Уряд дискримінує працівників освіти, - Свобода

Заступник голови освітнього парламентського комітету Олександр Сич заявив, що якщо економіка не забезпечує визначені законодавством соціальні стандарти – уряд має йти у відставку

Уряд дискримінує працівників освіти, - Свобода

Недотримання визначених чинним законодавством України соціальних стандартів та встановлення заробітної плати, нижчої за мінімальний прожитковий мінімум, є фактичною дискримінацією працівників освітньої галузі з боку уряду Азарова.

Про це заявив народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Сич.

"Зараз оплата праці освітян, як і інших працівників бюджетної галузі, здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки без урахування норм чинного законодавства. Оскільки станом на 1 березня 2013 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 1147 грн., а розмір посадового окладу працівника І-го тарифного розряду – 839 гривень, створюється дисбаланс, який призводить до порушення права рівності всіх громадян, зафіксованого у Конституції України", – зазначив свободівець.

За його словами, мінімальний посадовий оклад апріорі не може бути меншим за мінімальну заробітну плату, а відмовки, які лунають від державних органів, мовляв, це робиться з огляду на нинішню економічну ситуацію, є недоречними.

"У всіх цивілізованих країнах, якщо економіка не забезпечує визначені законодавством соціальні стандарти, уряд не шукає пояснень і не знижує наявні соціальні стандарти, а просто йде у відставку. Адже якщо в законі чітко вказані відповідні соціальні стандарти, їх необхідно належним чином забезпечити, а не шукати сумнівних пояснень. Втім, це лише чергове свідчення правової вакханалії, яка панує в нашій державі з вини чинної влади", - заявив Олександр Сич.

На думку народного депутата України, заробітна плата освітян, нижча за мінімальний прожитковий мінімум, є дискримінацію за ознакою освітнього цензу.

"Образи, які лунають з боку представників чинного режиму на адресу захисників національних цінностей, зокрема щодо "Свободи", є звичайнісінькою маніпуляцією і дешевою пропагандою. А от зниження соціальних стандартів в освітній галузі та фактична дискримінація працівників освіти, що здійснюється владою, є вже реальним проявом соціальної українофобії теперішнього режиму", – підкреслив перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Сич.

Як відомо, у Профспілці працівників освіти і науки заявили, що у разі продовження ігнорування проблем освітян, ситуація може стати некерованою і масштаби акцій протестів буде важко передбачити.

Освіта.ua
22.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
а что Свобода сделала, кроме пустых обещаний, для того чтобы повысить зарплату и престиж учителя? испугались, что учителя начнут акции протеста проводить и решили помочь власти, популистскими обещаниями охладить недовольство педагогов!! самим работать нужно, а не воровать экономическую программу у коммунистов, а если уж украли, так работайте по ней или на мозгов тоже не хватает??!!