий Бабенко
правильно, а то почему-то считается, что чиновники зарплаты вовремя должны получать и премии ежемесячно, а учителям под конец года по два месяца задерживают и премию видят раз в год на день учителя по 10%!!! а Азаров еще и в глаза нагло врет, что зарплата в два раза выросла, только у кого????????
Мишель
Для Виталий Бабенко: Виталий, Азаров не врет, от "тупит". Всё делается на местах дармоедами-паразитами на теле образования. После развала СССР у нас чиновников существенно прибавилось, особенно - на ниве просвещения. И их, ПАРАЗИТОВ, нужно кормить)))) Это - гороно, облоно и им подобные. Школы закрывают, но их меньше не становится - КАК ДЕПУТАТОВ-ДАРМОЕДОВ, КОЛИЧЕСТВО КОТОРЫХ НЕ УМЕНЬШИЛОСЬ, ХОТЯ СТРАНА ВЫМИРАЕТ..))))) ПОРА ДЕЛАТЬ МАЛЕНЬКИЙ ПЕРЕВОРОТ)))))
Коментувати
Директор сільської школи
Схаменіться! Хто вийде на акції? Мої - ні. Нам заборонили ставити заміни, не виплачують командировочні. Дітей все менше і менше. Як тільки ми пискнемо - нас закриють під маркою "оптимізації", ашколи де 20 дітей, но які мовчать, ще й дають гроші високому начальству не закриють. Нічого не буде. Ми раби і крапка. Надія на стлиці і великі міста, але там теж не солодке. Пенсіонерів не вигнати і вони не підтримають нікого. Так що профспілки роблять вигляд, що шумлять, та реально нічого не вийде. Я молю Бога, що в один день всі здолхли: і депутати і міністри і начальники райво.
Корупціонер
Для Директор сільської школи: у нас аналогічна ситуація.Це катастрофа
Василь
Запитання до партії влади. Як голосуватимуть вчителі на майбутніх виборах? Крім того, до думки вчителя прислухається населення. А цей вчитель доведений до відчаю чиновниками, які сидять під портретом Януковича, буває 5 років як на пенсії. Ситуація , описана директором сільської школи типова. Так чи не час попрощатися з чиновниками, які уособлюють корупцію, і з їх покровителями?
Natali
Для Директор сільської школи:
Коментувати
бодайвас
Усе так, для тих, хто її отримує вчасно... Тільки чому заробітну... та ще й ПЛАТУ??? Невже хтось отримує не ЗАРОБІТНУ...???????????
Родион
Вы ещё верите нашим профсоюзам? Откликнитесь, кого они защитили на местном уровне: в городе, районе, школе. Создают видимость бурной деятельности - надо же как-то отработать наши деньги. Что они делают чтобы защитить вас от админпроизвола, самодурства администраций, начальников отделов образования, методистов? От явных нарушений закона, типа безоплатных отпусков? Ругать Азарова, Табачника все могут - не слышит, а попробуй пикнуть против своего директора, или работника отдела образования. А надо бы с этого начинать.
Біднота
Щоб самі міністри жили на таку зарплату... Такий мізер, що коли питають, то соромно казати
007
"Судя по зарплате учителей, правительство состоит из мстительных двоечников."
Ольга
Мало того що не піднімають зарплату, так ще й ту яка є, не віиплачують. В Лисянському районі, Черкаської області всі вчителі, під тиском керівництва, написали заяви на відпустку за власний кошт на весняні канікули. Примусово.
Корупціонер
Для Ольга: а ми писали такі заяви у січні місяці
Коментувати
33333
" масштаби акцій протестів буде важко передбачити" - це точно!!!
Ирина Шульгина
Давно пора. Надо подниматься с низов, а то представители когда-то почетной профессии еле сводят концы с концами. Подружке не платят второй месяц. Никого не волнуют ее кредиты и голодные дети, а на работу ходить надо. Этой власти плевать на учителей, как и оппозиции. Пока сами себя не защитим, не поможет никто. Как там: "Вставай, проклятьем зклейменный"
aaaaa
Для Ирина Шульгина: полностью поддерживаю
Viktor
Та добре вигострить сокиру — Та й заходиться вже будить.
алла
Потрібно не боятися, а відстоювати свої права і свою зарплату. досить бути рабами в цій країні.
Коментувати